Avukata Sor

Avukata sor hizmetimizden yararlanmak için yorumlar kısmında gerekli alanları doldurarak aklınıza takılan her türlü hukuki sorunu ya da soruyu uzman avukat kadromuza ileterek çözüm yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Avukata Sor Nedir?

Neredeyse her insanın avukata ihtiyacı olmaktadır. Boşanma, mal paylaşımı, icra hukuku, aile hukuku, bilişim hukuku, ticaret hukuku, miras hukuku ve daha birçok alanda insanların soruları olabilir. Bu noktada, avukata sor sayesinde müvekkillerin günlük hayatta karşılaştıkları veya karşılaşma ihtimallerinin olduğu problemlerin çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Hukuki desteğe ihtiyacı bulunan müvekkillere olabilecek en hızlı sürede geri dönüş yapılmaktadır. Avukata sor platformu ile sorulan hiçbir soru cevapsız kalmaz.

Avukata sor hizmetinin alınması sürecinde müvekkillerle e-mail veya telefon üzerinden iletişim kurulmaktadır. Bu sayede, onların soru ve sorunlarına dair tüm iş ve işlemler büyük bir titizlikle takip edilmektedir. Bu platform aracılığıyla sorulan sorulara en kısa süre içerisinde yanıt verilmektedir. Bunun yanı sıra, müvekkillerin sorunlarının çözümü tam anlamıyla gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Avukata sor sürecinde soru sormak isteyenlerin bilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Her şeyden önce, konu ve başlığın en iyi şekilde belirlenmesi gereklidir. Hukuki problem veya davaya sebep olabilecek uyuşmazlık net bir şekilde anlatılmalıdır. Söz konusu sorunun hangi hukuk dalında olduğu belirtilmelidir. Ayrıca, olabildiğince kısa ve öz bir açıklama yapılmalıdır. Avukata sor bölümünden verim alabilmek adına kişinin ad ve soyad, telefon numarası ve e-mail bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak girmesi gerekmektedir.

Avukata Sor

Avukata sor hizmeti sayesinde müvekkillerin hukuki soru ve sorunlarına en kısa süre içerisinde çözüm bulunmaktadır. Sorulan sorular; kendi uzmanlık alanlarını geliştirmek isteyen avukatlar tarafından cevaplanmaktadır. Avukata sor hizmetinden verim alınması için açık, sade ve öz sorular sorulması gereklidir. Konunun özünden uzaklaşmamak şarttır. Açık, kısa ve net sorular; hem soran hem de cevaplayan kişi için iyi olacaktır. Konunun uzun ve gereksiz bilgilerle detaylı hale getirilmesi zaman kaybının yanı sıra istenilen cevabın verilmesini de olumsuz etkileyecektir. Basit sorular sorulduğu takdirde daha iyi cevaplar verildiği kanıtlanmıştır.

Avukata sor hizmetinden faydalanmak isteyenlerin soru sorarken 5N1K yönteminden faydalanması tavsiye edilmektedir. Bir başka deyişle, nasıl, neden, ne zaman, ne, nerede ve kim sorularına açık ve net bir şekilde cevap verilmelidir. Ayrıca, soru sorulurken dilbilgisi kurallarına uyulup uyulmadığına dikkat edilmelidir.

İş Kanunu Avukata Sor

İş Kanunu ile ilgili birçok sorunun sorulması mümkündür. İhbar, işe iade ve kıdem davalarının açılması ve takip edilmesinin yanı sıra mobing ve art niyet tazminat davalarının açılması ve takip edilmesi, yıllık izin ve fazla mesai ücretlerinin hesaplanması, işçi ve işyeri güvenliği gibi hususlarda danışmanlık hizmeti verilmesi, hem işveren hem de işçilerin haklarının korunması, çeşitli sebeplerden dolayı iş göremeyen çalışanların haklarının korunması noktasında danışmanlık sağlanması, birtakım sebeplerden dolayı iş sözleşmesinin feshedilmesi ve daha birçok konu hakkında avukata sor uygulaması ile merak edilenlerin bu alanda uzman avukatlara sorulması söz konusu olmaktadır.

WhatsApp’tan Avukata Sor

WhatsApp’tan avukata sor hizmeti ile müvekkillerin akıllarında bulunan soruları WhatsApp aracılığıyla alanında uzman avukatlara sorması söz konusu olmaktadır. WhatsApp ile avukata soru sormak isteyenler için kısa yollar bulunmaktadır. Bilhassa sitede bulunan WhatsApp avukata soru sorun butonuna tıklanmasının hemen ardından avukatların hizmet sunduğu WhatsApp numarasına yönlendirme yapılmaktadır. Kişinin telefonunda bulunan WhatsApp uygulaması açılacaktır. Bu sayede, isteyen herkesin en kısa süre içerisinde soru sorması mümkün olacaktır.

Ceza Avukatuna Sor

Ceza Hukuku; müvekkillerin en çok sorusunun olduğu hukuk dallarının başında gelmektedir. Ceza hukukunun temelini oluşturan birçok ceza davasına dair soru sorulabilir. Sulh ceza davalarının yanı sıra Asliye ceza davaları, Askeri ceza davaları, Ağır ceza davaları, İcra ceza davaları, çek ve senet şikayetinden dolayı ortaya çıkan işlemler, alacaklılarla müzakere gibi hususlarda müvekkillerin soru sormasına izin verilmektedir.

Ceza avukatı; herkesin bildiği gibi ağır bir suçla yargılanan kişilerin avukatlığını yapmaktadır. Her ne kadar hukuk dilinde ceza avukatı gibi özel bir kategori olmasa da kendisini bu alanda geliştiren birçok avukat bulunmaktadır. Herhangi bir ceza ile yargılanan kişilerin ceza mahkemesinde görülen davalarına giren kişi olmasından dolayı ceza avukatlarının hayati bir önemi vardır. Birçok davaya girebilen ve sayısız mevzuat hakkında bilgi sahibi olan ceza avukatlarına soru sormak adına ceza avukata sor hizmetine başvurulabilir.

348 Yanıtlar
 1. MELİS

  İki tane kirada evi olan ev sahibi, kendine ait başka evi yoksa kiracılarından birini tahliye edebilir mi ev ihtiyacından dolayı

  1. Merhabalar,
   Kiralayanın kiralananı konut ihtiyacı nedeniyle tahliye ettirebilmesi için, ihtiyacın samimi, gerçek ve zorunlu olması gerekir. İhtiyaç nedeniyle tahliye davlarında kiralayan tarafta iddia edilen ihtiyacın var olup olmadığı ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 2. İrem

  Üniversite başladığım zaman birkaç arkadaş beraber kalıyorduk sonra hepsi gitti eşyalar senin olsun dediler ben o zamanlar eve yeni bir kız aldım sonra evden ayrıldım ayrıldığım zmaan o yeni koza sen evden çıkınca bu eşyaları satacağım bilgin olsun emanet veriyorum dedim şuan eşyaları istediğimde bana senin hakkın yok diyor dava açsam kazanır mıyım bilgi verir misiniz

  1. Merhabalar,
   Hukuk mahkemelerinde dava açabilirsiniz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 3. HÜSEYİN KEMAL AKHAN

  MERHABA.
  2010 YILINDA DEVRE MÜLK ŞİRKETİ TARAFINDAN 500 TL ÖN ÖDEME ALINARAK DOLANDIRILDIK. HAKKIMIZI ARAMAYA ÇALIŞTIYSAK TA BAŞARILI OLAMADIK.. BU KONUDA HER HANGİ BİR YASA VARMIDIR LEHİMİZE ?

  1. Merhabalar,

   Yaşadığınız konu ile alakalı imzalamış olduğumuz sözleşmelerin feshi ve halihazırda imzalamış olduğunuz senetler var ise fesih ve iptal için hukuk mahkemelerinde dava açabilirsiniz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 4. SEDA

  merhabalar, benim dayımın bir boşanma davası vardı eşi dayım hastayken evden kaçıp boşanma davası açtı evden hak ve tazminat için ama dayım boşanma davasından önce vefat ettiği için boşanma davası düştü ve karşı taraf mirasçı olarak atandı.
  bizler yani dayımın kardeşleri ve asıl mirasçıları davayı uzatarak karşı taraf kusurlu olduğu halde sunduğumuz deliller yok sayılarak kusurlu olduğu görülmediği için istinaf ve temyiz davamızı reddine karar verdi. bizlerde şimdi diğer bir dava olan mal rejimi tasfiye davası açmak istiyoruz. çünkü dayımın üstüne sadece evlenmeden önce babasında kalan mirastan ve ablasının sattı gibi gösterilen hissesi bulunmaktadır. oraya da kat mülkiyetli daire yapılmıştır. karşı tarafta bundan dolayı zaten hak almak için bu evliliği sonlandırıp bu şekilde hayatına devam edecektir. haklı bir şekilde mal dağılımını yapmak amaçlı bizlere bir yol gösterebilir misiniz?

  1. Merhabalar Seda Hanım,

   Sorunuz tarafımızca değerlendirildiğinde mahiyeti gereğince avukatlık danışmanlık hizmeti kapsamındadır. Dolayısıyla bulunduğunuz yerdeki en yakın bir hukuk bürosundan yahut ofisimizi arayarak randevu oluşturmanız kaydı ile danışmanlık hizmeti almanızı önermekteyiz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. Keriman

    Benim kocam izmirde 25 gr metanfetamin le yakalandı ne kadar ceza yer ve Silivri ceza evine naklini aldırma bilirmiyim yardımcı olursanız çok sevinirim

    1. Merhabalar,
     TCK’nın 191. maddesine göre kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi cezalandırılmakta iken TCK’nın 188. maddesi uyuşturucu maddenin imal ve ticaretini yapan kişinin cezalandırılmasını düzenlemektedir. Bahsetmiş olduğunuz dosyada sevk maddesinin hangisi olduğunu bilmeden ve dosyadaki tutanakları incelemeden sonuç ceza hakkında bilgi vermek sağlıklı olmayacaktır. Sanık kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmaktan yargılanıyor ise TCK 191 söz konusu iken eğer sanık uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti nedeniyle yargılanıyor ise TCK 188 söz konusu olmaktadır. Konunuza istinaden yapılan yasal işlemler sonucunda açılan kamu davasında mutlaka sanığın kendisini avukat ile temsil ettirmenizi tavsiye ederiz.

     Genel bilgiler haricinde, ilgili suç tipinin Türk Ceza Kanunu kapsamında ayrıca önem arz ettiği göz önünde bulundurmak gerekir ise şüpheli/sanık olarak bulunduğunuz dava dosyasındaki delilleri, ifade tutanaklarını ve benzeri belgeleri detaylıca inceleyerek sizlere doğru ve net bilgi aktarmak tercih sebebimizdir. Bu kapsamda sizin durumunuza istinaden evraklar üzerinde inceleme yapmamız halinde dosyanın akıbeti hakkında bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 5. Merve

  Merhaba hayirlı günler 10 yıldır resmi nikahli evli olan biriyle imam nikahlı yaşıyorum 2 tanede cocugum var bu kisiden gectigimiz gunlerde karısı evimi basıp beni darp etti darp raporu alip sikayetci oldum oda aynı sekilde benden sikayetci olmus Beni uzlastirmaci ariyor sikayetimi geri almami yoksa haksiz taraf masraflari odemek zorunda diyor Ben sikayetimi geri almak istemiyorum cunku evi basılan benim bu durumda mahkemede suclu cıkma ihtimalim varmidir

  1. Merhabalar Merve Hanım,
   Mevcut özel hayatınız ile konut dokunulmazlığının ihlal edilerek kasten yaralanmanız ayrı hususlardır. Bu sebepten dolayı tam olarak iradenizi etkilememekle birlikte mevcut durumunuza binaen bir avukattan destek almanızı ve şikayet konunuza istinaden süreci takip etmek isteyip istemediğinize karar vermeniz önem arz etmektedir. Mahkemenin nihai kararı hakkında sizlere net bir bilgi aktarmamız mümkün değildir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. Halime

    Merhaba Ağustos ayında Migrostan 799 TL karşılığında airfryer satın aldım. Ertesi gün kendim iptal istemişim gibi iptal edildi. Tüketici hakem heyetine başvurdum ve başvurum kabul edildi. Migrosta kararın iptali için dava açmış. Şuan davalı durumunda görünüyorum. Bugün evime tebligat geldi. Dava masraflarının ve vekalet ücretinin tarafımdan karşılanması, davanın duruşma olmadan dosya üzerinden görülmesini talep etmiş. Şuan ne yapmam gerekiyor bilemiyorum. Yardımcı olur musunuz

    1. Merhabalar,
     Tarafınıza gelen tebligata istinaden yasal süreler içerisinde cevap vermeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 6. Kamil

  Merhaba, müstehcenlik suçundan 2006 tarihinde tutuklandım sonra salıverildim. Suç tarihi 14/12/2006. O zamandan beri dava devam ediyor. 5 yıl ceza verdiler. Yargıtayda bozuldu tekrar görüldü tekrar yargıtaya gitti. Şimdi tekrar karar verilecek. Ancak aradan 16 yıl geçti. Zamanaşımı olması gerekirken hala devam ediyor ve ilk duruşmada verdikleri yurtdışı yasağımı bir türlü kaldırmadılar. Aşırı şekilde mağdur oldum. Ceza onanır mı bilmem, onanması da saçma çünkü suçu işlemedim. Hiçbir delil de yok. Ancak onanırsa veya zamanaşımı farketmez, ben tazminat davası açabilir miyim. Maddi manevi yıprandım bu süreçte. İnsan hakları mahkemesine kadar gitmeyi düşünüyorum.

  1. Merhabalar,
   Haksız uygulanan tedbirler nedeni ile tazminat talep etme imkanınız bulunmaktadır. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 7. Burak Altunsuyu

  Merhaba kolay gelsin. Çok Değerli Avukat size bir soru sormak istiyorum. Ben babamın adına Kredi çektim. Şuan haberi yok . Babamın cep telefonundan kredi taleplerinde bulundum. Teyit için babamı yani beni arayıp konuştular. Ses kayıtları benimdir babamın değil. Bende çalışıyorum şuan asgari ücretle. Kredi çekme durumum yok. Babamın adına birden çok Kredi çektim. Babam bu durumda beni mahkemeye verirse bu kredi borçları benim üzerime geçer mi? Mahkemeye vermesi durumunda ne gibi durumla karşılaşırız. Ben üzerime almak istiyorum. Bu konuda bir açıklama yapabilir misiniz rica etsem?

  1. Merhabalar,
   Banka veya Kredi Kartının Kötüye Kullanılması Suçunun Cezası TCK’nın 245. maddesinde düzenlenmiştir. İlgili maddeye göre, başkasına ait bir banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçunun cezası 3 yıldan 6 yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezasıdır. Bazı durumlarda yakın akrabalara ait sahte olmayan bir kartın izinsiz bir şekilde kötüye kullanılması halinde faile ceza verilmez. Başkasına ait bir banka veya kredi kartının izinsiz kullanılması suretiyle yarar sağlama suçunun; Üstsoy veya altsoyunun zararına olarak işlenmesi halinde, ilgili akraba hakkında cezaya hükmolunmaz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

  2. Enes

   Merhaba arkadasim icin banka karti cikarttim vadesiz hesap olarak kullansin diye ancak rızam olmadan mobil subeden kredi cekildi su anda savcilikta suc duyurum var ve incelemede bu tarz olaylar ne kadar surede sonuc verir ve avukat tutmalimiyim henuz dava acilmadi

   1. Merhabalar,
    Savcılık incelemeleri soruşturma için gerekli olan tüm hususlar belirlendikten ve toplandıktan sonra sonuçlanmaktadır. Bu kapsamda dosyanın sürecini etkileyen taraf sayısı ve toplanacak delillerin durumu gibi birden fazla etken bulunmaktadır. Gerekli araştırma ve inceleme yapıldıktan sonra makul süre içerisinde dosya işlemleri tamamlanmaktadır. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 8. berk

  Merhaba, 10.09.2022 00.30 saatlerinde kız arkadaşıma evine kadar eşlik ederken bir araç tarafından takip edildik. Aradan birkaç dakika geçtikten sonra araba yanımızda durarak “Bu mahallenin bir namusu var” şeklinde beyanlarda bulunup bizi tehdit ettiler. Olay boyunca karşılık vermeyerek sinirlenen kız arkadaşımı uzaklaştırmaya çalıştım. Ardından aracından inen şahıs bana ve kız arkadaşıma fiziksel şiddette bulundu. Bu durum çevrede bizi sadece izleyen insanların arasında dakikalarca devam etti. Defalarca tehdit edildik ve şiddette maruz kaldık. Olay boyunca kendimizi korumak dışında bir şey yapmadık ve karşılık vermedik. Olayın şoku ile arabanın plakasını maalesef alamadım. Olay sonrası bizi dükkanlarında sakinleştiren esnaf, şahsın çalıştığı dükkanın adını verdi. (İnsanların şahıstan korktuğunu ve bu yüzden bize daha fazla bilgi vermediklerini düşünüyorum.) Ardından aynı gece karakola gidip şikayetçi olduk. Polis olay hakkında bizden bilgiler aldı. Şahsın kimliğini bilmediğimiz için ertesi gün bizimle iletişime geçeceklerini ve çalıştığı yere polis eşliğinde giderek şahsı tespit etmemiz gerektiğini söyleyip, hastaneden darp raporu almamız için bize kağıt vererek yolladılar. Aynı gece hastaneden darp raporu aldık. (Sağ gözümün üstünde 3 santimlik bir şişlik, Alnımda ve vücudumda çizikler var. Kız arkadaşımız da aynı şekilde vücudunda kızarıklıklar ve izler var.) Gün içinde ne bana ne de kız arkadaşıma ulaşan olmadı. Yarın birlikte tekrar karakola gidip şikayetçi olacağız.

  Sormak istediğim ise bu süreçte tam olarak ne yapmalıyız? Gittiğimiz karakolda memurlar bize hiçbir şekilde yardımcı olmayıp, bizi pek dikkate almadılar. Kız arkadaşım, şahsın çalıştığı yere çok yakın bir lokasyonda oturduğu için güvenliğinden endişeliyim ve korkuyorum. Bu konuda herhangi bir yardım alabilir miyiz? Direkt savcılığa giderek suç duyurusunda bulunabilir miyiz? Olay uzlaşmaya gittiğinde, uzlaşmazsaksak ne gibi cezalar alabilir?

  Yardımcı olursanız çok sevinirim, ne yapacağımız konusunda bir fikrimiz yok. Teşekkürler. İyi günler.

  1. Merhabalar,
   Türk Ceza Kanunu’nun 86. maddesine göre, kasten yaralama fiilinin kişi üzerindeki etkisinin basit bir tıbbî müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olması hâlinde, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan bir yıla kadar hapis veya adlî para cezasına hükmolunur. Suçun kadına karşı işlenmesi hâlinde cezanın alt sınırı altı aydan az olamaz. Mevcutta olay ile alakalı bir şikayetiniz mevcut olduğu için aynı suçtan dolayı tekrar savcılık suç duyurusunda bulunmanız mükerrer başvuru olacağından bu aşamada mevcuttaki şikayet dosyanız üzerinden ilerlemeniz sağlıklı olacaktır. Şiddet görme ihtimalinize binaen şahıs hakkında uzaklaştırma talep edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  2. Turan

   Uyusturucu madde kullanimdan zincirleme 2yil 1 ay hapis cezasi aldim bunun icin cezaevinde yatar miyim suc tarihi 01.03.2020

   Daha once hapis yatmadim ama bozulmus hgb kararim var

   1. Merhabalar,
    Koşullu salıverilme süreniz hesaplandığında suç tarihiniz itibariyle 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince denetimli serbestlikten doğrudan yararlanmanız söz konusu değildir. Cezanızın kısa bir süresini açık ceza infaz kurumunda geçirdikten sonra denetimli serbestlikten yararlanabilirsiniz. Fakat günümüz koşullarında pandemi nedeniyle açık cezaevlerinde izinler söz konusu olduğundan girdi çıktı yapmanız mümkün olabilecektir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

  3. Songül

   Allah rızası için bana bir yardımcı olun ne olursunuz lütfen benim bir sorum olacak size beni aydınlatırsanız çok sevinirim rabbim de size yardım etsin insallahŞimdi benim sorum ben evliyim 13 senelik benim boşanma felan yok birlikteyiz hala eşimle eşim okullarla çalışıyor güvenlik işi felan eşim bankalardan dolayı icralık birgün banka hesabına müdür personelin maaşını yatırsin diye maaş attı ama banka el koydu bizde personelin maaşını elden ödemek zorunda kaldik
   Böyle oluncada icrayi şuan temizleyemeyiz diye ben kendi adıma hesap açtım kartı eşime verdim personellerin maaşını ödesin diye sonuçta 13 senelik kocam 2 çocuğumun babası yıllardır kartımı o kullaniyor
   Ama daha sonra birşey öğrendim meğerse eşim beni aldatiyormus bir okul müdürü bayanla bu bayandan borcum var biraz sıkıntı dayım demiş kadinda ben sana kredi cekeyim sen bana öde demiş aldattığı için kadında o kadın olduğu için kredi para olayını bana hiç bir şekilde demedi bu parayı benim kartıma gondermis hesabıma yani bu olay çıkınca ben öğrenince eşim özür diledi son birsans istedi barıştım bu kadından ayrıldı ama parasını istiyor
   Eşimde hepsini imkanı yok veremem diyor 30 milyar 30 milyar öderim diyor ama kadın kabul etmiyor kadın ruh hastası bildiğin deli bize musallat oldu özellikle bana tehtitler santajlar küfürler aklınıza ne gelirse şimdi avukat tutmuş sözde dava açmış ama bana açmış dolandırıcı diye benim hesabıma gönderdiği için ibana beni dolandırıcı olarak suçluyor onu dolandirmisim ben avukata sormuş avukat demiski eşide dahil olmak üzere kimseye hesap kartını veremez iban i kullandiramaz para kimin adına gittiyse suçlu o demiş Bana diyorki bak şimdi seni nasıl hapse yolluyorum çocuklarını annesiz koyuyorum tehtit ediyo
   Şimdi gerçekten böyle bir suç varmı hesap kartimi eşim kullanamazmi kullansa suçlu benmi oluyorum mahkeme de gerçekten ceza alirmiyim Ne olur bana bir yardımcı olun güzel insanlar Allah rızası için birde ben bu kadına nasıl bir dava acabilirim kadın ruh hastası korkuyorum basima bela oldu Sonuçta kendide kabul ediyor yardıma ihtiyacı var di çekip verdim dedi karakol da ama benim iban olduğu için dolandırıcı diye dava acacakmis
   Biz karı koca onu kandirmisiz birlik olup parasını almışız böyle diyor ama senin üstune olduğu için sen daha çok yanarsın diyor😞
   Böyle bir şey varmi gercekten

   1. Merhabalar,
    Kişilerin banka hesaplarına ait tüm iş ve işlemlerden şüpheli bir işlem olduğu bildirilmediği sürece banka hesabı sahibi sorumludur. Eşiniz ile ilgili banka hesabını ortak hesap olarak kullanmanız farklı bir durum arz ederken size ait bir banka kartını üçüncü bir kişiye kullanması için verdiğiniz vakitte kart sahibi siz olduğunuz için ve iradeniz fesada uğratılmaksızın üçüncü bir kişiye kendi rızanız ile kartınızı kullanmak suretiyle uhdesine bırakmanız halinde sizlerin sorumluluğu devam etmektedir. Burada sizin eylemine ilişkin iyi niyet teşkil eden karineler tartışmalı olup, detaylıca bilgi almak için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talep ediniz.

    Saygılarımızla.

 9. Cemil Güler

  Sayın Avukat Bey (Hanım),

  oturduğum apartmanda çatı tamiri için para toplanmaktadır. Bazı itirazlarım olduğu için henüz ödeme yapmadım. Ancak çatı tamiri de henüz gerçekleşmedi. Benim merak ettiğim husus, tamir işi fiilen tamamlanmadan, tarafımın borçlu gösterilip, hakkımda icra takibi ve buna ilişkin ödeme emri çıkartılabilmesi mümkün müdür?
  Bu gibi bir durumda borca itiraz edebilirmiyim ve bunun sonucunda haklılık durumum ne olur acaba?

  Saygılarımla,

  1. Merhabalar,

   Kat malikleri arasında oturdukları binanın zaruri ve ihtiyarı ihtiyaçları için aksi bir anlaşma olmadıkça her malik arsa payı oranında giderlere katılmak zorundadır. Söz konusu bu giderlere kanunen haklı bir gerekçesi olmaksızın kat maliklerince katılım sağlanmaması halinde diğer kat malikleri adına belirlenen yönetici tarafından hakkınızda yasal işlemlerin başlatılması olağan olup, diğer hususlar hakkında özel olarak sizin mevcut durumunuza istinaden detaylandırarak değerlendirmeliyiz.

   Aleyhinize bir icra takibinin başlatılması halinde söz konusu bu borca itiraz edebilirsiniz ancak itirazın haksız olması halinde ayrıca yasal tazminat ödemek zorunda kalabilirsiniz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 10. Beytullah

  garanti banka hesabımda 1500 TL bakiyem var ama hemen altında -948.000.568 TL eksiye inmiş hesap sanırım MASAK Bloke koymuş ve iş bankası hesabımda bunun gibi 3 hafta oldu ne içerideki paramı alabiliyorum nede bu korkunç rakamlardan kurtulabiliyorum. Sanırım bu bir ihtiyadi tedbir. Bundan kurtulmak için ne yapmalıyım?

  1. Merhabalar Beytullah Bey,

   5549 Sayılı Kanunu gereğince, banka işlemlerinizde gerçekleşen şüpheli para aktarımı neticesinde ‘MASAK’ tarafından araştırma ve inceleme yapabilmek için banka hesabınıza bloke koyulabilmekte ve bu süreçte banka hesap hareketlerinizde yapılan araştırma neticesinde şüpheye istinaden yasal olmayan bir suç unsurunun tespit edilmesi durumlarında bu durum Cumhuriyet Başsavcılığına bildirilmektedir.

   İlgili banka yetkilileri ile görüşmeksizin ve hesap hareketlerinizi incelemeksizin sizler ile net bir bilgi paylaşımında bulunmak doğru olmayacaktır. Neticeten; Banka hesabınızda gerçekleşen şüpheli iş ve işlemler neticesinde doğrudan bankanız tarafından bir bloke konulabileceği gibi bir savcılık ya da hakimlik tarafından resen ve tedbiren ve benzeri önleyici işlemler ile banka hesaplarınızın kullanımı kapatılmaktadır.
   Söz konusu durumun akıbetini detaylandırmak ve sonuçlandırmak için mutlaka bir hukuk bürosuna başvurunuz. Detaylı bilgi adına Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak uzman Avukatlarımızdan randevu talebinde bulunabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  2. Murat

   Merhabalar Kendim kiraciyim, kirada evim var. kendi evime gececegim bu durumda sozlesme bitiminde cikmasi gerekirmi kiracinin sozlsme ekim 1 de bitiyor eylul 1 de ihtar cektim ama ulasmamis

   1. Merhabalar,
    Eğer imzalamış olduğunuz kira sözleşmesi belirli süreli sözleşme ise kira sözleşmesinin süresinin bitiminden itibaren 1 ay içinde kiracıya tahliye davası açabilirsiniz. İhtiyaç nedeniyle tahliye davası açabilmeniz için ihtiyacınızın samimi olması gerekmektedir. Bu tür davalarda oldukça özenli davranılmalı ve dava şartlarının oluşup oluşmadığı titizlikle incelenmelidir.Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 11. Mehmet Ceyhan

  Merhaba, isim değişikliği davasından feragat halinde bir daha isim değişikliği davası açabilir miyim? yoksa hakkımı kaybetmiş mi olurum?

  1. Merhabalar,
   Feragat, davacının, talep sonucundan kısmen veya tamamen vazgeçmesidir. Feragat, kesin hüküm gibi hukuki sonuç doğurur. İrade bozukluğu hâllerinde, feragat ve kabulün iptali istenebilir. Bu nedenle feragat halinde eğer irade bozukluğu yok ise yeniden dava açılamamaktadır. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

    1. Merhabalar, Soy bağı çocuk ile anne ve babası arasında kurulan bağı ifade eder. Çocuk ile anne arasında soybağı doğum anı ile kurulur. Baba ile çocuk arasındaki soybağı ise çocuğun annesi ile evlenme, tanıma ve babalık davası ile kurulmaktadır. Baba ile kurulmuş soybağının ortadan kaldırılması için nesebin reddi davası açılmalıdır. Ancak sizin bahse konu durumunuzda nüfus kaydı en baştan gerçeğe aykırı bir şekilde tutulduğu için nüfus kaydının düzeltilmesi talebinde bulunularak dava açmanız önerilebilir. Detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. Ahmet

    Merhabalar ben 09.02.2021 tarihinde hesap kartı açtırmıştım açtırma sebebim öylesine kullanmaktı ve benim samimiyet olduğum bir arkadaşım benden hesap kartımı kullanmak istedi ben de kabul etmiştim hesabıma bir çok kez para girip çıktığı için kartlarım bloke oldu bu durum karşısında mağdurum ve ne yapmam gerekiyor

    1. Merhabalar,
     Blokenin koyulma nedenine göre takip edilecek süreç değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 12. Ümit Atav

  mrb.
  27.06.2022 tarihinde akşam saatlerinde bitcoin şantaj mesajı aldım, mail yazan kişi bilgisayarıma girdiğini bütün bilgilerimi alarak yedeklediğini, beni kameradan çekerek videolar yaptığı belirtelerek benden bitcoin hesabına 1500 dolar yatırmamı istiyor. Ayrıca bana 72 saat süre verdiğini yazmış. Parayı göndermezsem bu videoları arkadaş çevremle paylaşacağını belirtiyor. İnternetten araştırdım bu mesaj bir çok kişiye geliyormuş silin gitsin dikkate almayın yorumları var. Dikkate almalımıyım, dikkate alırsam ne yapmalıyım. Sizden yardım bekliyorum. Saygılar

  1. Ümit Bey Merhabalar,

   Bahse konunuz hakkında derhal suç duyurusunda bulunabilirsiniz. İl ve ilçe merkezlerinde bulunan emniyet birimine, kırsal bir yerde iseniz jandarmaya ya da doğrudan bulunduğunuz yerdeki en yakın adliyeye giderek savcılığa müracaat edebilirsiniz. Profesyonel bir destek talebiniz var ise Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talep edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 13. Türk

  Merhabalar; Ben haksız yere 4.5 yıl ceza yattım mahkemeye raporlarım getirilmedi ve raporlarım hastane kayıtlarında mevcut. Saldırıya uğramışken saldırdığım iddia edildi ve suçlu bulundum. Raporlara göre suçu işlemem mümkün değil. Nereye dilekçe yazmalıyım ve kimden şikayetçi olmalıyım..

  1. Merhabalar,
   5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 141. maddesi gereğince; Haksız koruma tedbiri nedeniyle devlet aleyhine tazminat davası açabilmeniz mümkündür. Böylelikle maddi ve manevî her türlü zararlarınızı Maliye Hazinesi adına açacağınız dava dilekçesi ile talep edebilirsiniz.

   Bu kapsamda sizin durumunuza istinaden evraklar üzerinde inceleme yapmamız halinde detaylı bilgi paylaşımında bulunarak süreç hakkında bilgi verebiliriz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. gokhan

    uyuşturucu kullanmaktan 2sene 1ay ceza aldım dosya şuan istinaf ta sonrasında ikidefa ayrıyeten yine uyuşturucu yakalattim kullanmaktan yine dava açıldı..bu dosyadan da ceza alirmiyim zaten kullanmaktan aldım yine kullanmaktan cezamı alacam

    1. Gökhan Bey Merhabalar,
     TCK’nın 191. maddesine göre kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Denetim süresi içerisinde yeniden aynı suçun işlenmesi halinde TCK’nın 191. maddesi gereği sanığın tekrar kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alması, kabul etmesi veya bulundurması hâlinde, hakkında kamu davası açılır. Denetim süresi haricinde işlenen her suç için ayrı kamu davası açılmaktadır. Dosyanız içeriği hakkında net ve detaylı bilgi sahibi olmadığımızdan genel bir yorum yapabilmekteyiz.
     Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   2. Tolga

    Merhabalar. Boşanma sürecindeyim.boşanmayı ben ilk açtığım için eski eşim ve ailesi tarafından darp edildim. Düğünde takılan Altınları sattık araba aldık sonra eski eşimin babasına sattık arabayı ama vermedi.üstüme kredide çekildi ama bunu ispatlayamadım hala krediyi ödüyorum. Üstüne tazminat istiyor benden.Davayı ben açmama rağmen ve haklı olmama ragmen müşteki durumda karşı ki taraf oluyor ben sanık durumuna düşüyorum. Müşteki olması ne anlama gelir.davayı karşı taraf mı mı kazanır? Yoksa kadın olduğu için mi müşteki sıfatında?

    1. Merhabalar,
     Müşteki, suç oluşturan eylemden zarar gören veya mağdur olan kişidir. Ceza dosyalarında şikayetçi olan kişilere, suçtan zarar görenlere ve mağdurlara müşteki sıfatı verilmektedir. Bahsetmiş olduğunuz boşanma davanız ile karşı tarafın müşteki sıfatı almış olduğu dosya farklı mahkemelerde görülen dosyalardır. Müşteki sıfatı davayı kazanan kişi anlamına da gelmemektedir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. Merhabalar,
    Sizin konumunuzdaki yükümlüler ile hakkında “denetimli serbestlik” kararı verilenlerin bilgileri elektronik ortamda Milli Savunma Bakanlığınca alınarak askeralma kayıtlarına işlenir ve yükümlülerin denetimli serbestlik süresince askerlikleri ertelenir. Bu bilgiler Adalet Bakanlığınca güncel bulundurulur. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 14. nuri

  sa merhabalar seydişehir açık cezaevinde kalmaktayken 6 aydır covit iznindeydim 3 ay yatarim kaldı.benim denetimli serbestlikten yararlanma durumumum nedir böyle bir hakkım varmıdır bilgi verirseniz sevinirim selamlar kolay gelsin

  1. Okyanus Hukuk

   Nuri Bey Merhabalar,

   5275 sayılı Kanunun Geçici 6. maddesi ile 30.03.2020 tarihinden önce işlenen suçlar açısından ayrı bir denetimli serbestlik ve infaz sisteminin uygulanması kanunlaştırılmıştır. Denetimli serbestlik süresi 3 yıl olarak uygulanacaktır. Bazı süreli hapis cezalarına mahkum olanlar cezalarının 1/2’sini infaz kurumunda çektikleri takdirde koşullu salıverilme hükümlerinden yararlanacaktır. Yeni infaz düzenlemesiyle 6 yıl veya altında hapis cezası alan bir hükümlü doğrudan tahliye olma hakkı kazanabilmektedir. Fakat 30.03.2020 tarihi sonrası işlenen suçlar için 5275 sayılı 105/A maddesinde yer alan infaz düzenlemesi geçerli olacaktır.

   Neticeten, ceza dava dosyanızı net inceleyemediğimiz için genel bir bilgi paylaşabilmekteyiz. Suç kategorisine göre 5275 sayılı Kanunun Geçici 6. maddesiyle getirilen “1/2 infaz oranı” ve “3 yıl denetimli serbestlik” hükümlerinin uygulanması değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda sizin durumunuza istinaden evraklar üzerinde inceleme yapmamız halinde dosyanın akıbeti hakkında bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 15. Tamer

  Hayırlı günler yasadışı bahisten ceza aldım iki kez ilk cezayı ödedim itiraz etnedim ikinci ceza için itiraz edersek banka hesaplarına bloke konulma ihtimali varmi

  1. Okyanus Hukuk

   Tamer Bey Merhabalar,
   Hakkınızda başlatılan soruşturma neticesinde banka hesaplarınız üzerindeki bloke kaldırıldı ise sadece ve sadece itiraz nedeni ile tekrar bloke koyulmamaktadır.

   Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 16. mahmut

  merhaba.ortaklığın giderilmesi davasında hakim :
  “Davacı tarafça yatırılan başvuru harcı,peşin harç,keşif harcı,tebligat posta gideri bilirkişi ücreti ,taksi ücreti yargılama giderinin tapu kaydındaki payları davalılardan alınarak davacıya verilmesine,davacının payının üzerinde bırakılmasına ” şeklinde karar vermiş.yani tüm masraflar davalılara yükletilmiş.masraflar ortaklar arasında payları oranında bölüşülmesi gerekmezmiydi?ben davalı olarak isnitaf mahkemesine satışın şuanki ekonomik koşullarda yapılmasının maddi zarara uğrayacağım gerekçesiyle erteleme talebinde bulunsam yahut bilirkişinin belirlediği ücretin yetersiz olduğu şeklinde başvuru yapsam sonuç sizce değişir mi?bir sonuç çıkmayacaksa boş yere başvurmak istemem.birde istinaf mahkemesine başvurularda masrafı sadece başvuran mı öder

  1. Okyanus Hukuk

   Merhabalar,
   Davayı açan ilk aşamada masraflara katlansa da davanın sonunda tüm masraflar mahkemece tüm taraflar arasında paylaştırılır. Bu paylaşım mülkiyet oranları dikkate alınarak yapılır. Taraflar ortaklığın aynen taksim yoluyla giderilmesini talep etmediği takdirde hakimin bu yönde karar vermesi mümkün değildir. Bu itibarla davacının ortaklığın aynen taksim suretiyle giderilmesini istemesi durumunda davalının buna itiraz ederek ortaklığın satış yoluyla giderilmesini istemesi mümkündür. Keza davacının ortaklığın satış suretiyle giderilmesini istemesi durumunda davalının ortaklığın aynen taksim suretiyle giderilmesini talep etmesi de mümkündür. Neticeten taraflar ortaklığın satış yoluyla giderilmesini, ortaklığın aynen taksim yoluyla giderilmesini veya ortaklığın kat mülkiyeti kurulması yoluyla giderilmesini isteme hakkına sahiplerdir. Bahsetmiş olduğunuz hususlar kapsamında dosyanın fiziki incelemesi tarafımızdan yapılmadığından ancak genel bilgi verebilmekteyiz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. Fatih

    Tck 51 e göre erteleme aldım daha sonra iste denetim süresinde kasıtlı bi suc işledim. Suc tarihi 2010 yani 10 yıl önce ama simdi kagıt geldi Tck 51/7 e görr aynen infazına diye. 3 yıllık Denetimli serbestlikten yararlanabiliyor muyum? Teşekkürler.

    1. Okyanus Hukuk

     Fatih Bey Merhabalar,

     5275 Sayılı Kanunun Geçici 6. maddesi ile 30.03.2020 tarihine kadar işlenen suçlar açısından ayrı bir denetimli serbestlik ve infaz sisteminin uygulanması kanunlaştırılmıştır. Güncel düzenleme ile 30.03.2020 tarihine kadar işlenen suçlara ilişkin 5275 sayılı Kanunun Geçici 6. maddesiyle getirilen “1/2 infaz oranı” ve “3 yıl denetimli serbestlik” hükümlerinden yararlanabilecekler kanunda sayılmıştır. Ancak hükümlünün denetimli serbestlik altındayken, kasıtlı bir suç işlemesi veya kendisine yüklenen yükümlülüklere, infaz hâkiminin uyarısına rağmen, uymamakta ısrar etmesi halinde; ertelenen cezanın kısmen veya tamamen infaz kurumunda çektirilmesine infaz hâkimliğince karar verilir. Bu kapsamda hükümlü hakkında cezaevine alınarak cezaların toplanmasını gerektiren ayrı bir infaz süreci işleyecektir.

     Sizin hususunuzda detaylandırmak gerekmekle birlikte; Denetimli serbestlik hükümlerinden faydalanarak tahliye edildikten ve koşullu salıverilme kararından sonraki denetim süresi içinde “hapis cezası gerektiren kasıtlı bir suç” işlemiş olmanız halinde koşullu salıverilme geri alınır ve ilgili cezanın hesaplanması yapılarak infazına karar verilecektir. Sınırlı bilgiler kapsamında genel bir bilgi sizlerle paylaşmaktayız.

     Herhangi bir hak kaybına uğramamanız adına detaylı bilgi alabilmeniz için ofisimizden randevu oluşturmanızı tavsiye ederiz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

     1. Poyraz

      Abimin eşi abimi şikayet etti abim direk ceza evine girdi ama cezası hiçbir şeyi belli değil kaç gün içerde yatar

     2. Merhabalar,
      Şikayet üzerine şüphelinin adli işlemleri başlatıldığında sulh ceza hakimliğince şüphelinin tutuklanmasına karar verilmesi halinde soruşturma aşaması devam ederken kişi tutuklu kalmaktadır. Tutulama kararına şüpheli veya avukatı itiraz hakkını kullanabilmektedir. CMK’ ye göre tutuklamaya itiraz süresi 7 gündür. Sulh Ceza Hâkimliğinin tutuklama ve adli kontrole ilişkin verdiği kararlara karşı yapılan itirazların incelenmesi, yargı çevresinde bulunduğu Asliye Ceza Mahkemesi hâkimine aittir. Detaylı bilgi ve hukuki danışmanlık için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talebinde bulunabilirsiniz.

      Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 17. mahmut

  ortaklığın giderilmesi davasında çıkan karara itiraz için bölge adliye mahkemesine 14 günlük
  itiraz süresi posta yoluyla davalıların eline tebligat ulaştığında mı başlar yoksa duruşmada gerekçeli kararın davalıların yüze karşı tebliğinden itibaren mi başlar?ayrıca gider masrafları tüm ortaklardan eşit olarak alınması gerekmez mi?

  1. Okyanus Hukuk

   Mahmut Bey Merhabalar,
   Öncelikle izale-i şuyu davasında davayı açan masraflara katlanır. Fakat dava sonunda avukatlık ücreti, ilan masrafları, posta giderleri ve diğer tüm masraflar taraflar arasında paylaştırılır. Bu paylaşım yapılırken paydaşların pay oranları gözetilir. Süre bakımından ise HMK m.91 gereği Süreler, taraflara tebliğ tarihinden itibaren başlamaktadır. Ancak kanunda öngörülen hâllerde, tefhim tarihinden itibaren işlemeye başlar. Kararın size tebliğinden itibaren itiraz süreniz başlayacaktır.
   Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz

   1. Gamze

    Tehtid şantaj sucuylaa birinden sikayetci oldm ve son davayi tarini unutmusm ve nihayi karar verildi diyor bu ne anlama geliyr

    1. Okyanus Hukuk

     Merhabalar,
     Şikayetiniz üzerine kovuşturma aşamasına geçilen dosyanızda mahkemece son karar verilmiştir. Karar içeriğini tarafınıza tebliğ edildiğinde görebileceksiniz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 18. YASİN AKA

  Merhaba ;
  Ben bir grup devlet memuru tarafından hakkım yenilerek hem maddi hemde manevi zarar uğradım. Bununla ilgili İSTANBUL Özel İdare mah’sine dava açtım. Ben davayı kuruma açmama rağmen mahkeme bakanlık seviyesine yükseltti. Bu günlerde sonucu gelir.
  Eğer dava benim lehime sonuçlanırsa ;
  A- Karşı tarafa TCK 257/1 Maddesince dava açabilirmiyim. Eğer açabilirsem bakanlık bazında mı, kişiler bazında mı, yoksa kurum bazında mı tazminat davası açmalıyım.
  B- Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına göre
  1- Evlilik kurumuna zarar verme – yıkmaya yönelik hareketten
  2- Kişinin ve ailesinin geçen süreçte psikolojisini etkilenmesi
  3- O zaman ki bu zaman arasında yaklaşık 450,000 tl maddi zararım mevcut.
  4- Dava sürecinde pandemi döneminde gelen mahkeme emirleri ile çeşitli ortamlarda sağlığımı riske atmaktan
  5- Olayla ilgili yönetmelikteki direkt 3 maddenin ihlal edilmesi sonucu fikir oluşturulması ve bağlı oldukları kitapçığa aykırı davranmaktan.
  ….
  maddeler düşündükçe artar bu zamanı gelince detaylandırılabilir.
  Basit ve özet anlatımla olay sonucu sizin tecrübelerinize göre ne olur ne yapmalıyım…
  Saygılarımla;

  1. Okyanus Hukuk

   Yasin Bey Merhabalar,

   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz teşekkür ederiz. Şöyle ki, sorularınızın mahiyeti tarafımızca değerlendirildiğinde danışmanlık kapsamındadır. Dolayısıyla sorunuza istinaden doğrudan yazılı olarak işbu platformda cevaplandırmada bulunmamız meslek etik ve kurallarımız gereğince uygun olmayacağını önemle paylaşmak isteriz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 19. Cemre Okçu

  Merhaba, ben size daha önce şu soruyu sormuştum: ”Merhaba, 16- 18 yaşındaki bir kişi kendi evinin salonunda bazı cinsel içerikli görüntülere baksa annesi ve kardeşi (8-9 yaşlarında) evdeyken, bu suç mudur? Ama bu kişinin o görüntüleri kardeşine veya hiç kimseye özellikle gösterme gibi bir niyeti ve çabası asla olmasa, sadece kendi başına baksa yine de suç mudur? Ve bu kişi kardeşi kendisini ve cinsel görüntüyü salonun kapısından yanlışlıkla gördü mü görmedi mi emin olmasa, yani aradan çok uzun zaman geçtiği için hatırlamasa suç mu işlemiş olur?” Fakat verdiğiniz cevabı anlayamadım. Bu durumda müstehcenlik suçu oluşur mu? Özür dilerim, fiziken ofisinize gelme bir şansım yok, bu kişinin hiç kimseye cinsel görüntü gösterme gibi bir kastı yoktu, yalnızca kendi kendine bakıyordu fakat bir dikkatsizlik ve hata sonucu evinde salonda bulunuyordu. Bu kişi yine de suç mu işlemiş olur?

 20. Cemre Okçu

  Merhaba, 16- 18 yaşındaki bir kişi kendi evinin salonunda bazı cinsel içerikli görüntülere baksa annesi ve kardeşi (8-9 yaşlarında) evdeyken, bu suç mudur? Ama bu kişinin o görüntüleri kardeşine veya hiç kimseye özellikle gösterme gibi bir niyeti ve çabası asla olmasa, sadece kendi başına baksa yine de suç mudur? Ve bu kişi kardeşi kendisini ve cinsel görüntüyü salonun kapısından yanlışlıkla gördü mü görmedi mi emin olmasa, yani aradan çok uzun zaman geçtiği için hatırlamasa suç mu işlemiş olur?

  1. Okyanus Hukuk

   Merhabalar,
   Bahsetmiş olduğunuz olay kapsamında genel bir bilgilendirme yapmak gerekir ise Türk Ceza Kanunu kapsamında müstehcenlik suçunun şartlarının oluşup oluşmadığı incelenmelidir. Müstehcenlik suçu TCK’nın 226. maddesinde düzenlenmiş olup; (1) a) Bir çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri veren ya da bunların içeriğini gösteren, okuyan, okutan veya dinleten, b) Bunların içeriklerini çocukların girebileceği veya görebileceği yerlerde ya da alenen gösteren, görülebilecek şekilde sergileyen, okuyan, okutan, söyleyen, söyleten, c) Bu ürünleri, içeriğine vakıf olunabilecek şekilde satışa veya kiraya arz eden, d) Bu ürünleri, bunların satışına mahsus alışveriş yerleri dışında, satışa arz eden, satan veya kiraya veren, e) Bu ürünleri, sair mal veya hizmet satışları yanında veya dolayısıyla bedelsiz olarak veren veya dağıtan, f) Bu ürünlerin reklamını yapan, Kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis ve adlî para cezası ile cezalandırılır. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. Cemre Okçu

    Merhaba, ben size daha önce şu soruyu sormuştum: ”Merhaba, 16- 18 yaşındaki bir kişi kendi evinin salonunda bazı cinsel içerikli görüntülere baksa annesi ve kardeşi (8-9 yaşlarında) evdeyken, bu suç mudur? Ama bu kişinin o görüntüleri kardeşine veya hiç kimseye özellikle gösterme gibi bir niyeti ve çabası asla olmasa, sadece kendi başına baksa yine de suç mudur? Ve bu kişi kardeşi kendisini ve cinsel görüntüyü salonun kapısından yanlışlıkla gördü mü görmedi mi emin olmasa, yani aradan çok uzun zaman geçtiği için hatırlamasa suç mu işlemiş olur?” Fakat verdiğiniz cevabı anlayamadım. Bu durumda müstehcenlik suçu oluşur mu? Özür dilerim, fiziken ofisinize gelme bir şansım yok, bu kişinin hiç kimseye cinsel görüntü gösterme gibi bir kastı yoktu, yalnızca kendi kendine bakıyordu fakat bir dikkatsizlik ve hata sonucu evinde salonda bulunuyordu. Bu kişi yine de suç mu işlemiş olur?

    1. Okyanus Hukuk

     Merhabalar,
     Sorunuz kapsamında oluşabilecek suç tipi ve kanuni düzenlemesi hakkında genel bir bilgilendirme yapılmıştır. Bu hususta bu suçun şartlarının oluşup oluşmadığının tek tek incelenmesi gerekmektedir. Yüzeysel bir şekilde ceza verilip verilmeyeceği konusunda bilgi paylaşmak doğru olmamaktadır. Kural olarak kasıtlı bir eylem yoksa cezalandırılma olmamaktadır. Tarafların ifadelerinin, olayın oluş biçiminin eğer bir dosya mevcut ise kapsamlı incelenmesi gerekmektedir. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 21. Alkan Bir

  Selamlar.

  Benim anne ve babam öz. Abimin ise anne üvey, baba öz. Annem ve babam evli iken iki evi oldu. Evlerin tapusu annemin üzerinde. (Evlerin yapım ve maliyetini annemin parası ile yapmışlardı ama ispat edemez) Evli iken  edinildiği için abimede bu evlerden miras düşecek.

  Sorum şu: Annem ile babam boşanırsa ve boşanmada babam hiç bir hak iddia etmiyorum (evlerden) derse, abim evlerden pay alabilir mi?

  1. Okyanus Hukuk

   Alkan Bey Merhabalar,

   Boşanmadan sonra mal paylaşımında eşler arasında mal paylaşımına ilişkin herhangi bir anlaşma söz konusu değil ise kural olarak eşler arasında edinilmiş mallara katılma rejimi uygulanmaktadır. Bu durumda eşlerin evlilik birliği içerisinde edinmiş oldukları kişisel mallar haricindeki diğer malvarlıkları boşanmadan sonra eşit olarak paylaştırılmaktadır.

   Anneniz ile babanızın boşanması neticesinde babanız yasal olarak edinilmiş mallara katılma rejimine istinaden herhangi bir hak iddia ve talep etmesi halinde ilgili taşınmazda pay hakkı olabilecektir. Ancak babanız yasal haklarından feragat etmesi halinde yani anneniz ile anlaşmaları durumunda malvarlığında aktif bir artış söz konusu olmayacaktır. Bu durumda babanızın yasal mirasçılarından olan üvey kardeşinizi de etkilemeyecektir. Ancak anneniz ve babanız boşanmadan babanızın vefat etmesi halinde üvey kardeşinize intikal edecek olan yasal miras hakkı mevzu bahis olabilecektir. Tüm bu bilgiler genel bir paylaşım olmakla birlikte her somut olay kendi kapsamında farklılık arz ettiğinden mevcut durumunuza istinaden detaylıca herhangi bir hukuk bürosundan yasal avukatlık ve danışmanlık hizmet alabileceğiniz gibi Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 22. Kübra

  Merhabalar,
  Evli 1 çocuk annesiyim. Eşimin üzerine kayıtlı hiçbirşey yok. Fakat eşim bankalardan devamlı kredi çekerek kumar oynamakta. Eşimin bankadan kredi çekme tasarrufunu kısıtlamak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim bana yol gösterirmisiniz?

  1. Okyanus Hukuk

   Kübra Hanım Merhabalar,
   Türk Medeni Kanunu gereğince; Kişinin savurganlığı, alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığı, kötü yaşama tarzı veya malvarlığını kötü yönetmesi sebebiyle kendisini veya ailesini darlık veya yoksulluğa düşürme tehlikesine yol açması ve bu yüzden devamlı korunmaya ve bakıma muhtaç olması ya da başkalarının güvenliğini tehdit etmesi halinde kısıtlanabilmesi mümkündür. Bu durum vesayet gerektiren bir hal olarak kanunda açıkça düzenlenmektedir.
   Genel olarak paylaşmış olduğumuz bu husus haricinde hukuki sürecinizin takibi ve detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 23. Mehmet

  Merhabalar

  4 ay önce amcam 6 gr kokoin yakalattı üzerinde. İçici olduğunu iletmiş. Ve hayatında hiç bir zaman da işi olmadı Sicili de Tertemiz. Hiç bir suç vs karışmadı. Yakalandığı gün nöbetçi mahkemede salıverildi denetimli serbestlik şartı ile. Haftada 3 gün parmak bastı karakola. Şimdi e devlete baktık ağır ceza mahkemesince 4 ay sonraya dava verilmiş. Sizce ceza yer mi ?

  1. Okyanus Hukuk

   Mehmet Bey Merhabalar,
   TCK’nın 191. maddesine göre kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi cezalandırılmakta iken TCK’nın 188. maddesi uyuşturucu maddenin imal ve ticaretini yapan kişinin cezalandırılmasını düzenlemektedir. Bahsetmiş olduğunuz dosyada sevk maddesinin hangisi olduğunu bilmeden ve dosyadaki tutanakları incelemeden sonuç ceza hakkında bilgi vermek sağlıklı olmayacaktır. Sanık kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmaktan yargılanıyor ise TCK 191 söz konusu iken eğer sanık uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti nedeniyle yargılanıyor ise TCK 188 söz konusu olmaktadır. Konunuza istinaden hakkınızda yapılan yasal işlemler sonucunda açılan kamu davasında mutlaka sanığın kendisini avukat ile temsil ettirmenizi tavsiye ederiz.

   Genel bilgiler haricinde, ilgili suç tipinin Türk Ceza Kanunu kapsamında ayrıca önem arz ettiği göz önünde bulundurmak gerekir ise şüpheli/sanık olarak bulunduğunuz dava dosyasındaki delilleri, ifade tutanaklarını ve benzeri belgeleri detaylıca inceleyerek sizlere doğru ve net bilgi aktarmak tercih sebebimizdir. Bu kapsamda sizin durumunuza istinaden evraklar üzerinde inceleme yapmamız halinde dosyanın akıbeti hakkında bilgi paylaşımında bulunabiliriz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 24. serdar

  merhaba kız arkadaşım erkek kardeşi kendisine arkadan saldırıp burnunu kırıp darp etmiştir.Kız arkadaşım şikayetci olmuş ancak kardeşide evime haneye tecavüz etti diyip oda şikayetci olmuş.Ancak bu tartışma evin içinde değil tam kapı eşiğinde olmuş.Sorum ise erkek kardeşi bu sebepten hapis cezası alırmı ? birde bu davaya siz bakabiliyormusunuz ?
  sizi ararsak kiminle görüşmemiz gerekiyor
  teşekkürler

  1. Okyanus Hukuk

   Serdar Bey Merhabalar,
   Kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fakat kasten yaralama suçunun sizin olayınızda olduğu gibi kardeşe karşı işlenmesi halinde, şikâyet aranmaksızın, verilecek ceza yarı oranında artırılır. Yaralama neticesinde kemik kırığının meydana gelmesi halinde ise cezada artırım yapılmaktadır. Kasten yaralamanın vücutta kemik kırılmasına veya çıkığına neden olması halinde, yukarıda açıkladığımız maddeye göre belirlenen ceza, kırık veya çıkığın hayat fonksiyonlarındaki etkisine göre, yarısına kadar artırılır.

   Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 25. Engin

  Merhabalar. Birkaç yıl önce birine altın borç vermiştim ancak herhangi bir senet falan yok. Ancak altınların karşılığını eft ile gönderdim, gönderirken açıklama kısmına şu kadar altın diye yazdım. Sonra bir kısmını geri aldım ancak hala 8 tam altını geri alamadım. Bildiğiniz gibi ilamsız icra takibi yapsam altın olarak yapamıyorum bir para cinsinden yapmam lazım. Peki alacak davası açabilir miyim altın üzerinden? Dediğim gibi eft dekontu var açıklamalı, tanıklar var birde şahısla yazışmalarımız var kanıt olarakta. Bu şekilde 8 altın alacağı şeklinde dava açılablir mi? Ve de kazandığım takdirde ilamlı haciz emri versek altının o anki kuru üzerinden mi haciz yapılır?

  1. Okyanus Hukuk

   Engin Bey Merhabalar,

   Genel haciz yolu olan ilamsız icra takibi ile yalnızca para ve teminattan doğan alacaklarınızı alabilirsiniz. Bu durumda altın bir taşınır maldır ve taşınır bir malın teslimi veya verilmesi bir mahkeme kararı gerekmektedir. Tarafınızca açılacak olan borca ilişkin alacak davası neticesinde mahkemenin karar kesinleştikten sonra ilamlı icra takibi yoluna başvurabilirsiniz.
   Ancak borçluya direkt altın vermeyerek borç tarihinde altının güncel değerine istinaden Türk Lirası olarak borç para verilmiş ise de bu durumda vermiş olduğunuz paraya istinaden ilgili kişi hakkında ilamsız icra takip yoluna başvurabilirsiniz. Sınırlı bilgiler kapsamında genel bir bilgi sizlerle paylaşmaktayız. Herhangi bir hak kaybına uğramamanız adına detaylı bilgi alabilmeniz için ofisimizden randevu oluşturmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 26. Halil ibrahim

  Merhaba,

  17.09.2020 tarihli ecresmisil ve el atma önlenmesi davası hakkında yazıyorum.

  1) davalılar ret edip ptt ve bankadan para yatırdık dedi fakat tüm kurumlardan ödeme yapılmadığına ilişkin cevap geldi.
  2) bilirkişi toprakların davalılar tarafından işlendiğini rapor olarak verdi ve yüksek miktarda ecremisil bedeli çıkardı.
  3) Rapor dava tarihinden geriye dönük 5 yıl hesaplandı. yani 15.09.2016 ve 17.09.2020 arası.
  4) noter onaylı ihtarnamelerim biri 2011 tarihli diğeri 2018 tarihlidir. Rapor hazırlanırken ecremisil olduğundan dava tarihini baz alıp hesap yapmışlar. buna itiraz etmem gerekir mi ?
  5) davalı (3 kişi ve kardeşimdirler) itiraz etmiş ve noter onaylı ihtarnameler bir kişi için gittiğinden intifadan men koşulu sağlanmamıştır diyolar. fakat dava sürecindeki keşif raporlarında 3 ünün birlikte işledi açıktır. Herhangi bir problem yaşarmıyım.
  6) dava tarihinden sonra şuan 1.5 sene geçti onların kullanım parasını nasıl alacağım. davaya ek mi olacaktır.
  7) dava değeri 20 katına çıktığından ıslah dilekçesi vermem gerekir mi.

  teşekkür eserim

  1. Okyanus Hukuk

   Halil İbrahim Bey Merhabalar,
   Şöyle ki, sorularınızın mahiyeti tarafımızca değerlendirildiğinde danışmanlık kapsamındadır. Dolayısıyla ilgili sorularınızı doğrudan yazılı olarak işbu platformda cevaplandırmamız meslek etik ve kurallarımız gereğince uygun olmayacağını önemle paylaşmak isteriz. Kısaca genel bir cevap vermek gerekir ise paydaşların haksız işgalinde intifadan men şartı aranır ve ecrimisil, intifadan men tarihi ile dava tarihi arasındaki dönem için hesaplanır. Ecrimisil bedeli bilirkişi raporu doğrultusunda belirlenir ve dava sonunda haksız çıkan fuzuli işgalci tarafından hak sahibi davacıya ödenmesine karar verilir. Bu ödemenin tahsili icra takibi kanalı ile yapılmaktadır. Bu kapsamda evraklar üzerinde inceleme yapmamız halinde dosyanın akıbeti hakkında bilgi sağlayabiliriz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. Muharrem

    Iyi gunler. Kirsehirde. Az miktarda . Madden yakalattim. Denetimli yedim. Ruanda denetimin resmi bitti. Ama denetimin ortasinda. Eşimle boşanma sürecin oldu. Eşim beni madde içip die şikayet etme. Benden kan örneği alındı. Kanda madde çıktı. Tam dosya kapandı derken . 2 kez yakalandık gibi oldu. Uyapdan kirsehirde ankara ya göndermişler. Devlet memuruyum. Işten vede ceza evine girmek den çok korkuyorum. 2 ci kez de .örnek verirseniz ne olur. Kafam çok karışık.

    Kırşehir böyle bi yazı yollamış ankara ya.

    Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak suçundan sanık olup halen aşağıdaki adreste ikamet etmekte olan MUHARREM S’nun 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 176/1. maddesi gereğinceiddianame ve hedef süre formu ekli çağrı kağıdı ile davetiye çıkarılmasına,usulüne uygun çağrı kağıdı tebliğine rağmen mazereti olmaksızın gelmediği taktirde zorla getirilerek 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 196. maddesi gereğince duruşmadan bağışık tutulma hakkının hatırlatılması, duruşmadan bağışık tutulmayı kabul etmesi halinde 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 147. ve 191. maddelerigereğince yasal hakları hatırlatıldıktan sonra ekli belgeler (iddianame/ifade sureti) ışığındasavunma ve delillerinin tespit edilmesi, önceki beyanları arasında çelişki bulunması halinde çelişkinin giderilmesi,
    *** Eyleminin sübutu halinde hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 58, 51/7 ve 43. maddelerinin uygulanması ihtimaline binaen 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’ nun 226. maddesi gereğince ek savunmasının alınması,
    *** 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 231. maddesinin uygulanma ihtimaline binaen, sanığa 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 231/6 “kabul etmemesi halinde hükmün açıklanmasının geri bırakılamayacağı” hususu hatırlatılarak suçu işlediğinin sabit olması halinde hakkında verilecek olan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kabul edip etmeyeceğinin sorulması,
    ***5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 50/1-f maddesi uyarınca kamuya yararlı bir işte çalışmayı kabul edip etmeyeceğinin sorulması, sorgu ve savunmasının alınarak tanzim edilecek talimat ve eklerinin duruşmanın bırakıldığı 11/05/2022 tarihinden önce mahkememize gönderilmesi,
    Rica olunur.

    1. Okyanus Hukuk

     Merhabalar,

     Platformumuzda paylaşmış olduğunuz kısıtlı bilgiler gereğince, hakkınızda kamu davasının açıldığı anlaşılmaktadır ve ”Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek, Bulundurmak ve Kullanmak suçundan” sanık olduğunuz ceza dava dosyasına savunmalarınızın sunulması istenilmektedir. Herhangi bir hak kaybına uğramamak adına kendinizi bir avukat ile temsil ettirmenizi önemle belirtmekteyiz. Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   2. Işıl

    Merhabalar eski nişanlandığım kişinin annesinin facebook hesabında nişandan kalan resim var annesi şifresini kaybetmiş ve bulamıyordu o resim orda kaldı ayrıldım ve yıllardır o resim orada duruyor bu durumdan aşırı derecede rahatsız oluyorum defalarca şikayet ettim silinmiyor en son çare hukuki açıdan ne yapılabilir onu araştırıyorum yardımcı olur musunuz

    1. Okyanus Hukuk

     Merhabalar,

     Nişanlıyken sosyal medyada paylaşılan fotoğrafları, ayrıldıktan sonra karşı tarafın isteğine rağmen kaldırmamak kişisel verileri hukuka aykırı olarak yayma suçunu oluşturduğuna dair Yargıtay tarafından verilmiş olan kararlar mevcuttur.

     Haricen kural olarak ilgili sosyal medya hesabında bulunmakta olan fotoğrafın kaldırılması için 5651 Sayılı Kanun gereğince Sulh Ceza Hakimliğinden haklı bir gerekçe oluşturmak kaydı ile talepte bulunabilirsiniz. Bu süreçte detaylıca hukuki danışmanlık almak istemeniz halinde Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak fizikken ya da online randevu talep edebilirsiniz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  2. Emrah

   Merhaba, Ben kişisel verileri yayma suçundan 2 yıl tehditden 6 ay ve hakaretten 3 ay hapis cezası aldım. Suç tarihi ise ocak 2020 , doğum tarihim 10 ağustos 1987. 3 yıl denetimli serbestlik yasasından faydalanabilir miyim ?

   1. Okyanus Hukuk

    Merhabalar,

    Hakkınızda açılan ceza dava dosyalarınız kapsamında ilgili mahkemenin gerekçeli kararını incelemeden doğru ve net bir bilgi aktarabilmemiz mümkün değildir. Ancak kural olarak belirtmek isteriz ki 5275 Sayılı Kanunun Geçici 6. maddesi ile 30.03.2020 tarihinden önce işlenen suçlar açısından ayrı bir denetimli serbestlik ve infaz sisteminin uygulanması kanunlaştırılmıştır. 30.03.2020 tarihinden sonra işlenen suçlarda ise açıkladığımız düzenleme değil 5275 sayılı 105/A maddesinde yer alan infaz düzenlemesi uygulanacaktır.

    Kişisel verileri yayma suçunun ihlal edilmesi halinde kişi 30.03.2020 tarihinden önce işlenen suçlara ilişkin 5275 sayılı Kanunun Geçici 6. maddesiyle getirilmiş olan 1/2 infaz oranı ve 3 yıl denetimli serbestlik hükümlerinden yararlanamayacaktır. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz

 27. Hüseyin

  Merhabalar dosya açılış tarihi 15/09/2020 eniştemle aramdaki husumeten dolayı sözlü tartışma yaşandı sonra kendisi tarafından saldırıya uğradım onun yaşadığı hanede kendimi savunmak amaçlı elime tezghatan bıçak aldım ve o esnada tartışma dışarıya taştı polisler geldi ve ben bıçağı tamamen kendi rizamla teslim ettim herhangi bi yaralama vs bişey olmadı şikayetçi olduk birbirimizden sonra her iki tarafta şikayeti çekmesine rağmen mahkemelerim devam etti hakkım da 4 5 ay önce yakalanma kararı çıkarıldı ve bana bildirildi bende bu karara istinaden karakola gidip teslim oldum nöbetçi mahkemeye çıkarılıp ifadem alındı son durusmam işte bugün yapıldı 15/02/2022 tarihinde tekrar mahkemeye çıkıp ifademi aynı şekilde beyan ettim yalnız 6 ay hapis cezasına çarptırıldım bunu para cezasına çevirip hakim kararıyla 5 yıl boyunca herhangi bi suç girişiminde bulunmasam silinecegini söyledi ve bu paraya itiraz ede bilecegim söylendi ayriyeten vergiden 58 TL gibi bi ceza geleceğini bunu ödemem gerektiğini söylediler dava sonucuna baktığım da dava nihayi karar kaydedildi olarak gözüküyor bu ne demek ben benim hakkım da mahkemenin ne karar verdiğini detaylı şekilde nasıl öğrene bilirim e devlet üzerinden sadece dava tarihleri ve duruşma günlerini göre biliyorum bu dava kapndimi bilgi ala bilirmiyim?

  1. Okyanus Hukuk

   Hüseyin Bey Merhabalar,
   Mahkeme dosyanızda verilmiş olan karar mahkemece gerekçeli karar yazıldıktan sonra taraflara tebliğ edilmektedir. Mahkemece tarafınıza tebliğ edilmeden kararın içeriğine ulaşmak isterseniz Vatandaş Uyap portaldan dosyanızı görüntüleyebilirsiniz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 28. Mehmet

  Reşit olmayanla cinsel ilişki suçundan yargılanıyordum 2yıldır ve bu karar 2yıl 1ay olarak verildi bunu adli para cezasına çevirme olasılığı mevcutmudur yada ben bu cezayı yatarmıyım

  1. Okyanus Hukuk

   Merhabalar,
   Reşit olmayanla cinsel ilişki suçu Türk Ceza Kanunu’nun 104. maddesinde düzenlenmiştir. Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikayet üzerine, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Madde hükmüne göre hükmedilen cezanın adli para cezasına çevrilmesi söz konusu olmamaktadır. Size verilen ceza itibari ile denetimli serbestik hükümlerinden doğrudan yararlanmanız söz konusu olmayacaktır. Yaklaşık 5 AY HAPİS cezasını ceza infaz kurumunda çektikten sonra denetimli serbestlikten yararlandırılarak serbest bırakılabilirsiniz. Fakat günümüz koşullarında pandemi nedeniyle açık cezaevlerinde izinler söz konusu olduğundan girdi çıktı yapmanız mümkün olabilecektir. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 29. serdar

  merhaba ben işe iade davası açmıştım 28 aralık 2021 de lehime kararla mahkeme bitti avukat işe iade için icra başlatcam dedi 2000 tl masraf aldı oysa bana çok saçma geldi 2 hafta içinde iade süreleri dolmadan nasıl açılacak anlamadım sonuç olarak 1 ayı geçmesine rağmen her sordugumda bana gerekceli kararlar henüz yazılmadı o yazıldıktan sonra şirkete teblig edilecek ve 2 hafta süreleri başlayacak dendi işe iade etmezlerse parasını alacağım..e devletten baktığımda karara çıkmış yazıyor sormak istediğim dosya kesinleşmesi gerekceli kararlar yazıldığındamı yoksa karara çıkmış yazıyorsa kesinleşmiş demektir ve mahkemeyi kazandığım halde kesinleşme bu kadar uzun sürermi teşekkürler

  1. Okyanus Hukuk

   Serdar Bey Merhabalar,

   Mevcut dava dosyanızda gerekçeli karar yazıldıktan sonra taraflara tebliğ edilir ve süresi içerisinde gerekçeli karar istinaden istinaf yolu açık ise istinafa ilgili karara ilişkin kararın kaldırılması talebinde bulunulmaz ise dava dosyası kesinleşir. Son duruşma tarihinden itibaren geçen bir aylık sürenin sonucunda da gerekçeli kararın yazılması için mahkemeye tekrar talepte bulunulması gerekebilir. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 30. Buse

  Merhabalar, arkadaşlarımla otururken alkol de aldığım bir ortamda ve ortamda bulunan o akşam yeni tanıştığım biri tarafından tecavüze uğradım . Bu süreç şöyle oldu alkolün etkisindeydim diğer arkadaşlar hiç farkında bile olmadan çıkıp alkol almaya gitmişler o şahısla yalnız kaldığım da cebinden kokain çıkardı ve hazırladı alkolün etkisiyle içtim daha önce bir iki kez arkadaş ortamında denemiştim ama tanımadığım biriyle içmezdim eğer alkollü olmasaydım maddeyi kullandıktan sonra kapkaranlık sanırım baygınlık geçirdim ve gözümü açtığımda tecavüze uğruyordum. Karşı taraf maddeyi benim getirdiğimi ve sadece benim içtiğimi iddia ederek yalan ifade verdi fakat sonuçta onun getirdiği kanıtlanamadı ben de uyuşturucudan şüpheli durumuna düştüm şuan karşı taraf içerde mahkeme tarihi hala belli değil ve iki tane davam var cinsel saldırı ve uyuşturucu için . Sonuçları neler olabilir ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz.

  1. Okyanus Hukuk

   Buse Hanım Merhabalar,

   Şöyle ki, sorularınızın mahiyeti tarafımızca değerlendirildiğinde danışmanlık kapsamındadır. Dolayısıyla ilgili sorularınızı doğrudan yazılı olarak işbu platformda cevaplandırmamız meslek etik ve kurallarımız gereğince uygun olmayacağını önemle paylaşmak isteriz. Bahse konu yaşamış olduğunuz olaylar ‘Ceza Hukuku’ kapsamında ayrıca önem arz ettiğinden mutlaka kendinizi bir avukat ile temsil ettirmenizi önermekteyiz. Cinsel saldırı ve uyuşturucu suçları TCK kapsamında ciddi yaptırımları olan suçlar olduğundan muhakkak evraklarınızın, tutanakların dikkatlice incelenmesi ve sizin lehinize olan hususların tespit edilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda evraklar üzerinde inceleme yapmamız halinde dosyanın akıbeti hakkında bilgi sağlayabiliriz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 31. Ahmet

  İyi Günler;
  Kuzenim dedemden miras kalan bir arsa üzerinden kendi kardeşlerine Ortaklığın satış suretiyle giderilmesi talebi ile dava açmış,bu davada bizimde arsa üzerinde hakkımız olduğu için dahili davalı olarak tebligat geldi.(Aileden kimse birbiri ile görüşmüyor.)

  Bizim bu davaya katılma mecburiyetimiz mevcutmu? Anladığım kadarıyla bu arsa devlet tarafından satılıp pay sahiplerine bölünecek. Bu durumda gitsekte gitmesekte hakkımıza düşen pay tarafımıza ödenecek mi? Yoksa mahkemeye gidilmediği için hakkımızdan feragat ettiğimiz mi dünüşünülecek?

  Birde bu satış işlemlerinde garip işler olduğunu (500binlik arsanın değerinin 250bin gösterilmesini vs gibi.) duydum.Gerçek değeri olan satış fiyatından farklı fiyata satılması yani. Katılmadığımızda acaba böyle işlemler mahkemede olabilir mi?(itirazda edemeyeceğimiz için) Böyle bir durum olabiliyor derseniz sizce avukatla temsile ihtiyacım varmı? (kuzenime hiç güvenmiyorum)

  Kısaca yanıtlayabilirseniz çok sevinirim,şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

  1. Okyanus Hukuk

   Ahmet Bey Merhabalar,

   Öncelikle dava dosyanızı detaylıca incelemeden sizlere doğru ve net bilgi aktarabilmemiz mümkün değildir. Ancak şöyle ki, davacının dava dilekçesinde dahili davalı taraf olarak bulunmamaktadır. Dava dosyasına talep üzerine yahut mahkeme hakimliğinin kendiliğinden kararı üzerine daha sonradan dahil edilmektesiniz. Bu durumda tarafınıza tebligat gönderilerek savunmanızı yapmak üzere mahkemeye davet edilirsiniz. Siz yanca yapılan savunmaya göre de mahkeme tarafından karar verilmektedir.
   Bu açıklamalar neticesinde herhangi bir hak talebiniz mevcut ise mutlaka dava dosyanızı takip ediniz, ilgili taşınmazın bedelinin belirlenmesinde ve satış halinde bedeli ile orantılı olmadığı kanaatinde iseniz dava dosyasına bu hususta itiraz beyanında bulunmanız gerekebilecektir. Herhangi bir hak kaybına uğramamanız adına kendinizi bir avukat ile temsil ettirmenizi önermekteyiz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talep edebilir, fizikken ofisimizde hukuki danışmanlık alabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 32. Yeşim

  Merhabalar eşimle 4 yıllık evliyiz son 3 yıldır sürekli şiddetli geçimsizlik yaşıyoruz 2 yaşında bir oğlum var ben çocuğum babasız kalmasın diye elimden geleni yapmaya çalıştıkça eşim artık bu durumu kendi çıkarları için kullanmaya başladı daha önce taşıdığım bi rahatsızlığım vardı ama son 2 yıla kadar herhangi bir zararını görmedim son 2 yıldır hastalığımın strese bağlı ilerlediğini söyledi doktor size sorum doktor raporumla birlikte boşanma davası açsam sağlığımda oluşan sorunların bedeli olarak yıpranma tazminatı talep edebilir miyim?
  Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Okyanus Hukuk

   Yeşim Hanım Merhabalar,

   Açacağınız boşanma davası ile birlikte yasal haklarınızı talep ederken eşinizden maddi ve manevi tazminat talebinde de bulunabilirsiniz. Bahsetmiş olduğunuz evlilik birliği içerisinde yaşanan olumsuzluklarda eşinizin ağır kusurlu ya da tam kusurlu olması halinde menevi tazminata hak kazanabilirsiniz. Şöyle ki manevi tazminata hükmedilmesi için boşanmaya sebep olan olaylarda diğer eşin maneviyatına ağır şekilde tecavüz etmeli; maneviyatında objektif şekilde eksiklik görülmelidir. Bu durum, kusurlu eşin davranışı sebebiyle; onurun kırılması, derin üzüntü, ızdırap, moral çöküntüsü şeklinde ortaya çıkan durumdur. Bahsetmiş olduğunuz durumda manevi tazminat gerektiren haller içerisinde yer alacağından tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 33. İBRAHİM YÜKSEL

  Öncelikle siz değerli avukatımıza saygı ve hürmetlerimi sunarım.Şuanda icralık durumdayım.Üzerime hiçbirşey alamıyorum.Babamdan kalacak mirasa icra el koyabilir mi?.Bunun için ne yapmalıyım?

  1. Okyanus Hukuk

   İbrahim Bey Merhabalar,

   Mirasçı olarak, reddi miras yapmanız halinde miras hissesi üzerine haciz konulamaz. Aksi halde mirası kabul ederseniz, babanızdan kalan miras size intikal edeceğinden ve malvarlığınız olacağından alacaklı tarafından haciz işlemleri gerçekleştirilebilecektir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu oluşturabilir, fizikken danışmanlık talep edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 34. meryem Hasan

  Vatandaşlık başvurusunun reddi dolayısıyla içişleri bakanlığına açtığımız davayı kazandık, karar bugün tarafımıza tebliğ edildi.

  şimdi yapılması gereken şey karar aslıyla benim tekrar başvurmamızmıdır? yoksa önceki başvurumuz geçerlimi. idare mahkemeden gelen tebliğat ile ne yapmamız lazım. cevaplarsınız memnun oluruz saygılarımızla

  1. Okyanus Hukuk

   Meryem Hanım Merhabalar,

   Vatandaşlık başvuru işlemlerinizin reddi halinde, İçişler Bakanlığına açmış olduğunuz kararının kaldırılması talepli davanızın kabulüne karar verilmesi ve davanızın kesinleşmesi sonucu işlemlerinize ilişkin durma kararı verilmiş ise kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İlgili karar da idare tarafından size yapılması gereken gerekli işlem bilgileri yazılı olarak bildirilecektir. Herhangi bir hak kaybına uğramamanız adına Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu oluşturabilir, fizikken ofisimizi ziyaret ederek danışmanlık talep edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  2. Nidal mutlu

   Iyi gunler ben bi numaraya ait gecmişe dönük telefon görüsmelerini almak istiyorum HTS oluyomuş sanırım nasil bir yol izlemem gerek ne yapabilirim

   1. Okyanus Hukuk

    Merhabalar,

    Bahsetmiş olduğunuz HTS kayıtları ancak mahkeme yolu ile talep edilebilmektedir. Bu kayıtlara ulaşılabilmesi için mahkemece araştırılmak istenen numaraya ilişkin karar oluşturulması gerekir. Herhangi bir hak kaybı yaşamamanız adına Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu oluşturabilir, fizikken ofisimizde hukuki destek alabilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz

  3. cansu

   dün zara mağazasından alarmları keserek hırsızlık yaptım ,mağazadan çıktıktan sonra güvenlikler tarafından yakalandım ,daha sonra polisler geldi beni aldılar ifademi verdim,pişman olduğumuda söyledim ,daha sonra beni gönderdiler tam 830₺ lik ürün çalmışım ,20 yaşındayım öğrenciyim çok pişmanım ,ilk defa böyle bişey yapıyorum ve sicil kaydımda yok ,mahkememin ne zaman olacağını daha bilmiyorum ama hapis yatmak istemiyorum,sadece para cezası ödeyebilecek durumdayım ,sizce ns yapmalıyım nasıl ceza verirler ,hakimin insafına bağlı olduğunu biliyorum ama sizce durum ne olur ? lütfen yardımcı olun kafayı yiyecektim gibiyim

   1. Okyanus Hukuk

    Cansu Hanım Merhabalar,

    Hırsızlık Suçu, Türk Ceza Kanunu 141. ve 147. maddeleri arasında detaylıca düzenlenmektedir. Hırsızlık suçunun hem basit hem de nitelikli hali şikayete tabii değildir, yani kamu adına re’sen soruşturulmaktadır. Ancak basit hırsızlık suçunun işlenmesi halinde uzlaştırma prosedürü uygulanmaktadır.
    Ayrıca hırsızlık suçuna ilişkin ceza oranı belirlenirken, gece vakti hırsızlık suçunun işlenmiş olunması cezayı arttıran bir unsur olarak değerlendirilmekteyken, hırsızlık suçuna konu olan malın değerinin azlığı da cezada indirim sebebi olabilecektir.

    Her somut olay kendine münhasır olmakla birlikte genel bilgiler kapsamında, sorunuza istinaden değinmek isteriz ki hırsızlık suçu sebebiyle mağazanın (mağdurun) uğradığı zararı da gidermeniz halinde etkin pişmanlık nedeniyle ceza indiriminden faydalanmanız mümkün olabilecektir.

    Ceza dava dosyanızın henüz soruşturma evresinde olması sebebiyle mağdurun uğradığı zararı bu evrede yani dava açılıncaya kadar gidermeniz halinde hakkınızda verilecek ceza oranın 2/3’ü kadarı indirilebilecektir. Ancak hakkınızda kamu adına dava açılmasına karar verilmesi halinde mağdurun uğradığı maddi zararı kovuşturma evresinden sonra gidermeniz halinde hakkınızda verilecek ceza 1/2 oranında indirilebilecektir.

    Adli sicil kaydınızın olmaması da söz konusu bu durumda sizin lehinize olarak yorumlanacaktır. İlgili suç tipinin mahiyeti sebebiyle mutlaka kendinizi bir avukat ile temsil ettirmenizi tavsiye etmekteyiz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu oluşturabilir, fizikken ofisimizde danışmanlık alabilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 35. Mert

  Merhaba efendim ben bir üniversite öğrencisiyim. size bi sorum var. Üst kattaki amcamın karısıyla 1 senedir kavgalıydık(sözlü). Geçen gün geldi kapıya vurdu ben açtım bağırarak annemi çağırdı, küfürler etti, hakaretlerde bulundu ve tam anneme vuracakken önce annem tuttu sonra bir daha vurmaya yeltendi ben tuttum kollarından yavaşca ittim gitsin diye. Biz bunu karakola şikayet ettik karakol şahsı çağırmış ve o da beni bana şiddet uyguladı diye şikayet etmiş. Ben de ifadeye çağırıldım ve ifade verirken şahsın kendisi ve kocası evimizin kapısını tekmeleyip küfürler edip ”yiyiyosa beni de şikayet edin … ”hareketler edip kapının önündeki camlı ayakkabı dolabını devirdi ayakkabılar kullanılmaz hale geldi dolap kırıldı.
  Aradan 2 ay geçti dün mesaj geldi uzlaştırmacı atanmış. Bugün de uzlaştırmacı aradı ve sanki ben suçluymuşcasına mağdurun karşı taraf olduğunu söyledi onları uzlaştırmaya ikna ettiğini söyledi ve bizi de ikna etmeye çalıştı. Yarın imzaya çağıracağını söyledi. Sizce ne yapmalıyım ? hiçbir şekilde kimseye ne ben ne de annem babam şiddet uygulamadı. Mağdur olup ilk şikayet eden biziz ama bana iftira attılar. Eğer uzlaşmayı kabul etmezsem ve dava süreci başlarsa sicilime işler mi?

  1. Okyanus Hukuk

   Mert Bey Merhabalar,

   Öncelikle taraflar arasında yaşanan tartışmada basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek bir yaralama söz konusu ise ve bu husus sizin tarafınızdan kabul edildi ise suç uzlaştırma kapsamındaki suçlar arasında yer aldığından dosyanız suç vasfı gereği uzlaştırma bürosuna gönderilmiştir. Uzlaştırma bürouna gönderilen dosyalarda tarafsız bir uzlaştırmacı atanarak tarafların uzlaşıp uzlaşmayacağı tutanak altına alınmaktadır.Şüpheli ya da sanığın uzlaşma teklifini kabul etmesi ve uzlaştırma görüşmesi yapması suçu kabul ettiği anlamına gelmez. Sizin konumunuzda eğer uzlaştırma teklifini ve şartlarını kabul ederseniz bu husus adli sicil kaydına işlememektedir. Uzlaşma teklifini kabul etmez iseniz uzlaştırmacı tarafından hazırlanan rapor Cumhuriyet Savcısına gönderilmektedir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz

 36. Ahmet Saygınoğlu

  Eski apartman görevlisinin kıdem tazminatı yeni kat malikinin borcu mudur?
  Merhaba, 2020 yılı sonunda ev aldım ve ben evi almadan çok önceki bir apartman görevlisinin kıdem tazminatı borçları SGK nezdinde davalık olmuş ve artık çalışmayan bu apartman görevlisine ödenecek olan kıdem tazminatı için yeni kat maliklerine dahil olmak üzere yönetim tarafından şimdi borç yansıtılıyor. Bu durumda bu borcu ödemek zorunda mıyım ve yönetimin bu borç üzerinden gecikme faizi ve icra takibi hakkı var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Okyanus Hukuk

   Ahmet Bey Merhabalar,

   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şöyle ki, kural olarak 4857 sayılı Yeni İş Kanunu gereğince iş yerinin devrinde, mevcut iş sözleşmelerinin bütün hak ve borçları ile birlikte devralana geçeceği öngörülmektedir. Kanuna göre, devreden işverenin devirden önce doğmuş olan ve devir tarihinde ödenmesi gereken borçlara ilişkin yükümlülüğü devir tarihinden itibaren iki yıl ile sınırlı olduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz. Ancak takdir edersiniz ki sözleşmelerde tarafların irade serbestliğinden bahsedebilmek mümkündür. Tarafların ( devreden- devralan) anlaşmaları halinde yeni malik, eski malike kapıcının güvencesinden sorumlu olmayacağını beyan edebilir ve bu husus kapsamında anlaşma sağlanarak güvence alabilir.

   Sorunuzun konusuna istinaden ek olarak belirtmek isteriz ki güncel Yargıtay kararları gereğince ‘devreden işverenin iki yıllık sorumluluğunun kıdem tazminatı bakımından söz konusu olamayacağı’ görüşüdür. Yani yeni malik kapıcının kıdem tazminatı ve feri haklarından kısmen sorumlu olabilecektir.
   Devir sırasında aksi kararlaştırılmadıysa siz yeni malik olarak eski konut sahibinin sorumluluğundaki kısmı ödedikten sonra kıdem tazminatını rücu edebilirsiniz yahut dosya borcu olarak eklenmesini talep ederek direkt eski konut sahibinden kıdem tazminatını talep edebilirsiniz. Herhangi bir hak kaybına uğramamanız için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talep edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 37. Davut

  merhabalar, bir film sitesi kurdum telif davalarından habersiz bu sitede filmler yükledim hitler oldukca azdı(0-20) arasıydı. Siteden tek kuruş gelir elde etmedim. 3 ayrı telif geldi erteleme kararı çıkar ancak 3 telif oldugu için ceza alabileceğim söyleniyor. Ancak telif davaları benzer tarihlerde geldi. 2. üniversitemi okuyorum ve ailemin verdiği harçlık ile geçiniyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim

  1. Okyanus Hukuk

   Davut Bey Merhabalar,

   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şöyle ki, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili kanun maddeleri gereğince eser üzerinde tasarruf yetkisine sahip olmayanların telif hakkına sahip olanların izni olmadan bu yetkiyi kullanmaya çalışmaları halinde hak sahibi, hukuk ve ceza davaları açabilmektedir. Dolayısıyla eser sahibi ve bağlantılı hak sahiplerinin yani film yapımcılarının da mevcut haklarının ihlal edilmesi söz konusu suçun oluşabilmesi için yeterlidir.

   Taraflar uzlaştırma kapsamında olayın mahiyetine göre uzlaşabilmekte ya da uzlaşamamaktadırlar. Sizin durumunuzda herhangi bir maddi kazanç elde edip etmemiş olmanız suçun oluşmadığı anlamına gelmemektedir. Ancak dava dosyanızda cezalandırmanıza karar verilmesi halinde net olmamakla birlikte mahkeme hakimliğince takdiren indirim sebebi olabileceği kanaatindeyiz. Herhangi bir hak kaybına uğramamanız adına detaylı bilgi alabilmeniz için ofisimizden randevu oluşturmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 38. Sercan

  Avukat bey size bir sorum olacak; nafaka ödeyecek taraf olarak soruyorum, Anlaşmalı boşanma protokolüne “İştirak nafakası her yılın ocak ayında bir önceki senenin yıllık TEFE-TÜFE oranında arttırılacaktır. ” diye yazdık, şimdi hakim kararına çıkacak ve bu yazdığımız ifadede artış bir önceki senenin yıllık ENFLASYON ORANINDA mı oluyor, ileride mağdur olmamak için soruyorum, bu ifadede sıkıntı var mı ?

  1. Okyanus Hukuk

   Sercan Bey Merhabalar,

   Öncelikle bizi tercih ettiğini için teşekkür ederiz. Şöyle ki, tarafların anlaşmasıyla iştirak nafakası belirlenebilir. Taraflar, boşanma davalarında iştirak nafakasının miktarı, artırma oranı, süresi, hangi cins para ile ödeneceği konusunda serbestçe anlaşabilirler. Ancak iştirak nafakasında tarafların anlaşması halinde Hâkim, işbu anlaşmayı hakkaniyete uygun bulmaz ise onaylamayabilir.

   Sizin bahsetmiş olduğunuz durumda olduğu gibi nafakanın her yıl belirlenen enflasyon oranında artırılarak ödenmesi gerektiğine taraflar anlaşarak karar verebilir. Nafakanın yıllık artırım oranınıza örnek vermek gerekir ise, 2022 Ocak ayının bir önceki yılına yani 2021 yılının TEFE-TÜFE oranına göre artırım oranı belirlenecektir.

   Tarafların ekonomik durumlarında veya hayat şartlarında boşanma kararından sonra birtakım değişiklikler söz konusu olabilir. Bu nedenle iştirak
   nafakasının yeniden belirlenmesi ihtiyacı da doğabilir. Bu durumda hâkim durumun değişmesi halinde tarafların birlikte ya da tek başına istemi üzerine nafaka miktarını yeniden belirler veya nafakayı kaldırabilir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talep edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. Dilek

    Merhaba ben esimdn ayrilip ailemin yanına döndüm kazancımı babama vermedigim icin iki defa dövdü kaburgalarımda çatlak ve kırıklar omurilikte sinir sıkışması var boğazımdan sıkıp sürüdü ve yere çaptı darp raporunu dayım ve annem almama izin vermediler babamın elinden kurtarmak icin annem babamın kolunu ısırdıgı için darp raporu almış ve jandarmaya benim babamı dövdugumu soylemis 2.5yıl hapis cezası aldm paraya cevrilmis dava acip ugrasmak istemiyorum ama sucuda kabul etmiyorum olayın uzerinden 5ay gecti ne yapabilirim yardimci olurmusunuz

    1. Merhabalar,
     Yasal süreleri geçirilmemiş ise cezalandırılmanız yönünde verilen karara karşı itiraz edebilirsiniz. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  2. Emine

   Merhaba ben yedi yıllık evliyim çocuğumuz yok eşim benimle ilgilenmiyor ve beni evden kovdu 140 metrekare lik bir arsa içerisinde 65 metrekarelik bir evimiz var evlendikten sonra aldığımız bu taşınmazın karşılığını nasıl alabilirim ayrıca düğünde takılan altınların karşılığını alabilir miyim

   1. Okyanus Hukuk

    Emine Hanım Merhabalar,
    Kural olarak evlilik birliğinde edinilen gayrimenkul ve menkul mallar eşlerin ortak malı sayılmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz taşınmaz evlilik birliği içerisinde satın alındığından sizin de taşınmaz üzerinde hakkınız bulunmaktadır. 01.01.2002 tarihinde yürürlüğe giren 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ile aksine sözleşme yapılmadıkça evliliklerde edinilmiş mallara katılma rejiminin uygulanacağı kabul edilmiştir. Edinilmiş mallara katılma rejimi, eşlerin evlilik birliği içerisinde edindikleri mallara diğer eşin ortak olmasıdır. Boşanma davanızı açarken mallar üzerine tedbir uygulanmasını talep ederek söz konusu malların üçüncü kişilere devrini engelleyebilirsiniz.
    Düğünde takılan ziynet eşyalarından kadına özgü olanlar hangi eşe takılmış olursa olsun kural olarak kadına ait sayılmaktadır. Eğer altınların aynen iadesi söz konusu olamıyorsa davanızla birlikte altınların parasal değerini talep edebilirsiniz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 39. Emre

  Merhaba. 1 yıldır devam eden bir sorusturmam var. Halen sonuçlanmadı. Takipsizlik de verilmedi. Normalde bu soruşturma asaması ne kadar sürer.

  1. Okyanus Hukuk

   Emre Bey Merhabalar,

   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şöyle ki, soruşturma evresi gizli olması hasebiyle Uyap Vatandaş Portalında ilgili dosyanın içeriğine erişim sağlayamayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı dosyanızın bulunduğu adliyeye giderek hangi soruşturma savcısı dosyanızda görevli ise ilgili savcının kaleminden dosya soruşturma numaranızı paylaşarak dosyanızın akıbeti hakkında gerekli ve yeterli bilgiler edinebilirsiniz. Haricen sorunuza istinaden şu bilgiyi paylaşmak isteriz ki, yargılamanın herhangi bir evresinde kesin olarak şu kadar süre kapsamında dosyanız neticelenecektir diyebilmek doğru bir bilgi paylaşımı olmayacaktır. Detaylı bilgi ve hukuki sürecinizde destek alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talep edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  2. Servet

   Merhabalar, anlaşmalı boşanma davasında daha önce imza altına alınmış anlaşma protokolünde sonradan taraflarca uzlaşılan bazı ifadelerin boşanmanın gerçekleşeceği ilk duruşmada hakim karşısında değiştirilmesi istenebilir mi, hakim değiştirir mi ? Teşekkürler.

   1. Okyanus Hukuk

    Servet Bey Merhabalar,

    Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler. Şöyle ki, çekişmesiz boşanma davalarında tarafların hazırlamış oldukları protokol sözleşmenin esaslı unsurlarını taşımalıdır ve bu durumun doğal bir sonucu olarak da tarafların iradelerinin birbirlerine uygun olmasına ve anlaşma kavramına önem verilmesi gerekmektedir.

    Dolayısıyla kural olarak protokol onaylanana kadar tarafların anlaşma sağladıkları hususları değiştirebilmesi de mümkündür. İlgili protokolde değişiklik yapılması zorunlu ise son güncel halini duruşmadan önce yine ‘tarafların ıslak imzası’ olmak suretiyle yeni ya da revize edilmiş protokolü mahkemeye sunmanızı ve hakimine açıkça izah etmenizi önermekteyiz. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu talep edebilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 40. mehmet

  Merhaba,

  Bir internet sitem var bu internet sitesinde bir filmin tanıtımını fragmanını yayınladım içerik olarak filmin adı, filmin sahibinin youtube iframe linki yada izin verdiği youtube kanalından alınan fragman, filmin konusu, film afişi, oyuncular vs bilgileri siteme ekledim.

  Bu bilgileri eklediğim için ifade vermek zorunda kaldım bir filmin tanıtımını yapmak kendilerinin izin verdiği şekilde suçmudur ben yanlış anlaşılma olduğun düşünüyorum ama yakın zamanda uzlaştırıcı ile görüşeceğim söylediğine göre yüksek bir ödeme istiyorlar uzlaşmasam mahkemeye gitsek sizce durum ne olur.

  Ortada karşı tarafa zarar verecek bir durum yok hatta karşı tarafa kazandıracak durumlar mevcut sizce durum ne olur bu konuda yorumunuzu bekliyorum

  1. Okyanus Hukuk

   Mehmet Bey Merhabalar,

   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şöyle ki, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili kanun maddeleri gereğince eser üzerinde tasarruf yetkisine sahip olmayanların telif hakkına sahip olanların izni olmadan bu yetkiyi kullanmaya çalışmaları halinde hak sahibi, hukuk ve ceza davaları açabilmektedir. Dolayısıyla eser sahibi ve bağlantılı hak sahiplerinin yani film yapımcılarının da mevcut haklarının ihlal edilmesi söz konusu suçun oluşabilmesi için yeterlidir. Bahse ilişkin konunuzda ise, bir telif hakkı ihlal edilip edilmediği hususu detaylıca somut olaya göre araştırmalıdır. Şahsı internet sitenizde başkasına ait bir filmin tanıtımını yapmak amacıyla yayın yapmanız halinde her ne kadar siz yanca hak sahipleri için yararlandırıcı bir işlem gibi gözükmekte ise de hak sahiplerinin herhangi bir muvafakatnamesi bulunmadığından söz konusu bu durum telif hakkı kapsamında suç teşkil edebilmektedir. Herhangi bir hak kaybına uğramamanız adına detaylı bilgi almak için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talep edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 41. Hakkı Altuntop

  Merhaba iyi akşamlar ben vergi kanuna muhalefet suçundan 6yıl 2ay 30gün ceza aldım 1 ay kapalı cezaevinde kaldım pandemiden dolayı covid izinine ayrıldım benim sorum benim açık cezaevine ne kadar süre kalmam gerekir Suç yılı 2009/2010 Koşullu salıverilme tarihi 24.10.2024 bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

  1. Okyanus Hukuk

   Hakkı Bey Merhabalar,
   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şöyle ki, 5275 sayılı Kanunun Geçici 6. maddesi ile 30.03.2020 tarihinden önce işlenen suçlar bakımından yeni düzenlemeler mevcuttur. Denetimli serbestlik süresi 3 yıl olacaktır ve hapis cezalarına mahkum olanlar cezalarının 1/2’sini infaz kurumunda çektikleri takdirde koşullu salıverilme hükümlerinden yararlanacaktır. Hükümlünün ise denetimli serbestlik koşullarından faydalanabilmesi için açık cezaevine geçiş hakkı elde etmiş olması yeterlidir. Paylaşmış olduğumuz genel bilgiler kapsamında sizin durumunuz değerlendirildiğinde, açık cezaevine gitmeniz halinde ceza oranınız kapsamında direkt koşullu salıverilme hükümlerinden faydalanabileceksinizdir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

   1. Hakkı Altuntop

    Sizlere çok teşekkür ederim Sizlere bir sorum daha olacak acık cezaevi izinleri uzatıldı sorum 30.11.2021 de cezaevine gitmem gerekir mi oradan herhangi evrak falan verilecek mi bana bu konuda bilginiz varsa bana bilgi verirmisiniz? rica etsem ben ilk defa izin kulladıgım için bilgim yok şimdiden sizlere çok teşekkür ederim kolaylıklar diliyorum

    1. Seda kaya

     Merhaba bi sorum olacakti yardimci olursaniz cok sevinirim.
     Babamin uzerine bir evi var,bu evi bana devretmek istiyor ama babamin ilk evliliginden 2 abim var gelip gitmiyolar gorusmuyolar babamla pek.Babamlada hep ben ilgileniyorum.Simdi babam evi bana hangi yolla verebilir.Omur boyu bakim sozlesmesi ile alsam abimler ileride hak idda edebilirlermi isin icinden cikamiyoruz lutfen yardimci olun.tesekkurler

     1. Okyanus Hukuk

      Seda Hanım Merhabalar,

      Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şöyle ki, Türk Medeni Kanunu 514. maddesi gereğince de mirasbırakan (babanız) tasarruf özgürlüğünün sınırları içinde, malvarlığının tamamında veya bir kısmında vasiyetname ya da miras sözleşmesiyle tasarrufta bulunabilir.

      Yani babanızın taşınmaz üzerindeki tasarruf özgürlüğünün ( taşınmazı size noter huzurunda devredebilir, bağışlayabilir vb.) kısıtlı olmasının sebebi ise yasal mirasçılarının saklı pay haklarının mevzu bahis olmasıdır. Saklı pay kavramı ise mirasbırakanın hiçbir şekilde müdahale edemeyeceği, üzerinde tasarruf edemeyeceği şekilde bir miras hakkına sahip olan saklı pay mirasçılarıdır. Bu durumda murisin ölümünden sonra siz diğer yasal mirasçılar tarafından tenkis davası ile karşılaşabilirsiniz.

      Vasiyet ise Türk Medeni Kanunu gereğince resmî şekilde veya mirasbırakanın el yazısı ile ya da sözlü olarak yapılabilmektedir. Ancak sizin bahsetmiş olduğunuz hususta miras sözleşmesinin yapılabilmesi için resmî vasiyetname şeklinde düzenlenmesi gerekmektedir. Söz konusu bu durumda da iki tanığın katılmasıyla resmî memur tarafından vasiyetname düzenlenmektedir. Resmî memur, sulh hâkimi, noter veya kanunla kendisine bu yetki verilmiş diğer bir görevli olabilir. Tabii ki ölünceye kadar bakım sözleşmesinde de saklı pay sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

      İkinci bir durum ise mirasçılıktan çıkarma müessesidir. Yine Türk Medeni Kanunu 510. maddesi gereğince, mirasbırakan, ölüme bağlı bir tasarrufla saklı paylı mirasçısını da mirasçılıktan çıkarabilmektedir. Ancak kanun maddesi şu şartları aramaktadır; Mirasçı, mirasbırakana veya mirasbırakanın yakınlarından birine karşı ağır bir suç işlemişse ya da mirasbırakana veya mirasbırakanın ailesi üyelerine karşı ”aile hukukundan doğan yükümlülüklerini” önemli ölçüde yerine getirmemiş olması halleridir. Bahsetmiş olduğunuz hususlar kapsamında da bu hallerin varlığının ispatlanması halinde mirasbırakan (babanız) tarafından yasal mirasçılar mirasçılıktan çıkarılabilir. Bu ve benzeri haklı nedenler sonucu mirasçılıktan çıkarılan kimse, mirastan pay alamayacağı gibi tenkis davası da açamayacaktır. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu talep edebilirsiniz.

      Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 42. Süleyman

  Merhabalar 6600 tl adli para cezası aldım adliyeye gittim bi ödeme planı verdiler mal müdürlügüne ilk taksiti 275 tl şeklinde yatırdım adliye 1. kata dekontu bırakmamı söylediler dekontu ordaki bayana bıraktım ama 3-5 yeri aradı yeniymiş daha ödemeye başladıgımı kac lira ödedigimi ne kadar kaldıgını internet üzerinden nasıl ögrenebilirim e devletten veya gib den bulamadım

  1. Okyanus Hukuk

   Süleyman Bey Merhabalar,

   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
   Dava dosyanızın kararı kesinleştikten sonra İnfaz Savcılığı’nın tarafınıza göndereceği ödeme emrinin tebliğinden itibaren adli para cezanızı hükmedilen ödeme şekline göre 30 gün içerisinde ödemeniz gerekmektedir. Dava dosyanızın bulunduğu adliyede ki Cumhuriyet Savcılığı İnfaz Bürosu’na başvurmanız ve Vergi Dairesi’ne hitaben yazılmış bir yazı almanız gerekmektedir. İlgili İnfaz Bürosu’nun vereceği yazı ile yine ilgili Vergi Dairesi’ne ödeme yapıldıktan sonra yapılan ödemeye ilişkin dekontunuzu da alarak, Cumhuriyet Savcılığı İnfaz Bürosu’na teslim etmeniz gerekmektedir. Sonuç olarak adli para cezasının infaz edildiği hem dosyaya hem de elektronik ortama kaydedilecektir. Herhangi bir eksiklik yaşamamak adına İnfaz Bürosu’na durumunuza istinaden danışınız ve hak kaybına uğramamanız adına detaylı bilgi almak için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu talep edebilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  2. Hakkı Altuntop

   Merhaba vergi kanuna muhalefet suçundan 6 yıl 2 ay 30 gün ceza aldım 1 ay kapalı cezaevinde kaldım covid izinine ayrıldım aysonuda covid izinleri bitiyor benim açık cezaevine mi yoksa denetimli serbestlige mi gitmem gerekiyor.Suç yılı 2009/ 2010 koşullu salıverilme tarihi 24.10.2024 açık cezaevine gidersem ne kadar kalırım bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ediyorum

   1. Okyanus Hukuk

    Hakkı Bey Merhabalar,
    Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şöyle ki, 5275 sayılı Kanunun Geçici 6. maddesi ile 30.03.2020 tarihinden önce işlenen suçlar bakımından yeni düzenlemeler mevcuttur. Denetimli serbestlik süresi 3 yıl olacaktır ve hapis cezalarına mahkum olanlar cezalarının 1/2’sini infaz kurumunda çektikleri takdirde koşullu salıverilme hükümlerinden yararlanacaktır. Hükümlünün ise denetimli serbestlik koşullarından faydalanabilmesi için açık cezaevine geçiş hakkı elde etmiş olması yeterlidir. Paylaşmış olduğumuz genel bilgiler kapsamında sizin durumunuz değerlendirildiğinde, açık cezaevine gitmeniz halinde ceza oranınız kapsamında direkt koşullu salıverilme hükümlerinden faydalanabileceksinizdir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 43. Ahmet Yurt

  18 yaşında bir erkek ile 15 yaşında bir kız uzak mesafe ilişkisi yürütüyor. Aralarında hiç cinsel sohbet geçmiyor. Sadece birbirlerine öpüşme GIF ve stickerları gönderiyorlar. Kız reşit olmadığı için ailesi haklı dava açabilir mi?

  1. Okyanus Hukuk

   Ahmet Bey Merhabalar,
   Tarafların arkadaşlık ilişkisi mahiyetinde görüşmeler yapması ve bu konuşmaların ahlaki nezakete aykırı hususlar bulundurmaması ve tarafların ikisinin de söz konusu konuşmaları yapmada rızasının olması ceza sorumluluğunu ortadan kaldırmaktadır.
   Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 44. faik

  Merhaba;
  Polis çevirmesinde aracımda 75 gr esrar, 3-4 tane hap ve esrar içiminde kullanılan aparat yakalandı. Karakolda tutanak tutulup beni bıraktılar. Bana mahkeme çağırısı geleceğini söylediler. İçici olduğumu söyledim. Sicilimde herhangi bir sıkıntı yok. Süreç hakkında bilgi rica ederim. Saygılarımla.

  1. Okyanus Hukuk

   Faik Bey Merhabalar,
   Uyuşturucu kullanmaktan hakkınızda işlem yapıldı ise soruşturma aşaması tamamlandıktan sonra savcılık makamınca suçu işlediğinize ilişkin yeterli delil olduğu değerlendirilirse hakkınızda iddianame düzenlenerek dosyanız ilgili mahkemeye gönderilir. Mahkemece TCK 191. madde kapsamında düzenlenen uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanma suçundan yargılama yapılır. TCK’nın 191. maddesine göre kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Sizin olayınızda ilk yakalanmanızda siciliniz olmaması ve ilk sefer olması nedeniyle denetimli serbestlik hükümleri uygulanarak kamu davasının açılmasının ertelenmesine karar verilebilecektir. Denetim süresi içerisinde yeniden aynı suçun işlenmei halinde TCK’nın 191. maddesi gereği sanığın tekrar kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alması, kabul etmesi veya bulundurması hâlinde, hakkında kamu davası açılır. Dosyanız içeriği hakkında net ve detaylı bilgi sahibi olmadığımızdan genel bir yorum yapabilmekteyiz.
   Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 45. Nur

  Merhaba , eşimle 1 aydır ayrı kalıyoruz boşanma davası açmaya hazırlanıyorum, fakat kendisine ait dükkan ve arabayı devretme satma ihtimali çok yüksek belki çoktan yapmıştır bile dava açınca onları da talep etme hakkım var mı yoksa malı kaçırdığıyla kalır mı , bu iki mal da evlendiğimiz süre zarfında elde edildi , şimdiden teşekkürler.

  1. Kaan

   Iyi günler geçen ay 5 tane lilika hap kendi isteğimle verdim tutanak yazildi sicilim temiz ilk defa oldu savciyla görüşmedim bana ne gibi zararı olur yada dosya ne aşamada gider yardimci olursanız çok sevinirim

   1. Kaan

    6 lilika hap vardı 1 tanesi kullandım tutanakya ilfk defa kullandigimi söyledim sicilim temiz mahkeme kaç ay sürer sicile işler mı acaba

   2. Okyanus Hukuk

    Kaan Bey Merhabalar,
    TCK’nın 191. maddesine göre kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Sizin olayınızda sicilinizin temiz olması ve kullanmak için uyuşturucu bulundurduğunuz dikkate alındığında kullanıcılıktan ceza verildiği takdirde beş yıl süreyle kamu davasının açılmasının ertelenmesine karar verilir. Bu kapsamda uyuşturucu maddeyi ticaret maksadıyla değil kullanma maksadıyla bulundurduğunuzun mahkemece kanulü gerekmektedir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

    Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

    1. gurkan

     merhb…ögg elemani olarak 7 yildir ayni sirket ve ayni projede calismaktayim kimlik suresi kasimda bitiyor kimlik suresinin bitmesini mi beklemelimiyim artik bu isi yapmak istemiyorum ….calistigim proje ayni sahis fabrikasini gebze bolgesinde baska bir yere tasiyor bende gitmek istemiyorum nasil bir yol izlemem lazim….sonucta 7 yillik bi emegim var kolay gelsin iyi calismalar

     1. Okyanus Hukuk

      Gürkan Bey Merhabalar,

      İş Kanunu 22. maddesi gereğince, ‘İşveren, iş sözleşmesiyle veya iş sözleşmesinin eki niteliğindeki personel yönetmeliği ve benzeri kaynaklar ya da işyeri uygulamasıyla oluşan çalışma koşullarında esaslı bir değişikliği ancak durumu işçiye yazılı olarak bildirmek suretiyle yapabilir. Bu şekle uygun olarak yapılmayan ve işçi tarafından altı işgünü içinde yazılı olarak kabul edilmeyen değişiklikler işçiyi bağlamaz. İşçi değişiklik önerisini bu süre içinde kabul etmezse, işveren değişikliğin geçerli bir nedene dayandığını veya fesih için başka bir geçerli nedenin bulunduğunu yazılı olarak açıklamak ve bildirim süresine uymak suretiyle iş sözleşmesini feshedebilir. İşçi bu durumda 17 ila 21 inci madde hükümlerine göre dava açabilir.’ denilmektedir.

      Yani ilgili kanun maddesi gereğince işvereniz tarafından işyeriniz değiştirilerek, mevcut çalışma şartlarınızda da değişiklik olacağı kanaatindeyseniz ve işiniz gereğince işyeriniz bu zamana kadar sabit ise işyeri değişikliğiniz gerekçe gösterilerek iş sözleşmenizi feshedebilirsiniz. Bu sürecinizde herhangi bir hak kaybı yaşamamak için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu oluşturabilir, fizikken danışmanlık talep edebilirsiniz.

      Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  2. Okyanus Hukuk

   Nur Hanım Merhabalar,
   Bahsetmiş olduğunuz mallar evlilik birliği içerisinde satın alındığından sizin de mallar üzerinde hakkınız bulunmaktadır. 01.01.2002 tarihinde yürürlüğe giren 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ile aksine sözleşme yapılmadıkça evliliklerde edinilmiş mallara katılma rejiminin uygulanacağı kabul edilmiştir. Edinilmiş mallara katılma rejimi, eşlerin evlilik birliği içerisinde edindikleri mallara diğer eşin ortak olmasıdır. Boşanma davanızı açarken mallar üzerine tedbir uygulanmasını talep ederek söz konusu malların üçüncü kişilere devrini engelleyebilirsiniz. Eğer muvazaalı bir şekilde üçüncü kişilere devir söz konusu olmuş ise bu işlemlerin iptali için ayrı bir dava açmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  3. Okyanus Hukuk

   Nur Hanım Merhabalar,
   Bahsetmiş olduğunuz mallar evlilik birliği içerisinde satın alındığından sizin de mallar üzerinde hakkınız bulunmaktadır. 01.01.2002 tarihinde yürürlüğe giren 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ile aksine sözleşme yapılmadıkça evliliklerde edinilmiş mallara katılma rejiminin uygulanacağı kabul edilmiştir. Edinilmiş mallara katılma rejimi, eşlerin evlilik birliği içerisinde edindikleri mallara diğer eşin ortak olmasıdır. Boşanma davanızı açarken mallar üzerine tedbir uygulanmasını talep ederek söz konusu malların üçüncü kişilere devrini engelleyebilirsiniz. Eğer muvazaalı bir şekilde üçüncü kişilere devir söz konusu olmuş ise bu işlemlerin iptali için ayrı bir dava açmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  4. Okyanus Hukuk

   Nur Hanım Merhabalar,
   Bahsetmiş olduğunuz mallar evlilik birliği içerisinde satın alındığından sizin de mallar üzerinde hakkınız bulunmaktadır. 01.01.2002 tarihinde yürürlüğe giren 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu ile aksine sözleşme yapılmadıkça evliliklerde edinilmiş mallara katılma rejiminin uygulanacağı kabul edilmiştir. Edinilmiş mallara katılma rejimi, eşlerin evlilik birliği içerisinde edindikleri mallara diğer eşin ortak olmasıdır. Boşanma davanızı açarken mallar üzerine tedbir uygulanmasını talep ederek söz konusu malların üçüncü kişilere devrini engelleyebilirsiniz. Eğer muvazaalı bir şekilde üçüncü kişilere devir söz konusu olmuş ise bu işlemlerin iptali için ayrı bir dava açmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

   Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 46. Çağla

  Merhabalar , boşanma kararı aldım eşim ben evde yokken evdeki kuşu ve ziynet eşyaların içinde olduğu çantamı alıp gitmiş , ayriyeten nüfustan gelen yeni ehliyeti mi de bana vermiyor bunlarla ilgili hakkım nedir

  1. Okyanus Hukuk

   Çağla Hanım Merhabalar,

   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
   Boşanma davanız açıldıktan sonra mal rejiminin tasfiyesi davası açılarak eşiniz ile evlilik birliğinizde edinmiş olduğunuz ziynet eşyalar için yasal hakkınız oranında paylaştırılmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca diğer eşyalarınızın ise kişisel mallarınız olduğunu ispatlayarak mal rejimi tasfiyesine konu edilmemesini ve paylaşma konusu olmaktan çıkarılabilmesini de talep edebilirsiniz. Aksi halde eşlerden hangisine ait olduğu ispat edilemeyen mallar onların paylı mülkiyeti sayılmaktadır. Herhangi bir hak kaybına uğramamanız adına somut olayınızı detaylıca değerlendirilebilmemiz için ofis numaramızı arayarak randevu oluşturmanızı tavsiye etmekteyiz.

   İyi günler dileriz,
   Saygılarımızla

 47. recep

  Merhaba ben kamu görevlisiyim komşumuzun online açık lise sınavına kendisi yerine başkasını soktuğunu öğrendim ve bunu da kimseye bildirmedim. Şimdi bildirsem daha önce niye bildimedin bu da suç diye beni suçlayabilirler mi

  1. Okyanus Hukuk

   Recep Bey Merhabalar,
   Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi Türk Ceza Kanunu’nun 279. Maddesinde düzenlenmiştir. Söz konusu suçun maddi unsurlarından bir tanesi kamu görevlisinin suçu göreviyle bağlantılı olarak öğrenmesidir. Suçun maddi unsurlarının oluşması için bu suçu “ görevinizle bağlantılı” olarak öğrenmiş olmanız gerekmektedir. Bahsettiğiniz başkasının yerine sınava girme olayında eylemin gerçekleştiriliş biçimine göre sorumluluk durumunuz değişecektir. Re’sen soruşturulması ve kovuşturulması gereken bir suçun işlenmesi söz konusu ise ve görevinizle bağlantılı olarak suçun işlendiğini öğrendiyseniz TCK’nın 279. maddesindeki suçun unsurları oluşacaktır. Bahsettiğimiz şartlar oluşmadıysa bu madde kapsamında sorumluluğunuz bulunmayacaktır.

 48. Ercan Grl

  Merhaba,
  Benim aynı işyerinde yapmış olduğum çalışmalar ile ilgili iki sorum olacak.
  2004-2016 yılları arasından bir firmasını farklı şehir ve farklı departmanlarında görev yaptım.
  2004-2008 yılları arasında istanbul ‘da çalıştım.Firmanın teklifi ile 2008-2011 yılları arasında yurtdışı iştiraki olan firmasında expat olarak çalıştım.
  2008 yılında Türkiye deki iştirakinden ayrılırken kıdem tazminatımı aldım. Ancak yurtdışında expat olarak çalışmış olduğum yıllar için kıdem tazminatı almadım. Birinci sorum bu tazminatı alma hakkım var mı?
  2011 yılında tekrar Türkiye ye geldim ve aynı firma ile 2016 yılına kadar çalışmaya devam ettim. Fazla mesailerin eksik hesaplanması, uzak mesafeli servis ulaşımı, çalışanlar arasında kariyer ayrımcılığı gibi nedenlerdende istifa edip ayrıldım.
  İkinci sorumda bu ayrılma nedenlerim dava açmam halinde kıdem tazminatı almama hak teşkil eder mi?
  Teşekkürler

  1. Okyanus Hukuk

   Ercan Bey Merhabalar,

   Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
   Paylaşmış olduğunuz bilgilerinize göre 2004-2016 yılları arasında çalışmakta olduğunuz şirketin yurtdışı iştiraki olan firmasında çalışmaya ‘yeniden’ başlamış olmanız dahilinde yeni bir sözleşme yapmış olduğunuz anlamına gelmektedir. 2004-2008 tarihleri arasındaki çalışma döneminize ait sözleşmenizin devamı niteliğinde olmadığı anlaşıldığından mevcut iş akdinizi haklı nedenlerle feshetmişseniz yahut işvereniniz tarafından haklı bir neden olmaksızın sözleşmenizin feshedilmesi halinde ayrıca kıdem tazminatına hak kazanmaktasınız.
   4857 Sayılı İş Kanunu Madde 24/II-e bendi gereğince ‘İşveren tarafından işçinin ücreti kanun hükümleri veya sözleşme şartlarına uygun olarak hesap edilmez veya ödenmezse’ işçiye iş akdini haklı nedenle derhal feshetme hakkı tanınmaktadır. Dolayısıyla işbu nedenlere dayanarak çalışma koşullarınız ve iş sözleşmenizi feshettiğinizi bildiren beyanınızın esası – hangi tarihte istifa etmiş olduğunuz, haklı nedenleriniz, işçilik alacaklarınızın zamanaşımına uğrayıp uğramadığı vb. – hususlar tarafımızca incelenerek kıdem tazminatına hak kazanıp kazanmamış olduğunuzun tespit edilmesi açısından önem arz etmektedir. Herhangi bir hak kaybına uğramamanız adına en yakın zamanda bir avukata danışmanızı önermekteyiz.
   Okyanus Hukuk Bürosunu arayarak randevu oluşturabilir, detaylı destek alabilirsiniz.

   Saygılarımızla

 49. Selin Toker

  TCK Madde 104: Cebir, tehdit ve hile olmaksızın, onbeş yaşını bitirmiş olan çocukla cinsel ilişkide bulunan kişi, şikayet üzerine, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  Merhabalar, bu maddede bulunan yaş olayını bana açıklama şansınız var mı acaba? Kişinin 14 yaşını bitirmiş ve 15 yaşında olması mı gerekiyor yoksa 15 yaşını bitirip 16 yaşında olması mı? Örneğin 01.01.2000 tarihinde doğan birisi hangi tarihte bu suç kapsamına alınıyor? Değerli cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Okyanus Hukuk

   Selin Hanım Merhabalar,
   Reşit olmayanla cinsel ilişki suçu mağdur yönünden özgü bir suçtur. Bu kapsamda TCK’nın 104. maddesinde belirtilen suçun mağdurunun 15-18 yaş aralığında olması gerekmektedir. Örneğiniz üzerinden ilerlersek 2000 doğumlu birisi 2015 yılında bu kapsama alınabilecektir.

 50. Ahmet

  Merhaba,

  Yaklaşık bir sene önce hesabıma 3000 tl gönderildi. Para gönderildikten 1-2 hafta sonra gönderen kişinin bu paranın kendisinden dolandırıcılık yoluyla alındığı şeklinde şikayeti olduğu banka tarafından bana iletildi ve banka aracılığıyla şahsa parayı iade ettim. Şahsa parayı geri göndermeme rağmen hesabıma bloke konulmuştur. 1 yıldır hesabım blokelidir. Olaydan 5-6 ay sonra şahsın şikayeti üzerine karakola gidip ifade verdim ve şahsın hesabına zorla girildiği hesabından 3 kişiye toplamda 30 bine yakın paranın aktarıldığı şeklinde şikayette bulunduğunu öğrendim. Şahsın parasını iade ettiğimi hts kayıtlarına bakılmasında sakınca olmadığını şahsı tanımadığımı bitcoin alışveri yaptığım için bu paranın oradan geldiğini düşündüğüm şeklinde ifade verdim. Hesabımdan başka şahıslara para aktarımı ve para alımı sık sık yapılmakta olup bunları bitcoin alış verişi olarak açıklamayı düşünüyorum. İfademin üzerinden 3- 4 ay geçti bana ulaşan bir bilgi yok ve bloke hala devam ediyor. Konuyla ilgili görüşlerinizi rica etmekteyim.

  Saygılarımla

  1. Okyanus Hukuk

   Ahmet Bey Merhabalar,
   Soruşturma dosyanızın akıbetini ilgili adliyeden sorgu yaparak öğrenebilirsiniz. Eğer dosyanızda kovuşturma aşamasına geçilmiş ise ve mahkeme günü verildiyse tarafınıza tebligat yapılacaktır. Soruşturma süresince bloke devam etmektedir fakat dosya içeriğine göre ilgili yerlere itirazlarınızı sunabilirsiniz.

 51. Hacı Akdemir

  Merhabalar mahalleden bi arkadaşıma işsiz olduğumu iş bulmasını rica etmiştim maddi durumum kötü annem ve babam ayrı olduğu için pandemiden işten atılmıştım o şahış ise bana kardeşim biz internet üzeri ürün satışı yapıyoruz hesap kartlarını bana verirsen ürün satışından sana pay vereceğim dedi bende kabul ettim işin aslı ürün satışı yapmadıkları başkalarının kartından izinsiz para çekmeleri imiş kartlar benim adıma olduğu için ise benden şikayetçi olunmuş ne yapabilirim acil yardım edin lütfen Askerde olduğum için bi yere gidip bişeye başvuramıyorum acil destek istiyorum mağdurum ve gidermem lazım ailemde tek çalışan benim lütfen yardım edin bana

  1. Merhabalar Hacı Bey,
   Başkasına ait kredi kartı veya banka kartının hukuka aykırı şekilde kullanılması bilişim suçudur. TCK 245/1 kapsamında başkasına ait kredi kartı veya banka kartını,her ne suretle olursa olsun ele geçiren veya elinde bulunduran kimse,kart sahibinin veya kartın kendisine verilmesi gereken kişinin rızası olmaksızın bunu kullanarak veya kullandırtarak kendisine veya başkasına yarar sağlarsa,üç yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası ile cezanlandırılır. Sizin durumunuz için bu olayda sizin rızanızın olmadığını ispatlamalısınız. Askerde olmanız halinde bölüğünüzden izin alarak en yakın adliyeye gidip dilekçe vermelisiniz. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Okyanus Hukuk Bürosu

 52. Hacı Akdemir

  Merhabalar mahalleden bi arkadaşıma işsiz olduğumu iş bulmasını rica etmiştim maddi durumum kötü annem ve babam ayrı olduğu için pandemiden işten atıl ıştım o şahış ise bana kardeşim biz internet üzeri ürün satışı yapıyoruz hesap kartlarını bana verirsen ürün satışından sana pay vereceğim dedi bende kabul ettim işin aslı ürün satışı yapmadıkları başkalarının kartından izinsiz para çekmeleri imiş kartlar benim adıma olduğu için ise benden şikayetçi olunmuş ne yapabilirim acil yardım edin lütfen

  1. Merhabalar Hacı Bey,
   Başkasına ait kredi kartı veya banka kartının hukuka aykırı şekilde kullanılması bilişim suçudur. TCK 245/1 kapsamında başkasına ait kredi kartı veya banka kartını,her ne suretle olursa olsun ele geçiren veya elinde bulunduran kimse,kart sahibinin veya kartın kendisine verilmesi gereken kişinin rızası olmaksızın bunu kullanarak veya kullandırtarak kendisine veya başkasına yarar sağlarsa,üç yıldan altı yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adli para cezası ile cezanlandırılır. Sizin durumunuz için bu olayda sizin rızanızın olmadığını ispatlamalısınız. Askerde olmanız halinde bölüğünüzden izin alarak en yakın adliyeye gidip dilekçe vermelisiniz. Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgi isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
   Okyanus Hukuk Bürosu

 53. BURCU KARA

  Merhabalar,
  İstanbulda büyük bir hastanede sağlık çalışanıyım. Yaklaşık 4 yılıdır aynı yerde bir çalışan tarafından mobinge maruz kalıyorum. İlk iki sene işten kovdurmakla beni tehdit etti ve aynı zamanda bulunduğum ortamda ıslık çalmak ve mırıldanmakla rahatsız etmeye başladı ne kadar rahatsızlığımızı ilet sekte devam etti. Bir çok kere uyarılmasına rağmen bu hareketine daha sonra beni yalnız yakaladığı ortamda kimsenin anlamayacağı şekilde devam ediyor. Bunlarla yetinmedi ve hakkımızda başka insanlara gidip onların hakkında söylemediğimiz şeyleri söylemişiz gibi iftiralarda(ağza alınmayacak iftiralar) bulundu. Hatta bir arkadaşımızı işten kovdurmaya çalıştığımız yalanını kendisine gidip söylemiş. Onun işlerinizi bozuyormuşuz ve işten attırmaya çalışıyormuşuz bir arkadaşımızla beraber. Hareketlerini giderek bezdirmek için birebir kaldığımız ortamlarda devam ediyor. Analiz yaparken laboratuvarda çalışırken gelip başkalarıyla sohbet ediyor, yalnız isem ıslık çalıp şarkı mırıldanıyor, kapı kapalı ise gelip açıp gidiyor. Bu konuyla ilgili bütün yöneticilerin haberi var hatta en son bir yöneticimden yardım istedim oda gidip attığım maili kendisine okutmuş. Yapılanların artık kastı ve yıpratma amaçlı yapıldığından toleransım kalmadı. Açıkçası istifa edip gitmek istemiyorum. işimi seviyorum ama hiç huzurum kalmadı. Sizden bu konuyla ilgili neler yapabileceğim konusunda bilgi almak istiyorum.
  Teşekkürler

  1. Merhabalar Burcu Hanım,
   Mobbinge uğradığınızı düşünüyorsanız uygulanan davranışlarla ilgili açık ve net deliller bulmalısınız. Sizin durumunuz için şahitler, delil sayılabilir. Mobbing adli bir suçtur. Mobbing uygulayanlar için Türk Ceza Kanunu’nun madde 105 ve 109 devreye girer.Ayrıca maddi ve manevi tazminat talep ederek hukuki hakkınızı arayabilirsiniz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz iletişim adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 54. Dilara

  Merhabalar bir konu hakkında sorum olucaktı yeni işletme açacagımda herturlu ihtimali düşünerek başlamak istiyorum o yuzden size bir sorum olucaktı. Diyelimki benim kurdugum işletme yemek uzerıne biryer olsun atıyorum rekabetçi bir firma gelip bu işletmede fare var böcek var diyip heryere yaysa ben hukuksal olarak mucadele edebiliyor muyum bu kişilerle bunu nereden aklına geldi diyecek olursanız kucukken bir ekmek fırınından ekmek almıştı annem ıcınden fare pisliği çıkmıştı biz bunu şıkayet etmemıştık bize dava açmasınlar diye oradan aklıma geldi pek bilmiyorum bu süreçleri ileride işletme kurdugumda bu tarz bir karalama kampanyası olursa nasıl mudahale edebılırım veya bu tarz hijyene onem vermeyen işletmelerin yaptıklarını ifşa etmek suç mudur

  1. Merhabalar Dilara Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, işletme kurma ve rekabet şartlarıyla alakalı mağduriyet ihtimali şüphelerinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 55. Güler

  MERHABA
  3 yaşımdayken evlat edinen ailemle problem yaşamaktayım. ilgilenmem için bulunduğum yere taşımıyorlar ben çalıştığım için sürekli gidip gelemiyorum. Babam 81 annem 76 yaşında sorum şu babam en son mallarını bir kısmını devrettiğini söyledi, zarara uğramamaları ve kandırılmamaları adına benim bilgim dışında satış devir vs. yapmaması için ne yapabilirim? Şu an bildiğim kadarı ile bir daire bir miktarda paraları var yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  1. Merhabalar Güler Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, miras hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 56. erkan

  Merhaba 1 ay önce internette robot süpürge aldım. ürün arızalı çıktı servise yolladık arızalı olduğuna dair rapor verdi. aldığım firmaya raporu ilettim. bana aynı model ama farklı renk ürünler değişim yada para iadesi teklif ettiler. ben aynı renk olmasını istedim çünkü özellikle o rengi almıştım. ürün halen piyasada üretimde olmasına rağmen kendilerinde o renk olmadığı için kabul etmiyorlar. ya başka renk yada para iadesine zorluyorlar. merak ettiğim aynı renk temini için kanunen hakkım var mı?

  teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

  1. Merhabalar Erkan Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, tüketici hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 57. Binnas

  Çekişmeli boşanma davası açtım 2 yıldır ailemin yanında kalıyorum mahkemeye çıktım hakim 3 duruşmada davayı düşürdü dava düştüğü için ben tekrar dava açtım ama tekrar dava açamıyor muşum çünkü ilk dava kapanmıyormuş o yüzden açtığım ikinci dava iptal edildi açtığım davaları kapatmam gerekiyormu bilgi alabilir miyim sizden rica etsem

  1. Merhabalar Binnas Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, çekişmeli boşanma davalarıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 58. TUĞÇE

  Merhaba, 2014 yılında sözleşme yaparak devre mülk satın aldım.. taksitlerim tüm ödemelerim bitti.. tapuyu malum devre mülk şartları ile ancak bu sene verebildiler. Bu süre zarfında tesisteki aksaklıklar ve tapu problemleri sebebiyle bir çok haciz davasına konu olmuş durumda.. Ben olayları akışına bıraktım, kötü , olumsuz senaryolara inanmadım daha doğrusu inanmak istemedim.. bu nedenle davaya başvurmadım. Almış olduğum hacizli tapudan sebep yasal sorumluluklarım nelerdir? bilgi verirseniz çok sevinirim

  1. Merhabalar Tuğçe Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, hacizli mülk edinme sorunuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 59. Mahmut ikbal

  1987 yılında babam belediyenin arsasına bir ev yapmış. Sonrasında belediyeden arsayı satın almak istemiş fakat belediye şuyulandırma yapmış arsayı bize vermek yerine başkasına 250 m2 arsanın 150 m2sini vermiş. Bizde sonradan öğrendik ki bu adamın başka bir yerde hakkı varmış (yol, köprü yapılmış sanırım arsasına). Belediye, bizim arsayı bölmüş bir kısmını buna vermiş. Babam da bir ev yapmış oldu. Adamdan yeri satın almak istedi fakat adamdan 34 yıldır bir haber alamadı. Şimdi adam ölmüş mirascıları geldi “bu arsa benim dayımın çıkın buradan” diyor. Satın almak istediğimizi söyledik fakat 150m2 arsa için 2milyon tl istiyor. Çevre arsaların fiyatı 300-350bin tl arası. Velhâsıl adamla anlaşamıyoruz. Belediyeye gitmiş arsanın emlak vergisi ödemeye başlamış. Çocukluğumuz da bu evde geçti, satın da alamıyoruz. Ne yapacağız bilmiyoruz. Yardımcı olursanız seviniriz.

  1. Merhabalar Mahmut Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, miras ve arsa problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 60. ARZU

  EVİMİZİ İLK ALDIĞIMIZDA TAPU EŞİMİN BABASININ ÜSTÜNE ALINMIŞTI. EV KREDİYE UYGUN OLMADIĞINDAN EV BORCUNU EŞİMİN İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANMASI İLE ÖDEDİK. TAPUYU 4 YIL ÖNCE DEVİR ALDIK VE TEDBİREN ABİSİNE,ÜVEY ABLALARI NEDENİYLE ÖNLEM OLMASI NEDENİYLE OLDUĞUNU SÖYLEYEREK EVİN ÖDEMESİNİN TARAFIMIZCA YAPILDIĞI İLE İLGİLİ ANNE BABASI KARARIYLA BİRLİKTE ABİSİNE TUTANAK İMZALATTIK. BABA MALI OLARAK DÜŞÜNEREKTE FIRSATÇILIK YAPMAK İSTİYORLAR. EŞİMİN ABİSİNİN BABAMLAR KREDİ ÇEKTİ EV İÇİN DEMESİ İLE (ANNE-BABASI DÜĞÜN TAKILARIMIN TAMAMINI BENDEN ALDIKLARINDAN ONLARIN DEĞERİNDE BİR MİKTAR ONLARDA KREDİ ÇEKMİŞLERDİ EV İÇİN) HAK TALEP EDİCEKLERİNİ İMA ETMELERİYLE ŞUANDA EVİMİZİ GERÇEKTE SATILMADAN NASIL KURTARABİLİRİZ BİR YOLU VARMIDIR ARAYIŞINDAYIZ.

  1. Merhabalar Arzu Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, miras hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 61. Sertaç

  Merhaba sayın avukat;
  2020 yılı mayıs ayın da alkollü araç kullanmaktan ehliyetime el konuldu ve mahkeme sürecinde bana 3 ay 15 gün açık ceza evinde ceza verildi, fakat pandemi sürecinde olduğumuz için açık ceva evlerinde ceza infazları sürekli olarak 2 ay süreyle erteleniyor. Bu süre zarfında benim ehliyetime trafik şube müdürlüğü el koydu aynı zaman da kimliğim ise açık ceza evi tarafından alındı ve bana geçici bir kimlik belgesi verildi, şu an ne ehliyetim ne de kimliğim yok ve pandemiden dolayı cezam sürekli ertelendiği için ceza evine girip cezamı da çekemiyorum bu durum beni çok mağdur ediyor hem iş hayatımı hemde sosyal hayatımı olumsuz yönde etkiliyor. 6 ay süreyle benden alınan ehliyetim tam 1 yıldır elimden alınmış durumda. Benim pandemiden dolayı cezamı çekememem ehliyetime ve kimliğime kavuşamaman sosyal ve iş hayatımı olumsuz yönde engelliyor. Bu cezayı para cezasına çevirebilir miyim yada bu mağduriyetimi nasıl giderebilirim. Lütfen bana bu konuda yol gösteriniz. Şimdiden desteğiniz ve yardımınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla

  1. Merhabalar Sertaç Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, ceza hukuku ve mahkumiyetle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 62. Merhaba evlilik birliği icinde dogan iki cocugum var bundan 3 ay once bir bayanla olan tartismamizda kadin cocuklarimin kocasindan oldugunu soylerek beni sikayet etti bende hakaretten tehdit ve santajdan sikayetci oldum.cocuklar esimden elbette.savci obayanin sikayetini dikkate alir.soybaği degistirme sucundan kadinin elinde delili yok sadece oyle hissediyor o kadar

  1. Merhabalar Fehime Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, aile hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 63. Erkek olan boğazımı sıktı ve tekme attı kendimi zor kurtardım can havli ile onları dışarı attım ve o esnada kapıyı kapatmaya çalışıyorum ama hala üzerime kapıyı itikliyorlar di 15 yaşındaki oğlumun yardımı ile kapıyı kapattik hala kapıyı yumrukluyor ve tekmeliyorlardi ve tehtit ediyorlardı seni öldürürüm diyerek hemen polisi aradım ambulans geldi hastaneye gittim darp raporu aldım karakola gittim şikayette bulundum şimdi süreci merak adiyorum ne ceza alırlar 5 yaşındaki oğlum ve 15 yaşındaki oğlum olaya şahit oldular piskolojik olarak etkilendiler çok rüyalarına girdi kaç sefer evimize girdiler bu kişiler o şekilde darp ve tehtit edildim ve hala bu kişilerle aynı apartman da oturuyoruz benim kendi evim onlar kiracı ev sahipleri ben kiramı düzenli alıyorum diyor cikmalrin da yardımcı olmuyor ne yapabiliriz çıkmaları için çocuklarım ve ben çok tedirginiz

  1. Merhabalar Zehra Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, tehdit ve haneye tecavüz problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 64. Üst komşum karısı ile birlikte geldi kapıyı çaldı bende açtım ve bu kişiler beni darp etti ve öldürmekle tehtit etti polisi çağırıp şikayetçi oldum mahkeme ne zamn sonuçlanır ve bu kişiler ne kadar ceza alır

 65. League of Legends adlı oyunda karşı tarafa hakaret etmiştim ve ekran görüntüsü alarak Cimer’e şikayet edeceğini söylemişti. Yaklaşık ne kadar sürede sonuçlanır bu şikayet ve olay savcılığa ulaştığında ne kadar sürede ip tespiti yapabilir? Ve ilk defa şikayet ediliyorum ne tarz bi ceza alırım? Ve bu durum memuriyetime zarar verir mi?

  1. Merhabalar Samet Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, hakaret suçuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 66. Cem Kaya

  Merhaba. İcra dairesi tarafından ihale usuluyle satışı yapılacak gayrimenkulun ihale tarihinden önce alacaklının avukatı ile görüşerek ve rakamda anlaşarak gayrimenkulü ihaleden çektirip satın alım işlemini yapabilirmiyiz ?
  Eğer bu işlem olabiliyorsa icra dosyasındaki alacaklı avukata nasıl ulaşabileceğime dair bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.

  1. Merhabalar Cem Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, icra hukuku problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 67. Recep

  Merhaba iyi günler benim bir cezam vardı ve infaz ettim sonra ise bunu infaz ettikten sonra eski bir kavgadan dolayı 1 yıl 3 ay 15 ceza almıştım ve ertelenmişti ve infaz biittikten sonra bu ceza tekerrür e girip dosya tekrar açıldı bu cezaya itiraz ettim ve sonucu ve bekliyorum şimdi benim sorum mahkeme benim itirazimi kabul etmese bu cezadan dolayı yatarım varmı sistem nasıl işler dedigim gibi tekerrür olan suç 1 yıl 3 ay 15 gündür

  1. Merhabalar Recep Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, ceza hukukuyla alakalı problemlerinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 68. UMUTSUZ

  Merhaba ben bir arkadaşıma eft yolu ile borç para verdim. Dekont açıklamasına borç olarak verildi yazdım. Ancak geri ödeme tarihi yazmamıştım. Sözlü olarak belirttiği sürede ödeme yapmadı. hukiki olarak nasıl bir yol izlemeliyim. Direk icra takibi açabilirmiyim. Mal kaçırma olayına giderse ne yapılmalıdır.Teşekkürler.

  1. Merhabalar,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, alacak takibiyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

   1. Sevinc

    İnstergam bir sayfa ile tanıştım kendim ev hanımıyım bana urunlerimi satabilecegimi söyledi ben de bunun üzerine sattım lakin saatigin.urun lisans cikti
    Sayfa sahibine bu ürünü satmadan sordum bana bir sorun çıkmaz dedi
    Şimdi bu konu ile ilgili ifadeye çağrıldim ,orda ayrıntılı olarak anlattim ev hanımı olduğumu bilerek isteyerek kasıtlı olarak yapmadığı mi
    Urunelrin hakkında en ufak bir bilgim olmadığını belirttim ama şimdi avukatlık oldum uzlaşma avukatı ile görüstum kendinin de mağdur olduğunu söyledim açıkçası benden 25 bin TL para istiyorlar ne yapmam lazım
    Ben o parayı asla ödeyemem çünkü bir sigortam bile yok benim gelirim yok
    Ne yapmam lazım çünkü ben atölye değilim ürünün yapılma asamasindan satışa kadar hiç bir bilgim olmuyor
    Sadece aracı oldum ama işte satan ben gozukuyorum off ne yapmam lazım yardım edin lutfen ,ayrıca bilerek isteyerek kasteden yapmadım ve sadece 2 adet sattim ondan sonra hiç satmadım ve sayfamdan sildim ve o sayfa ile daha çalışmıyorum ona da söyledim sizin yüzden başıma gelmeyen kalmadı dedi hayatimda ilk defa böyle bir şey oldu çok pişmanım ama çok uzgunum

    1. Okyanus Hukuk

     Sevinç Hanım Merhabalar,

     Öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Şöyle ki, sorunuz kapsamında size doğru ve net bir bilgi verebilmemiz için dosyanızı danışmanlık kapsamında inceleyerek detaylandırmamız elzemdir. Ancak genel bir bilgi paylaşmak gerekir ise satışı yapılan ürünlerin asıl hak sahipleri ( lisans sahibi ) tarafından hak ihlali sebebiyle hem Hukuk Mahkemelerinde hem de Ceza Mahkemelerinde dava açma, şikayetçi olma hakları mevcuttur. Bu durumda savunmanızı yaparken mutlak suretle asıl niyetinizi ortaya koyan samimi beyanlarda bulunmanız ve mevcut somut olaya ilişkin ispatta bulunmanız önem arz etmektedir.
     Davanızın mahiyeti sebebiyle bir avukat ile dosyanızı takip ettirmeniz herhangi bir hak kaybına uğramamanız adına önemlidir. Ekonomik anlamda dar gelirli iseniz ve bu durumu ispatlayarak ‘Hukuk Davanız’ için bulunduğunuz ildeki barodan adli yardım talep edebilirsiniz ya da tarafı olduğunuz ‘Ceza Dava Dosyanız’ içinde davanın görüldüğü mahkemeye başvurmanız halinde koşullarınız değerlendirilerek tarafınıza avukat yönlendirilebilir. Özel Vekilden hukuki danışmanlık ve destek almak için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak randevu oluşturabilir, fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

     Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

 69. Narin akkaya

  eşimle 19 yıldır evliyiz yıllardır beni aldatıyor sürekli ben olayım çocuklarım olsun (3erkek 2 kız çocuğumuz var ) kaç defa onu beni aldatırken yakaladı gerek fiziki olarak gerekde fiziki olanlarla mesajlaşırken en geçen yazın telefonuna virüs girmiş ve bitcoin ödememesi durumunda sevgilileriyle olan mesajları ailesine (yani bize) iletceğini söylemiş eşimde bunu hiç takmamış dolandırıcı diye düşünmüş en son bu virüstekiler bana tüm konuşmaları yolladılar eşim yıllar önce konuşmayacağına söz verdiği sevgilisyle konuşmaya devam etmekteymiş sevgiliside tek değil öyle diyeyim 3-4 kadınla aynı anda konuşuyor ve bunlarda çocuklu -evli kadınlarda var eşim yine yalvardı yakardı yeminler etti affettim tekrardan ama dün küçük kızım babası telefondayken arkadsındaymış ve konuştukları tüm şeyleri görmüş eşim eski sevgilileriyle konuşmaya devam etmekteymiş sürekli sözlü/sözsüz şiddete uğruyorum bizi köle olarak görüyor en son böyle konuştuğumuzda evden gitmişti bir oğlumla tek konuşuyordu ben boşanma davası açmayı düşünüyordum oğlumda onu buna söyleynce bende üstümdeki tüm malları kaçırım demiş e devlettede şöyle alta koyacağım fotoğraftaki şekilde farklı kimlikler üzerinden (farklı tc aynı isim) mallarını idare etmekteymiş en son biz barışınca malı mülkü tekrar üstüne almış bir iş yerinden sadece aylık 1 milyon tlden fazla cirosu var bunların yanında kiralarıda var tüm herşey biz evlendikten sonra sahip oldu ben boşanmak istiyorum burdaki yorumlara göre avukatımı burdan çalışmak istiyorum bu durumda aylık alabileceğim nafaka miktarı nedir tahmini olarak sizce eşimin durumu belirttiğim gibi (eşim sevgilerilye bildiğim bir otele gidiyor heykır bana gönderdiği fotoğraflarıda flash belleke attım çocuklarım da bu olanlara şahit)

  bahsettiğim resim https://www.hizliresim.com/5hx4e2i

  1. Merhabalar Narin Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, boşanma davası ve mülkiyetle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 70. Ali Öztel

  Merhaba, yakın zamanda bir ev satın aldım ve içerisinde kiracı var. Ev sahibi kiracıyla bu sene kontrat yapmadığını, yeni bir kontrat olmadığını söyledi. Ben de buna dayanarak, tamamen acemilikle en geç 1 – 2 ay içerisinde çıkar diye düşündüm. Ve kiracının evin satılacağından haberi vardı. Ancak kiracı 2017 Eylül ayından beri orada ve düzenli ödemelerini yapmış. Ben kiracıyla görüştüğümde, yeni kontrat yok fakat ödemelerinin düzenli olmasından dolayı bitiş tarihini bana önümüzdeki Eylül olarak söyledi. Kanunen düzenli ödeme yaptığı için, yeni bir kontrata gerek yokmuş. Yani otomatik yenilenme gibi bir durum oluşuyormuş. Kendisine henüz noterden bir ihtarname tarzı bir şey göndermedim. En geç 1,5 – 2 ay içerisinde boşaltılmasını istediğimi belirttim. Yeni bir yer bakacağını, bulursa boşaltacağını sözlü olarak iletti. Ancak benim de şöyle bir durumum var; 5 aylık evliyim ve eşimle birlikte anne-babamın sahip olduğu evde yaşıyorum ve almış olduğum eve bir an önce taşınmak istiyorum. Anne ve Babam aynı evde yaşamamızı istemiyor ve bir an önce aldığımız eve taşınmamızı istiyor. İkametim ise anne ve babamın evindedir. Kiracının en kısa sürede çıkması için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Saygılarımla.

  1. Merhabalar Ali Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, mülkiyet hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 71. İyi günler.15.ocak.2021de 138kişilik sitede Kentsel dönüşüm kat karşılığı inşaat sözleşmesine imza attım.Müteahhite dairemin yenilenmesi için üstüne 90bin tl ödeyeceğim.Ödemeyi senet olarak ödeyeceğim.Müteahhit ayrıca bana ödeme protokolü imzalattırıp kendine aldı.Protokolde fazladan 10bin yazdığını farkettim.Sorduğumda yanlışlıkla olduğunu söyledi.Israr etmemle fazla 10bini karalayıp whatsapptan bana gönderdi.1.senet ödememi bankaya nakit ödemeye senet aslını almaya gittiğimde dekont verildi.Senet aslının genel müdürlükte olduğu 1 ay sonra senedin geleceği söylendi.1ay sonra senet aslını aldım.Müteahhit yani ödemeyi yapıp senet aslını alacaktım bankadan dediğimde banka çalışma sistemi değişmiş deyip geçiştirdi.Müteahhitten mesaj yoluyla 90bin tl ödemem için Adıma E-fatura kesmesini talep ettim.2aydır cevap vermedi.Şüphelendim bunlardan sonra.Belediyeye kentsel dönüşüm kira yardımı başvurusunda bulunabilmesi için yıkım evrağı almak için müteahhit ofisine çağrıldık.Gittiğmde imzala diye önüne evraklar koydular okuyup imzalayacağımı söylediğimde tersledi üstüne de değersiz daireniz 90bine yenileniyor daha ne istiyorsunuz dedi.Yerimiz ümraniye bölgesinde emlak değeri iyi olan yer.Evraklar içinde haksız yerleşim daire kat paylaşımı yapıldığını o anda gördüm bilgim yoktu.Bunu farkettiğim evrakların resmini çektiğim için de bozuldu beyfendi.Sözleşme imza aşamasında 3daire sahibine müteahhiti bulan kişi bunlar iş takibi yetkisi verdik .Müteahhit de aynı yetkiyi verdik.5temsilci avukat,inşaat k ontrolörü tuttuk diye 1 yıldır 138kişiden 750tl topluyorlar.Bu parayı 50kişi gelen verdi.1 kısmı sadece 100tl verdi.Tuttuklarına dair evrak,sözleşme,firma ismi,telefon vermeleri talebinde bulundum çok kez sözlü ve yazılı verilmedi.Avukatıgören tanıyan yok.Müteahhit Lideri ofisine çağırıp sözleşme imzalattırırkende avukat yoktu.5temsilci bu parayı vermezsek avukata vereceklerini masrafları bize yükleyeceklerini ödemeyi bu yollara alamazlarsa tapuda dairemize şerh koyduracaklarını söylediler.Bunu yapabilirler mi.Bu yetkimi kötüye kullanmak değil midir suç değil midir.Bunları sebep göstererek yetkimi çekebilirmiyim çekersem ne olur.Riskli binalar raporla 3ay önce yıkıldı .Devletin ilk kira ödemeleri yattı.wto.son kişi imza atması diye inşaat başlanamıyor denildi.Bu da garip geldi.İnşaat başlamadı 20bin tl ödeme yaptım.Senetleri durdurabilirmiyim inşaat başlamadığı içşin nasıl durdurabilirim.Sözleşmeden cayılursa her cayan 100bin tl ödeyecek yazmakta.Temsilcilere bu olanlardan sonra hiç güvenim kalmadı.Sözleşme imza aşamasında imzadan sonra müteahhit babamın imza atabilmem için verdiği vekaleti temelli istedi.Notere gerekli mi sordum bana lazım değil belki tapuda gerekebilir dedi.İlginç geldi bütün yetkileri vermişken temsilcilere ve müteahhite.5gün sonra vekalet lazım diye istedim müteahhit ben olmadan noterde vekaletin fotokopisi ne aslıdır kaşesi bastırıp bana verdi bununla işini görebilirsin dedi.Ben olmadan bunu nasıl yaptınız dedim.Yapılabiliyor dedi.Bu yaptığı yasal mi dır

  1. Merhabalar Handan Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, kentsel dönüşüm ve mülkiyet hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 72. gürkan çetin

  merhabalar yasa dışı bahis yüzünden 2.5 yıl hapis cezası aldım banka hesaplarımda hepsinde bloke var şu an mahkeme devam ettiği için her hangi bankadan ne hesap açabilme nede başka bir hesaba para gönderebiliyorum 2018 den beri süreç devam ediyor stajer olarak çalıştığım firma hesabıma para yatırdığı hesap direk blokeye giriyo şu an 8 tane banka hesabımda 90 bin tl bulunmakta benim tek amacım temize çıkmak yardımcı olursanız sevirim

  1. Merhabalar Gürkan Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, yasa dışı bahis problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

  2. Ahmet

   Merhaba,

   Bahis oynadığınızı nasıl kanıtladılar ve neden para cezası değil de hapis cezası aldınız. 2018 den beri süreç nasıl işledi tamamen bilgi amaçlı soruyorum çünkü benzer bir durumla karşı karşıyayım Teşekkürler

 73. salih tuncel

  merhaba iyi günler 2018 yılında maaşıma zam yapılmaması elden para verilmesi fazla mesai yatırılmaması gerekçesiyle haklı fesih yaparak işten ayrıldım önce uzlaşmatırmacı başvurduk ikinci toplantıya işveren vekili katılmadığı için tutanak tutuldu ve dava acıldı benim iki sahidimde işveren gdava açmış kişilerdi o dönemde danıştayın 2011 yılında almış olduğu bu tarzdaki şahitlere dikkatli yaklaşın yeminli ifadeleri tutarlı ise kabul edin ilkesinden hareketle sahitlerim yeminli ifadelerini verdiler sene 2021 oldu davalı taraf benden yeminli fade vermemi istedi (yemin teklifi) verdim fazla mesailerimi alamadığımı haftada 60 saat çalıştığımı ve 45 saat parası yatırıldığını söyledim hakime hanım karara çıtkı 20 ekim 2020 danıştay kararını baz alarak fazla mesailerimi tırnak içinde iptal etti kıdem agi ve 20 günlük alamadığım maasıma hükmetti
  biraz araştırınca istinaf mahkesi kararlarında davacı olup işveren aleyhine sahitlik yapan kişilerin sahitliklerini yok hükmünde sayıp kısmen kabul edilip kısmen red edilen davaların tümden red edildiğini gördüm şimdi naçizane bir kac sorum olucak
  1-ben davayı actığımda sahitlerim davacı olmalarına ragmen sahitliklerin kabulünde bir engel yoktu yeminli ifade doğru ve tutarlı ifade esas alınıyordu şahitlerime davalı taraf tek soru sormadı davalı taraf işyerinde calışan personelleri olmasına ragmen sahit göstermedi sahitlerin ifadesini yahut iddalarımızı çürütücek bir belge sunmadı ve ben üzerine yeminli ifade verdim mahkeme harar verirken danıstayın kararını baz aldı ama bana baska şahit sunabilme sansıda vermedi sonuc olarak : bu 2020 danıstay kararı geriye dönük beni bağlar mı ? mahkemenin bu iptal kararı kesin mi? istinafta fazla mesai ve diğer haklarımıda kaybedermiyim ? istinaf davayı tümden aleyhime bozarmı
  2-fazla mesailer gittiği için 4000 davalı taraf avukatına ödeme yapmam gerekiyor 300 küsür harc vs..
  bu ücreti muhakkak ödemelimiyim?
  3- istinafa müracatta kazanmak adına şansım var mı ? varsa kazanmak adına önerilerinizi rica ederim
  saygılarımla

  1. Merhabalar Salih Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, çalışma hukuku alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 74. ali sezer

  merhaba bundan 6 ay öncesine internet üzrinden oyun hesabımı satım satığım kişi parayı başka bir adamdan yasal olmayan yola benim hesabıma gödermiş adam hakkımda suç duyurusunda bulunmuş ne yapabilirim teşşekürler

  1. Merhabalar Ali Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, yasa dışı para transferi problemiyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 75. Muhammed emin gezer

  Vakıfbank hesabım masak tarafından blokelendi. İçerisinde ki parama dokunamıyorum. Ve yasaklı kimlik bildirimi getirdi. Bddk ya attığım şikayet sonucu bankadan bana gelen yazı şu.. gelen havaleden dolayı bankamıza şüpheli işlem bildirimi yapıldığı tespit edilmiştir. Hesabım iki haftadır blokeli ve bu mesaj ne anlama geliyor. Benim ne yapmam lazım bana akıl verün lütfen cevabınızı bekliyorum.

  1. Merhabalar Muhammed Emin Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, Masak blokeleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 76. Semih Öçal

  Merhaba trafik kazası tazminat davam sonuçlandı, kazandım. Sigorta firması ön ödeme yapmıştı. Ancak teminat tutarının kalan kısmını ödememektedir. Gerekçeli kararda ihbar olunan olarak gözükmekte. Ancak davalı olarak gözükmediğimiz için ödeme yapamıyoruz denilmektedir. Ne şekilde tazminatı tahsil edebilirim. Teminat tutarı kadar olanını ödemek zorunda diye düşünüyorum. Davalı şahıs mal kaçırdığı için tahsilat yapılamıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim. Fikir verirseniz Çok sevinirim. İyi günler. İyi çalışmalar dilerim.

  1. Merhabalar Semih Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, tazminat bedeliyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 77. Mehmet İzmir

  Merhabalar , bugün trafik cezam var mı diye baktığımda üzerime kayıtlı olan motorsikletimin haciz edildiğini gördüm , 2017 yılında üniversite için devlet yurdu çıkmadığı için özel yurda yazılmak zorunda kaldım sonrasında ise babam senet imzaladı , o sene içerisinde babamın trafik kazasından dolayı evde kimse olmadığından okulu bırakmak zorunda kaldım memleketime döndüm bir süre sonra 1983 model arabamıza haciz konuldu , ama benim senette sadece adım var imzam yok ben orda kalıyordum benim motorsikletime haciz koyulmuş ne yapmam gerekiyor ? Haciz 7 gün olmamış dosya 2018’den ama benim senette bir imzam bulunmamakta

  1. Merhabalar Mehmet Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, icra hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 78. Esmanur ay

  Ben dershaneden çıkmak istiyorum çünkü, eğitim verilmiyor olumsuz eğitim, veriliyor bize söyledikleri her şey palavra hocalar ders işlemiyor benden sözleşmeyi fesh, ettiğim için %10 istiyorlar bende iyi eğitim verilmediği için, verilen vaadler sözler tutulmadığı için, vermek, istemedim bize tebliğat göndereceklermiş vermezsek benim haklarım ne bilgilendirimisiniz lütfen

  1. Merhabalar Esmanur Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, sözleşme feshiyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 79. Bahadır coskun

  Merhaba iyi günler 2014 yilindaydı 86/2 maddesinden 2bin TL para cezası verildi onuda hagb ye cevirmislerdi..

  2018 de 179/3 alkollü araç kullanmaktan ceza alınca 2014 deki hagbem bozuldu dosyam açıldı 2014 deki dosyamda uzlaşmaya gidildi karşı tarafla anlaştık dava düştü…

  2018deki alkol olayında da mahkemeden adli para cezası aldım 1500 TL…

  2020de de tekrar kavga olayım oldu ve 86/1 53/1 ve 58. Sevk maddesi düzenlemiş savcı… mahkeme tarihi daha belli değil ama… Buradaki 58 korkutuyor beni tekerrür mü uygulayacak direk yoksa bu 58 sana uyarı birdaha bu suçun üstüne suç islersen 58 tekerrür mü uygularım dicek mahkeme…. ve önceki suclarim şimdi tekrar önüme cikacakmi?
  tessekur ederim Allah razı olsun şimdiden

  1. Merhabalar Bahadır Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, HAGB hükümleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 80. Merve

  Merhabalar eski eşime ve ailesine açmış olduğum manevi tazminat davası reddedilmiş ve karşı tarafın avukatına vekalet ücreti ödemem gerektiği söylendi avukatım yinede temyize gideceğini söyledi fakat ikinci kez davanın reddedilişi bu durumda temyiz mi daha sağlıklı dosyayı kapatmak mı ve avukatım karşı taraftan tahsis edeceğine emin olduğundan benimle ücret konuşmamıştı durumum olmadığı her anlamda belli ama şu an benden ne kadar ücret talep etme hakkına sahip bilgilendirebilir misiniz lütfen

  1. Merhabalar Merve Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, manevi tazminat davanızla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 81. yıldo

  İyi günler,
  Bir iki konuda görüşünüzle bana yol gösterirseniz sevinirim,
  Hükümet komserinin katılmadığı ve ortakların rızasıyla kooperatif mahallinde daha önceden 11 madde olarak açıklanan gündem maddelerine şeçilen divan başkanı ortaklar tarafından ilave olmadığı için daha önceden ilan edilen gündem maddeleri ile toplantıya devam edildi.
  Görüşmeler devam ederken usule uygun olmayan şekilde gündem maddelerinin haricinde kararlar alıp seçim yapıyorsunuz dememe rağmen toplantıya devam edildi. Bende toplantının sonuna doğru divan katibinin yazdığı toplantı tutanağına şerh koyup imza atarak toplantıdan ayrıldım.
  15 gün kadar sonra kayıtlarımda olsun diye Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne teslim edilen toplantı tutanağını yazı ile aldım.
  Almış olduğum toplantı tutanağında O gün divan katibinin el yazısı ile yazdığı ve benim şerh koyarak imzaladığım tutanağın değil de, Tamamen bilgisayardan alınarak yazılmış 11 madde olarak açıklanan gündemin dışında, olmayan Yönetim ve denetim kurulu seçimlerinin de içinde bulunduğu ve kendi isteklerinin de olduğu 22 maddeye çıkarılıp imza altına alınarak teslim edildiğini gördüm.( Ayrıca:Sanki Yönetim ve denetim seçiminin yapılması için sonradan A4 kağıdına şahısların iş yerlerine gidip imzalatılarak alınan kağıdı da usule uygun yapabilmek için tutanakla beraber teslim etmişler).
  Bu aşamadan sonra ben de mahkemeye dava açarak genel kurul’un iptalini istedim. İlk derece mahkemesi tamamını değil de içinde yönetim ve denetim kurullarının da olduğu ilan edilen gündemin dışındaki tüm maddeleri iptal etti. Kooperatif istinaf mahkemesine gitti şu anda orada.
  Benim öğrenmek istediğim,
  1- İstinaf mahkemesinin sonucunu beklemeden Toplantı tutanağında imzası olan divan başkanı,katibi, kooperatif yönetim kurulu ve sonradan imzalatılam A4 kağıdında imzası olanlar hakkında sahtekarlıktan ceza davası açabilirmiyim veya ne yapabilirim.
  2- Birde İlk derece mahkemesi tarafından seçim maddeleri de iptal edildiği için 2020’nin başından itibaren devam eden yönetimin almış olduğu huzur hakları ve yapmış olduğu icraatlar konusunda neler yapılabilir.
  Kısaca bu konularda veya başka neler neler yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim
  İyi çalışmalar.

  1. Merhabalar,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, seçim usulsüzlükleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 82. onur sarı

  Merhaba, benim 02.04.2012 (9 yıldan fazla) çalıştığım işyerimle ilgili pek çok mağduriyetim var ve artık en kısa zamanda tüm mağduriyetlerime son vermek, haklı çıkış sebebiyle ayrılıp tüm haklarımı almak ve mağduriyetlerimi de tazmin etmek istiyorum, sadece bir kaç gün içinde hemen işlemlere başlamak istiyorum. tecrübeli, bilgili iyi ki tanımışım diyeceğim bir avukata ihtiyacım var, yardım edebilir misiniz?

  İşe giriş tarihim 02.04.2012 ama sigorta başlangıcı 06.07.2012 dir. 95 gün sigortasız çalıştırıldım.
  Sgk ya bildirilen ücretlerim MART 2021 e kadar düşük gösterildi bir kısmı banka hesabıma yatırıldı kalan kısmı elden nakit verildi.
  Nisan 2012 – kasım 2015 arası
  haftaiçi 08:30 – 19:00 (yemek 45 dk.)
  cumartesi 08:30 – 16:00 (yemek 45 dk.)
  Mesai ücretleri tarafıma ödenmedi
  Aralık 2015 – ekim 2019 arası
  haftaiçi 08:30 – 18:30 (yemek 45 dk.)
  cumartesi 08:30 – 16:00 (yemek 45 dk.)
  Mesai ücretleri tarafıma ödenmedi
  Kasım 2019 – günümüze kadar
  haftaiçi 08:30 – 18:00 (yemek 30 dk.)
  cumartesi 08:30 – 13:00 (mola yok.)
  Mesai ücretleri tarafıma ödenmedi

  Zorla çalıştırılan resmi tatiller
  23 nisan (hepsi), 19 mayıs (hepsi) 15 temmuz (2020 yılı), 30 ağustos (hepsi), 28 ekim(hepsi), 29 ekim (hepsi)
  Zorla çalıştırılan bu resmi tatillerin mesai ücretleri tarafıma ödenmedi
  Yıllık izinler
  nisan 2012 – kasım 2015 arası sahip olduğum yıllık izinlerim hep 10 günden hesaplandı ve Pazar günleri de dahil edildi.
  14 iş günü olarak kullanma kararı yönetim tarafından kasım 2015 toplantısında alındı bu tarihten sonra yıllık izinler 14 iş günü yapıldı, fakat kullanamadığım çok iznim var, geçmişe yönelik düzeltmeler yapılmadı.
  2020 yılı zamları görüşülürken işverenlerimiz Ahmet Tutar, Adem Tutar, İsmail tutar ve firmamızda büro elemanı olarak görev yapan aynı zamanda Ahmet Tutar’ın oğlu olan Anıl tutar’ın da zam görüşmelerinde etkili olarak hazır bulunduğu bir odada zamları görüştük, isimleri anılan 4 kişinin baskılarıyla istediğim ücretin çok altında bir ücret verildi, her yıl zam görüşmelerimiz aynı ortamda aynı şekilde yapılıyordu, ayrıca bu görüşmede ücreti düşük bulduğum için bana Ahmet Tutarın sözüyle ve diğerlerinin de kabulüyle haziran 2020 ayında tekrar bir zam yapılacağı sözü verilmiştir, İsmail Tutar bu verilen sözü elinde bulunan personel ücret listesinde adımın bulunduğu satıra not almış ve tamam o zaman haziranda tekrar zam yapacağız maaşını iyileştireceğiz diyerek hepsi bunu onaylamıştır, ama şubat 2021 de Ahmet Tutara bunu hatırlatmama rağmen nisan 2021 ayında hala bu zam yapılmamıştı, verilen sözler tutulmamıştır.
  23.03.2020 – 09.06.2020 tarihleri arasında evden çalışma sistemi uyguladık, tam mesai saati çalışma yapılmasına rağmen, usulsüz ve gizli bir kararla kısa çalışma ödeneğine işverenlerimiz tarafından başvurulmuş ve bu karar bize nisan ayının sonunda 29 nisanda bize bildirildi, ayrıca işverenlerimizin aldığı bu kararla mart 2020 22 gün çalışma olarak sigorta gösterilmiş nisan-mayıs haziran ayları ise tam 3 ay 0 (sıfır) gün olarak gösterilmiş 98 gün sigortam yatırılmamıştır fakat tamamında mesai saatlerime göre evden çalıştım. Bu tarihlerde kısa çalışma ödeneğinden faydalanıyor olarak göründüğüm için tarafıma kısa çalışma ödeneği yatmış fakat işveren bu ücretleri benden geri almıştır.
  Kısa çalışma ödeneği için yapılan toplantıda “bu işlemler usulsüzce kötüye kullanılıyor ve sigortamızı yatırmayarak bizi mağdur ediyorsunuz, bunu yapmayın, bizi mağdur etmeyin” diyerek haksızlığa itiraz ettiğim için bana işverenimiz Ahmet Tutar tarafından “onur ben şimdi seni işten atsam iş mi bulabileceksin bu zamanda, biz sizi işsiz bırakmayarak size iyilik yapıyoruz” denilmiştir.
  Ayrıca 09.06.2020 tarihindeki bir başka toplantımızda aynı konuya ilişkin olarak “bu usulsüzce sigortasız çalıştırılmamız bizi mağdur ediyor bunu yapmayınız, biz evden çalışmaya devam ediyoruz ve mesai saatlerimize uyuyoruz, oysa siz bizi kısa çalışma başvurusuyla haftalık çalışma saatimizi sıfır gösterek sigortasız çalıştırıyorsunuz ve bu yolla kar elde ediyorsunuz bu illagal bir durum, bizi mağdur etmeyiniz” dediğimde bu sefer diğer bir işverenimiz Adem Tutar tarafından bana “onur sen ne ima ediyorsun attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değsin, bizim heryerde tanıdıklarımız var bize haberler geliyor, kim bizi şikayet ederse biz biliyoruz önceden, daha önce başka şeylerle bizi şikayet etmeye çalışanlar oldu ama hiç bir şey elde edemediler” cevabıyla susturuldum.
  Uzun zamandır ve sistematik bir şekilde bana karşı bir mobbing uygulanmış ve son toplantılarda “bizi bu şekilde mağdur etmeyin” diyerek itiraz ettiğim günlerden itibaren bu mobbing daha da artmış ve katlanılamaz boyuta gelmiştir. İşverenim Ahmet Tutar her gün ve giderek daha fazla bir şekilde diğer herkesin bulunduğu ofiste yüksek sesle “onur seni kovacağım ya, bak gözüm üzerinde ha, her şey bu onurun yüzünden, ödettireceğim bunları sana, onur sen hiç dayak yedin mi, seni döverim bak, lan hiçbir boku halledemiyorsun ya” yemek yerken gördüğünde yine herkesin içinde yüksek sesle “hak ettin mi lan yemeğini, birde yemek mi yiyorsun, yok lan sana bir daha yemek, bunların hepsini tahsil edeceğim senden” gibi aşağılamalarla her gün herkesin duyduğu ve gördüğü şekilde sayısız defa bu davranışlara maruz kaldım.
  Diğer bir işverenimiz Adem Tutar ve İsmail Tutar tarafından da çoğunlukla Adem tutar tarafından olarak yine herkesin duyduğu ve gördüğü ortamda yüksek sesle parmak sallayarak “onur şu konu ne oldu niye haber vermedin niye hatırlatmadın, ben size ne dedim ha ne dedim, bak seni uyarıyorum şu konu bir daha böyle olmayacak, şu konu şu gün seninle ciddi ciddi konuşacam bak toplantı yapacağız ben çeki düzen vereceğim size” gibi yüksek sesle ve parmak sallayarak günaşırı sürekli bu azarlamalara maruz kalmaktayım, ve herkes şahit olmaktadır.

  1. Merhabalar Onur Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, çalışma hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 83. Hacer Kaya

  Merhaba babam ölmeden 4 yıl önce kendi ikamet ettiği evi bana bir fiyat karşılığı sattı babam 31.03.2021 tarihinde vefat etti ablam mirastan mal kaçırma davası açtı davalı benim bu mahkemenin sonucu sizin de tecrubelerinize dayanarak az çok bilebilirsiniz nasıl sonuç gösterir ? şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Hacer Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, miras problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 84. Beyhan

  Ben İkt mezunuyum.yıllarca işbaşvuruları yaptım.işe giremedim.işten çıkarıldım.maddi durumum yok.atılan şeyleri temizleyip aldığım için oturduğum site üyeleri kooperatife şikayet etti bu sadece beni ilgilendirmez mi?hatta bir üye seni burda bir daha görürsem senin bacaklarını kırarım dedi.biz de üyeyiz ben üye ve kooperatifi nereye şikayet edebilirim?koop. 10-15 imza topla işe alıyım dedibazı üyelerden imza aldım.bazıları yönettim yüxzünden imza vermedi..cumburbaşkanlığına şikayet etsem olur mu?başımı derde sokmak istemiyorum.koop kaymakamlığa o da mahkemeye mahkeme de jandarmayla zorla akıl hastanesine gönderdi beni hapsettiler 2 gün ailemin bana ulaşmasını yasakladılarherşeyime elkoydular 8 yaşında çocuğum var üzüntüden mahvoldum.sonraki günlerde ailem bana ulaştı benim aramam yasak.güvenlik görevlileri de hemşirelerin hep kötü müdahalesiyle karşılaştım.şimdi plastik topluyorum.geri dönüşüme satmak için üyeler ve koop.tekrar karışırsa ben nerden izin alabilirim?ve tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum.stresliyim.

  1. Merhabalar,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, konut dokunulmazlığıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 85. Ecrin neva

  Babam 2014 yılında vefat etti borçlarından dolayı reddi miras yaptık sonra babamın adına olan banka borcuna avukatın geç itiraz etmesi nedeniyle üzerimizde kesinleşmiş borç görünüyor bu iptal olur mu

  1. Merhabalar Ecrin Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, reddi miras problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 86. LÜTFEN ACİL YARDIM MAHKEME YAKLAŞIYOR.
  Merhabalar ben bi kooperatifte 2016-2019 yılları arasında muhasip üye görev yaptım aşagıda size gönderdiğim mahkeme KYOK Kararı vermişti aşagıdaki neden den dolayı bozulmuş sizden ricam bu mahkeme sonucu da kötü birşeyle karşılaşırmıyım.Zaten sıkıntılı oldugu ve bana uymadığı için 2019 yılında bıraktım.Haberim bile yokken de benim olan bana kurada çıkan ama tapumu almadıgım dairemide satmışlar benim haberim bile yokken.Sizden ricam yorumlarsanız.

  Başsavcılığımız tarafından daha önce söz konusu yerin Kayseri 8. İcra Dairesi kanalıyla satılması sebebiyle KYOK kararı verildiği, müşteki vekilinin vermiş olduğu itiraz dilekçesinde: Söz konusu dairenin icra satış yazısıyla tapuda devir tarihinin 09/03/2018 olduğu, şüphelilerin bu şekilde evin satıldığını bilmelerine rağmen bu sefer 20/06/2018 tarihinde aynı evi müştekiye satarak haksız menfaat elde ettiklerini bildirdiği, bu sebeple KYOK kararımızın kaldırıldığı,
  Soruşturma evrakının yeniden incelenmesinde C.Başsavcılığımız tarafında söz konusu evin sadece icra aracılığıyla satışı yapılmasının değerlendirildiği, satış tarihlerinin gözden kaçırıldığı, bu bağlamda müşteki vekilinin itirazının da yerinde olduğu,
  Tüm dosya kapsamına göre SS Talas Bilge Kağan Konut Yapı Kooperatifi yöneticileri olan şüphelilerin Talas Mah. 740 ada 1 parselde 2/120 arsa paylı 7. Kat 29 nolu meskenin Kayseri 8. İcra Dairesinin 2016/2763 esas sayılı icra dosyası üzerinden 09/03/2018 tarihinde satılarak
  tanık Selçuk ASLAN’a devredilmesine rağmen şüphelilerin eylem ve fikir birliği içerisinde bu sefer mülkiyeti kendilerinden çıkmış olan söz konusu evi 20/06/2018 tarihinde bu sefer haricen müştekiye satarak 165.000 TL haksız menfaat elde etmek suretiyle üzerilerine atılı suçları bu şekilde işledikleri yukarıda yazılı delillerden anlaşılmakla;
  Şüphelilerin yargılanmalarının mahkemenizde yapılarak yukarıdaki sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmalarına karar verilmesi kamu adına talep ve iddia olunur.19/03/2021

  1. Merhabalar Oktay Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, haksız satış yapmayla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 87. Cemre

  İddet müddeti davası açtım dediler 1 ay içinde biter 1 ay’ı geçti anlayamadım dava dosyam karar cıkmış yazıyor sonuçlanmış mı oluyor? tekrar başka biri ile evlilik yapmak istiyorum bi sıkıntı çıkar mı Banada yardımcı olur musunuz bilgi almak istiyorum

  1. Merhabalar Cemre Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, aile hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 88. Onur yıldız

  2019 da u dönüşü olmayan yer den döndüm ticari taksi kullanıyordum motorla çarpışdım 2 kişi yaralandı tazminat davası açdılar taksinin sahibi ne kadar sorumludur tazminatları taksinin sahibi ödermi

  1. Merhabalar Onur Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, trafik kazası ve tazminat bölüşümüyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 89. Duygu

  Merhaba
  05.07.2019 yılında evlendim. Karşı taraf resmi nikahı yapar yapmaz tüm verdiği sözlerden bir bir caymaya başladı ve düğün günü kahnanamın hakaretin maruz kaldım. Kaynanam kayınbabam ve kızlarından birçok kez dayağa teşebbüs ve ağır hakaretler işittim. Ev temizliğine zorlandım tehtid edildim. Kocam sessizce sadece izliyor ve oda şiddeti birtek bana uyguluyor.
  Elimde darp raporu yok çünki hızlı vurup iz bırakmam diyen eşim var.
  Ailesi nerdeyse 2 yıldır bana acı çektirdi ve halan içimizdeler Bi şekilde. Üstelik bütün eziyetlerini hamileyken yaptılar.
  İftiralar attılar
  Deli demişler bana herkes böyle tanımış
  Eşimin ailesine dava açsam sonuç başarılı olurmu
  Not:daha önce hakim karşısına çıktık eşimde bnde ailesi yüzüne kavga ettimizi belirttik

  1. Merhabalar Duygu Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, aile içi şiddetle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 90. Pınar akyol

  Merhabalar eşimle 7 yıldır evliyşz ve iki tane biri 5 diğeri 2 bucuk yasında çocuklarımız var ilk zamanlar sadece bagrıp çağırırdı esyaları kırardı çocukların yanın da sonradan çalısmaya başladım ve maasımı alır borç kira vs öder birde annesine çocuklarımıza baktığı için her ay 500 tl veriyordu bana da sadece 100 tl oda nadir .böyle olunca çalısmayı bıraktım ve şimdi her akşam tartışma hatta bazen de şiddet fiziksel şiddet görüyorum boşanmak istiyorum anlaşmaşlı ama kabul etmiyor . Dava açmak istiyorum darp raporu alıp dava mı açabilir miyim çocuklarımı alıp gidersem kaçırdı diye dava açmasından korkuyorum . O yüzden bir sey yapamıyprum lütfen yardım edin sizce ne yapmalıyım ? Davayı açar darp raporumu verirsem çocuklarımı alabilir miyim bosanabilir miyim ?

  1. Merhabalar Pınar Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, aile içi şiddet ve aile hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 91. öznur

  2020 Yılında pandemi sebebiyle dünyada ve ülkemizde iş hukukunda hangi sebeplerle ve ne gibi değişimler meydana gelmiştir?

 92. huseyin

  Kirada olan bir evi 4 ayın başında satın aldım. Evimin kiracısının kontratı bu yılın 6 ayın sonunda bitiyor. Başka evim olmadığı için kendim, Eşim ve çocuklarımla birlikte oturmak istediğimde sözleşme bitiminde evi boşaltmasını istedim fakat kiracı bir yıl daha kalmakta ısrar edip evi boşaltmayacağını belirtiyor. Ayrıca tapu konu ile herhangi bir şerh yok. Konuyla ilgili nereye başvurmam gerekiyor ve ne kadar sürede evimi boşalttırabilirim.
  Konuyla ilgili yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Hüseyin Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, ev sahipliğiyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 93. H. Onur KARAPINAR

  Vefat eden dedemin üzerine tapulu arsa var, babam ve kardeşlerinin tapusu yok, amcamın bankaya olan borcundan dolayı ipoteği var.
  Babam ev yapmak istiyor, kendi payının tapusunu alabilir mi? yoksa ipotekten dolayı kendi payının tapusunu alamaz mı?

  1. Merhabalar Onur Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, miras hukuku ve mal paylaşımıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 94. Reyhan çavdar

  Merhaba ben 13 senelik evliyim eşim beni çok aldattı yakalaninca dayak hakaret 3 kere ailemin yanına gittim 2 çocuğum var onlar için son şans verdim 3 sene once ama o hiç değişmedi 3 senedir alkol kullanıyor gene beni aldatiyordu çocukların yanında bana fiziksel ve psikolojik şiddet uyguluyor artık hayatım çekilmez bir hal aldı ve annemin evine geldim boşanma davası açtım beni aldattığına ve içki içtiğini ne deliler var kendisi boşanmak istemiyor bu durumda dava çok uzun sürermi çocukların velayeti ben alabilir miyim avukat tutmaya durumum yok o yüzden soruma cevap verirseniz sevinirim çok teşekkürler

  1. Merhabalar Reyhan Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, aile içi şiddet ve aile hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 95. İstanbul Küçükçekmece ilçesi cumhuriyet mah. ( arsamız bulunmaktadır. .imarda okul alanı olarak ayrılmasına rağmen okul yapılmayan bu yönde hiçbir adım atılmayan bir taşınmaz söz konusudur.30 seneyi aşkın bir süredir mülkiyet hakkımızı kullanamamaktayız. Yani arsamızı ne kullanabiliyor nede bedelini alma imkanımız olmuyor. Mülkiyet hakkımızı kullanmaktan da mahrum ediliyoruz. Yıllar süren mağduriyetimiz için ne yapabiliriz nasıl bir yol izleyebiliriz.teşekkürler

  1. Merhabalar Kerim Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, mülkiyet hakkıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 96. Şeyhmus

  Merhaba
  Çalıştığım yerde iş kazası geçirdim ve rapor sürem bittikten sonra işe gittiğim zaman işin pek olmadığından beni 1 ay ücretsiz izne çıkardılar 1 ay dolduktan sonra işe tekrar gidişimde oranın yetkilisi bana yeniden işin az olduğunu söyledi fakat benim yerime yabancı uyruklu birini almıştı beni tekrardan işe almadı ben o günden sonraki bir kaç gün şirketin en üst yetkilisi ile görüşmek için şirkete defalaraca kez gidip şirketi defalarca kez aradım fakat bi türlü benimle görüşmediler bende hakkımı aramak için hukuki yollara başvurdum savcılığa şikayetimi gerçekleştirdim bugün elime iş sözleşmesinin feshi adına bir belge geldi belgede sanki kendi rızamla işe gitmemişim gibi bir yazı geldi fakat oranın müdürü beni işe almamıştı şimdi ne yapmalıyım

  1. Merhabalar Şeyhmus Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, iş hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 97. Ftmkkkz

  İyi günler efendim benim babaannem 85 yaş üzeri iki covid19 aşısını da vuruldu ama covid19 oldu ve ağır atlattı mahkemeye verebilir miyiz herhangi bir tazminat davası açabilir miyiz

 98. ece güler

  merhaba D-smart firmasından internet aboneliği yaptırdık faturamız 85 lira gelecekti 1 ay sonra tv hizmetini ücretsiz olarak vereceklerini söylediler kabul ettik bağlandı sonrasında faturamızı 115 liraya çıkardılar ses kayıtlarında ısrarla faturamızın 85 lirada sabit mi kalacak diye ısrarla soruyorum ama şimdi ne tv paketini ücretini iptal ediyolar bi de üstüne üstlük madem tv paketini iptal edin dediğimde de 180 tl kapatma ücreti istiyolar bunun için ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

  1. Merhabalar Ece Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, abonelik işlemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 99. Banu altun

  Merhaba. Ben Avon firmasından şikayetçiyim. Benim Nerden bulduklarını bilmediğim TC numaram ve doğum tarihim ile satış yapmışlar. Parasını alamayınca da arabam için icra davası açmışlar. Söyledikleri adres de hiç oturmadım.onlarda kayıtlı telefon numarası bana ait değil. Teslimat belgesinde imzam yok. Hatta satışın yapıldığı tarihlerde aynı şehirde bile ikamet etmiyordum. Bütün bunları bildirdim. 6 aydır çözecekler diye bekliyorum. Hiçbirşey çözmedikleri gibi kendilerinin mağdur olduklarını iddia ediyorlar. Lütfen bana bir yol gösterin.

  1. Merhabalar Banu Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, tüketici hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 100. murat

  bir kavga sonucunda ayağım kırık oluştu 34 gün boyunca alçıda kaldı alçı çıkarıldıktan sonra 30 gün fizik tedavi gördüm maddi manevi tazminat davası açarsam ne kaybım olur ve ne kazancım olur

  1. ece güler

   merhaba D-smart firmasından internet aboneliği yaptırdık faturamız 85 lira gelecekti 1 ay sonra tv hizmetini ücretsiz olarak vereceklerini söylediler kabul ettik bağlandı sonrasında faturamızı 115 liraya çıkardılar ses kayıtlarında ısrarla faturamızın 85 lirada sabit mi kalacak diye ısrarla soruyorum ama şimdi ne tv paketini ücretini iptal ediyolar bi de üstüne üstlük madem tv paketini iptal edin dediğimde de 180 tl kapatma ücreti istiyolar bunun için ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

  2. Merhabalar Murat Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, tazminat davasıyla ve darpla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 101. Baran batu

  Postegro İle Gizli Hesaba Bakma

  postegro diye bir uygulama ve internet sitesi var belki görmüşsünüzdür.bende bir ara hem uygulamayı hemde internet sitesini kullandım.Şimdi bu uygulamayı kullandığımı kişi öğrense beni savcılığa falan verebilir mi ? (Bana kim baktı diye ücretli eklentisi var) Bu eklentiyi kullanıp hesabın baktığımı öğrenirse yasal işlem başlatabilir mi ?Bir ceza alır mıyım ? Bilmeyenler için postegro:instagram gizli hesapları gösteriyor

 102. ELÇİN

  Merhaba.2014 yılında başladığım şirketten 2017 ocak ayında hiçbir hak talep etmeden kendi istifam ile ayrıldım.1 sene sonra 2018 de tekrar aynı şirkette işe başladım ve şuan halen çalışmaktayım.bu süre zarfında evlendim ve evlilik sebebi ile çıkmam gerekiyor.Geçmiş 2 senenin tazminatını alabiliyormuyum yoksa 2018den itibaren çalıştığım yıllarmı geçerli oluyor.Yardımınızı rica ediyorum.

 103. Hasan Ü.

  09/10/2020 tarihinde saç ekimi yaptım. Estetik adı altında işletmesi olan ekip tutarak ekime kendisi girmeden saç ekimi yapan ve kendisi doktor olmayan bir kişinin yanında saç ekimi yaptım. Ekimi özel bir hastanede poliklinikte yaptırdı. Bana bu işi on yıl uzman bir ekiple yaptığını söyledi. Hastane ortamında yaptığını söyleyince ben herhalde uzmanlar ile yapılıyor diye düşündüm.
  Ekime girdiğimde ekimi yapacak kişiye doktor sen misin dediğimde sustu. Yatırıp kafayı uyuşturduktan sonra yine doktor olup olmadığını sordum. Bana saç ekim uzmanı olduğunu söyledi. Saç ekimi yaptığımda aynı gün ekimin üç farklı bölgesinde morarmalar oldu ve orada koca nekrozlar oluştu, kabuk tuttu. Dördüncü gün yıkamaya gittiğimde yara kabuklarını sordum bana bunlar geçici olduğunu zamanla düşeceğini oradan saç çıkacağını söyledi. Onuncu günde yine yıkamaya gittiğimde sol şakaktaki bir nekrozu zorladı ve kabuğu söktü. Yarım santim çukur oluştu. Teknisyenine gönderip pansuman yaptı ve nitrocin merhem verdi. Nekroz olan yerlerde çökme oldu ve yara izleri oluştu. Ayarıca donör bölgede saçı kısa kestiğimde çizgi izler kaldı.
  Saç ekimini yaptıran kişi benden havale yoluyla parasını aldı. Fatura vereceğini söyledi ama sonra vermedi. Delil olarak onunla telefon konuşmaları ve watsapp mesajlaşmaları var. Onu mahkemeye vermeyi düşünüyorum. Bu davayı kazanma şansım nedir?
  Kendisi doktor olmayan sağlık teknisyeniyle saç ekimi yaptırıyor. Fatura kesmiyor. Ben bunu mahkemeye versem bu mahkemeyi kaybetme ihtimalim var mı? Adama inandım ekimi yaptım ve nekroz oluştu. Durumu anlatınca bir şey olmaz, geçer diye geçiştirdiler. Yara izi ve bu bölgede çıkmayan saçla kalakaldım.

  1. Merhabalar Hasan Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, yaşadığınız yanlış operasyonla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 104. Ceyhun Çavuşoğlu

  İlk eşimden ayrılınca babamdan kalan miras hakkımı kardeşlerime devrettim. İkinci evliliğimi yaptım katdeşlerim bana hakkımı geri vermiyor dava açabilirmiyim nasıl bir yol izlemem gerek

  1. Merhabalar Ceyhun Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, miras hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 105. Esra

  23 sene önce babamı trafik kazasında kaybettim ölümünden karşı taraf sorumluydu ben o dönem çok küçüktüm. Dedemler mahkemede adamdan tazminat alarak olayı kapamislar. Zaman asimi olayı böyle şeyler için gecerlimidir o adam 1 gün bile cezaevinde yatmamış ben gerekirse verdiği tazminati geri ödeyerek taksirle ölüme sebebiyet verme davası açabilir miyim

  1. Merhabalar Esra Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, trafik suçları ve babanızın vefatıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 106. Harun yanik

  Merhaba 2014 yilinda babamin ustune kredi çekip ev aldik 2020 Eylül ayında kalan borcu kapatıp evi uzerime aldim ama suan babamin bankalara yüklü borcu var acaba benim üstüme aldığım evime babamdan dolayi haciz gelirmi cevaplarsaniz cok sevinirim

  1. Merhabalar Harun Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, icra hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 107. papatya

  Nişanlımı bı kızla bastım. buda yetmezmiş gibi şiddet uygulladı bana hastahaneye gidip darp raporu aldım ve aynı zamanda emniyette gidip şikayet ettim. mahkeme açılacak bana yazdıgı argolu kelimeler de var. söz,nişan oldugu xaman çekilem fotograf ve videoda var ben bunları mahkemede göstersem ona tazminat davası açmış oluyor muyum. sönucta evlenmek üzereydik birine sordum dedi oluyor size de sormak istedim.

  1. Merhabalar,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, tehdit ve hakaretle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 108. Yavuz

  Merhaba.köydeki tarlamız yol kenarında.arka tarafta kalan tarla sahiplerinin geçmesi için 1 metre genişliğinde patika yol var.yaklaşık 50 yıldır böyle.köyümüze 2007 yılında kadastro geldi.bizim haberimiz yokken 1 metrelik patika yol 3 metre olarak belirlenmiş.bu durumu yeni farkettik.ama yol halen açılmadı.şu anda 1 metre patika yol var.ilerde mahkemelik bi durum olursa sonuç ne Olur.yada nasıl iptal ettirebiliriz yolu.
  Teşekkürler

  1. Merhabalar Yavuz Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, arsa paylaşımı problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 109. Umut

  İyi günler.
  Eşimle bundan 7-8 ay kadar önce evde bir tartışmamız oldu. İkimizde alkollüydük. Kendisi başıma vurdu, ben de kendime hakim olamayıp eşimi darp ettim. Rapor aldı. O zaman 1 ay uzaklaştırma cezası almıştım. Şimdi asliye ceza mahkemesinde duruşmamız olduğu bilgisi verildi. Olay aramızda kapandı ama bu durumdan zarar görür müyüm? Ya da zarar görür müyüz? Ne yapmamızı tavsiye edersiniz?

  1. Merhabalar Umut Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, şiddet ve aile davalarıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 110. HASAN KOCAKANAT

  Merhaba,1 ay önce annem vefat etti. Ben kendi borcumdan dolayı reddi miras yapabilir miyim? Eğer Benim hakkım çocuklarıma kalıyorsa benim borcum onlara geçer mi? Bundan dolayı çocuklarım sorun yaşar mı?

  1. Merhabalar Hasan Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, reddi miras işlemleri hakkındaki sorunuzu değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 111. özgür gökkaya

  babam kısıtlı kızına ( 18 yaşından büyük ve %98 engelli) vasi olmak için sulh hukuk mahkemesine başvurdu. geçtiğimiz aralık Vasilik aldı. Daha sonra TMK 335 ve 419-3 maddelerine göre kısıtlı erginlerde anne ve babanın kural olarak vasi değil de velayetin devamı olması gerektiğini öğrendik. Sorum şu biz bu vasilik kararını uzatılmış velayete nasıl dönüştürürüz? yeniden sulh hukuka mı dilekçe yazmalıyız? Sulh hukuku pas geçerek aile mahkemesine direk uzatılmış velayet isteğinde bulunabilir miyiz?

  1. Merhabalar Özgür Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, vasilikle alakalı sorunuzu değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 112. Nuh Umut ERDOĞAN

  Merhaba, Garantina günlerinde bir e-kitap yazdım. Roman kadar kapsamlı olmamakla birlikte basit de sayılamayacak 45 sayfadan oluşan bir hikaye…Google play Kitaplar iş ortaklığında paylaşmak istediğimde bana telif haklarından dolayı hesabımın askıya alındığını ve yayınlanamadığını bildirildi. Kitabın aitliğine ait veriler istediler, bende tek tek, bir kaç defa farklı mesajlar ilede olmak suretiyle ; kitap taslaklarımı, orjınal e-kitap(epub), kitap kapağından , faydalandığım sitelere kadar hepsini kendilerine ilettim. Ayrıyetten internetten bu
  telif hakları konusunu da araştırma yaptım . Anladığım kadarıyla bilgi içeriyi olmayan , kurgusal ürünlerde yazarın kendisi başlı başına bir kanıtmış. Yanlışım var ise şayet ki büyük ihtimalde var. Lütfen düzeltin.Bu bulduğum araştırma verileride doğrudan bilginin kendisini kopyala yapıştır suretiyle eksiksiz bir şekilde yolladım. Daha sonra son olarak hatamı sorduğumda Books Publisher Content Policy ve the Google Copyright Policy . incelemem söyledi. Lakin kural ihlali bir şey ile karşılaşmadım.İlk Kitabım olmakla birlikte, yazı içeriğinden, yayınlama ve yayın kollarına dair bir çok eksiğim, keza yanlışım olacağının farkındayım. Google play yayınlanması önemli olmamakla birlikte hatamın nerede olduğu öğrenmek, çözüme kavuşturmak istiyorum.Bu konu hakkında değerli zamanınızdan bir kaç dakika ayırıp ,bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum. İlgi ve alakalarınız için teşekkür eder, Karantina zamanlarıdan sağlıklı, huzur dolu günler dilerim.

  1. Merhabalar Nuh Umut Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, telif haklarıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 113. mustafa

  kredi ile ev aldım krediyi annemin üzerine çektiğimiz için tapu annemin üzerine çıktı biz iki kardeşiz babam da var ileride ev ile ilgili hukuki bir sorun çıkmaması için ne yapa bilirim aile arasında bu evin benim olduğu konuşuldu ancak iki kardeş evlendik eşlerimiz arasında problemler oluyor buda beni rahatsız ediyor tapu annemin üzerinde kala bilir ama bende kendimi güvene almak istiyorum bu durum ile ilgi bir tavsiye vere bilirmisiniz teşekkürler

  1. Merhabalar Mustafa Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, tapu ve mal varlığı hakkıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 114. Ufuk eray

  İyi günler sayın avukat benim sorunum şu benim bundan 16 sene önce oğlumun kalp rahatsızlığı için benimde durumum olmadığından mahkeme kararıyla annem ve babamın üzerine verdik evlatlık tedavisi olabilsin diye şimdi kardeşlerim ve bende geri benim üzerime nufusuma geri almak istiyorum annem ile babamda geri alınsın istiyor bunun için ne gibi yol izlemeliyim oğlum şuanda 23 yaşında tesk

  1. Merhabalar Ufuk Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, nüfusa geçme/geçirmeyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 115. eflatun

  Merhaba, ben resim yapıyorum. Bu resimleride youtubda nasıl yapıldığını gösteren videolardan yapıyorum. Ben bu yaptığım resimleri satsam telif hakkı yermiyim.

  1. Merhabalar Eflatun Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, telif haklarıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 116. Sertaç ÖZTÜRK

  Merhaba öncelikle böyledir hizmet için teşekkür ederim.

  Sorum şu Dosya tutarı 380 bin TL ilk bir senet den dolayı haciz takibimiz vardı dosya yı ödemek için üzerimizde kayıtlı bir daireyi alacaklıya devrederek borcumuzu ödedik. sanırım buna haricen ödeme deniyormuş. Şimdi bu borç benim değildi borç karşılığı verilen dairede bize ait değildi eşimin abisinden dolayı borç ve mal bizim üzerimize geçmişti kendi borcunu kendi malı ile ödedik. dosya tutarı yüksek olduğu için tahsil harcı da yüksek çıkıyor ve eşimin abisine bunu ödeyemiyorum. ben asgari ücretli çalışan biriyim yaklaşık 18000 tl harcı ödemeden hesaplarım daki blokeyi ve aracımdahi hacizi nasıl kaldıra bilirim bir yöntemi vs zaman aşımı varmıdır bunun için ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhabalar Sertaç Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, icra problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 117. kadir

  Yetiştime yurdunda kalan 17 yaşındaki kız arkadaşım yurttan kaçarak yanıma yerleşti ve ortalama beş aydır beraberiz. Ailesi ve çevresindekiler benden şüphelendiği için yakınlarımın evine polis gelerek karakolda ifade vermemi istemiş, sizce şu an karakola gidip ifade vermelimiyim? Benim yanıma geldiğine dair herhangi bir delil yada ispat yok. Üç hafta sonra 18 yaşında oluyor evlenmemizde herhangi bir sakınca ya da sıkıntı doğar mı? Herhangi bir sorun ya da sıkıntı olmadan evlenebilmemiz için nasıl bir yol haritası takip etmemiz gerekiyor

 118. Murat

  Tefeci de 3 adet toplam 82 bin tl lik senetim var adam bunlari icraya verdi bende hakkinda savcılığa suç duyurusunda bulundum savcilikta sahsin ifadesini almis ve kovusturmaya yer olmadigina karar vermiş. Benim sorum bana gelen evrakta karsi tarafin aramizda para ve arac alışverişi oldugunu kabul etmiş. Benim borcumu odememek icin iftira attigimi soylemis. Ama sonuc olarak para ve arac verdiginide kabul etmiş. Buna ragmen sahsin elindeki senetler arastirilmamis hic bir ticari faliyet yurutmeyen vergi dairesinde kaydi olmayan bu sahsa ne karsiliginda 82 bin liralik senet aldigi sorulmamis arastirilmamis.mesela verdigi arac 25 bin tl civarında olmasina ragmen benden 44 bin tl lik senet aldi.bunun disinda ayrica para verdiginide kabul etmis daha evvelce yine borc almistim ve seneti bankaya vermisti yani bu 3 senet disinda da defalarca para alis verisimiz var sahisla ama savcilik bunlarin hepsinin normal oldugunu soylemis. Sizce savciligin bu tutumu normalmi. Itiraz etmelimiyim

  1. Merhabalar Murat Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, icra ve senet problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 119. Melis

  Merhaba 2017 yılında eşimle boşanmak için dava açtım (çekişmeli) 2018 yılında dava red verdi gerekçeli karar çıktı avukatım gerekçeli karar çıktıktan sonra kesinleşme şerhi için dilekçe vermesi gerekiyormuş vermemiş 2020 yılında dilekçe verildi kesinleşme şerhi çıktı 3 yıl süre geçtikten sonra hâkim otomatik olarak boşuyormuş ama kesinleşme şerhinden sonra 3 yıl ama avukatın hatasından dolayı kesinleşme şerhi yeni çıktı beklediğim 2 yıl boşa gitti yapılabilecek birşey var mıdır yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden

  1. Merhabalar Melis Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, çekişmeli boşanma davasıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 120. Eren aras

  Merhabalar 27 ocakta bir eğitim kurumundan sertifika almak için telefonda üyelik için sesli onay ve web sitesi üzerinden mesafeli satış sözleşmesi onayladım ve ertesi gün iptal etmek istediğimde iptal edemeyeceklerini söylediler bende tüketici hakem heyetine başvurdum bana ilgili kuruma bir dilekçe yazdırdılae dilekçeye sesli onay ve web sitesindeki onayım sonrasjnda oluşturlan üyeliğimin iptal olmasını ve kendilerine ıslak imza vermediğimi beyan ettim ve iadeli taahhütlü gönderdim bu dilekçenin bir kopyasıyla beraber hakem heyetinin verdiği bir formu doldurup heyete teslim ettim ilgili eğitim kurumu beni arayıp üyeliğimin iptal olmayacağını iptal edersem 250 tl ödemem gerektiğini söyledi gerekçe olarakda izlediğim iki eğitim videosunu gösterdiler sorum şu bu parayı ödemessem ne gibi sonuçlarla karşılaşırım burda benim haklarım nelerdir ne gibi yol izlemeliyim şimdiden teşekkür ederim

  1. Yaren nisa

   Merhaba eşimden boşanmayı düşünüyorum. Yalnız iki çocuğum var gidersen çocukları vermem diyor. Çocuklarımı alıp ona söylemeden gitmek istiyorum. O zamanda babamın evine gelip ailemi rahatsız edecek. Bununla ilgili bir karar aldirabilirmiyim. Yani en azından boşanma davası olanaa sonuçlanana kadar çocuklarımı benden almasına nasıl engel olabilirim.

   1. Merhabalar Yaren Hanım,

    Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, boşanma ve aile içi şiddetle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

    Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
    Okyanus Hukuk Bürosu

  2. Merhabalar Eren Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, sözleşme iptali ve tüketici hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 121. Yusuf

  14 Kasım 2020 Tarihinde “Halkı kin ve Tahrik” den karakolda ifade verdim suçu işlediğimde 18 yaşından küçüktüm ifade verirken 18 yaşındaydım, bir whatsapp grubunda şahsın birinin anneme küfür etmesinin ardından dini değerine küfür ettim. İfademde anneme küfür edildiğini whatsapp grubunun bulunup tüm mesajların incelenmesini talep edip hakkımda ki suçlamayı reddettim. Neredeyse 3 ay olacak herhangi bir şekilde tebligat vesaire gelmedi. Bu soruşturma askeri okula girmeme engel midir ? Size soruşturma ne zaman biter ?

  1. Çilem Şimşek

   30.01.2021 tarihinde çalışmakta olduğum fabrikadan iş sözleşmesini karşılıklı fesih ederek ayrıldım. 7400 lira tazminat hak ettim. Şubat ayının sonuna kadar hesabıma yatacağı söylendi;ama hala yatmadı. Muhasebeyi aradığımda merkezi söyledim inşallah yatırırlar deniliyor. Bu durumda izlemem gereken yol nedir? Cevap verirseniz çok sevinirim

   1. Merhabalar Çilem Şimşek,

    Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, iş hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

    Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
    Okyanus Hukuk Bürosu

  2. Merhabalar Yusuf Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, hakaret davasıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 122. Ceren

  Merhaba
  03.12.2019 tarihinde yaya geçidinden geçerken bir araç bana çarptı ve sol el bileğimde hafif bir yaralanma gerçekleşti bir de çarpmanın etkisi ile elimde bulunan telefonumun ekran camı paramparça oldu. Ben şikayetçi oldum. Konu uzlaşmaya gidildiğinde şikayetçi olduğum beyefendi eğer telefonumu kendisine verirsem bana yeni telefon alacağını söyledi bende uzlaşmayı kabul etmedim ve sonucunda dava açıldı ikinci duruşmam dündü ve bana çarpan şahıs adli para cezasına çarptırıldı. Bu kazada yaralanan da benim telefonun camı tuzla buz olanda benim. Bundan sonraki süreçte tanzimat davası açabilir miyim? Veya başka bir şekilde yardımcı olabilir misiniz?

  1. Merhabalar Ceren Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, tazminat davasıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 123. oğuzhan

  İyi günler benim itiraza iptal davamız var avukatla da şözleşmemiz var dava uzadıkça karşı tarafa faiz işliyor örnek 90.000 bin TL nin içinde 7.250 vekalet ücreti diyor ama tabi bu olmadan önce avukat şözleşme vardı hangisini yaparsak uyar avukatla şözlemedeki miktarımı yoksa yoksa bu 7.250 tl vereceğiz yada örnek toplam vekalet ücreti içinde 90.000 binin %12 si 10.800 vermemiz lazım yada avukat 7.250 ve 10.800 alır mı gerçek bu bilgi bana lazım şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhabalar Oğuzhan Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, avukat ücretleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 124. Oğuz Alp ARSLAN

  Merhaba, bugün evimden(Cumhuriyet mahallesi Çubuk/ankara) markete (yavuzselim mahallesi) yaya olarak giderken
  2 polis tarafından çevrildim. polisler benden kimlik istedi ben de verdim. evimin adresini sordular. ben çok heyecanlandım ve evimin adresini unuttum. elimle sokağın diğer ucunu göstererek ‘burdan düz gidince sağda’ dedim. polis evimin açık adresini istedi. ben heyecanlandığımdan söyleyemedim. polis ‘evinin adresini nasıl bilmiyorsun, sen ne iş yapıyorsun dedi. ben öğrenci olduğumu söyledim. üniversite öğrenci kartımı görmek istedi ben de verdim. ‘evinin adresini bilmiyorsun, nasıl öğrencisin!’ dedi. O an evimin mahallesi aklıma geldi ve ‘cumhuriyet mahallesinde oturuyorum dedim. Sokağını sordu ben de bilmiyorum dedim. Polis üzerimi aradı. diğer polis ‘bize yalan söyledin cezanı çekiceksin!’ dedi ve 3150 tl para cezası yazdı. bir daha görürsek tekrar ceza yazarız dediler. böylece polis tarafından rencide edilip ceza yedim. hukuk yoluyla hakkımı arayabilir miyim?

  Teşekkürler.

  1. Merhabalar Oğuz Alp Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, ceza iptali isteğinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 125. Haydar akkaş

  Kiracı ile kira sözleşmesi olmadığı halde kiracı tahliye taahhütnamesi imzalaya bilir mi geçerliliği varmıdır? Daha öncesinde tahliye için çekilen ihtarnamenin geçerliliği kaybolur mu?

  1. Merhabalar Haydar Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, kiracı – ev sahibi ilişkileriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 126. Zeynel yüksel

  Olayi şöyle anlatayım bir kisi düşünün bu kişi ölüyor ve çocukları 11 dönüm araziyi kendi aralarinda paylasiyorlar .ve çocuklarından bazilari paylarını satıyorlar.babam ve bu payları alanlar1994 yılında senetle aldilar ve ev yaptilar.o günden beri emlak vergisi ödüyorlar.elektrik obonesi su abonesi babamin uzerine.20 yıllık agaclar var bahcede.senetle alma sebepleri arazi hazine ile mahkemelik ve tapu yoktu.mahkeme 2005 senesinde bitti ve mahkemeyi arazi sahibi kazandi.tapu ölen arazi sahibinin üzerine gelmiş.11donum o kişinin uzerinde.arazideki paylarını senetle satan kişilerden ölenler oldu.ve çocuklari biz bu senetleri tanimayiz araziyi terk edin diyorlar.hukuki olarak ne yapılabilir.

  1. Burcu

   Babamın Facebookta yaptığı bir yorum yüzünden para cezası geldi avukat parası da var tabi itiraz etme hakkımız var itiraz edersek lehimize nasıl bir sonuç çıkabilir yada böyle bir ihtimal var mı

   1. Merhabalar Burcu Hanım,

    Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, haksız cezalarla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

    Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
    Okyanus Hukuk Bürosu

  2. Merhabalar Zeynel Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, miras hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 127. c.k.

  Benim 1 olaydan 3 tane ayrı mahkemem var. Karşı tarafa elimi bile sürmedim. Fakat isbatını da yapamadım. birinci mahkemeden para cezası aldık iki taraf olarak. ikinci mahkemeden de 8 ay hapis cezası verildi bana. Fakat 5 yıl içerisinde tekrar bir suça karışıp ceza alırsam o zaman bu cezayı yatacakmışım. Bu ayın 20 sinde de üçüncü mahkeme var, aynı olaya bağlı. ben buradan da ceza alırsam eğer, ikinci mahkemeden aldığım hapis cezasını yatar mıyım?

  1. Merhabalar,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, HAGB işlemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 128. yunus

  babamın yabancı uyruklu bir kadınla ilişkisi var bu boşanma olmadan hukuken(mahkemece) engellenebilir miydi? kadına ikamet almak için ülkesinden getirirken ihtiyaçlarını karşılayacağını beyan etmiş kağıt üstünde. yine de vize 3 aylık diye biliyorum.ihbar edilse bile ceza süresi bittikten sonra tekrar girebilir miydi? ailesinin yanına giderken vize ihlali ceza ücreti ödese de sonra dönüş yaparken sıkıntı olmuyor.

  1. Yusuf

   Ben 5 ay önce instagramda gezioken devruhan demir adlı bir şahısın BAHİS reklamını gördüm ücretsiz yüksek oranlı kupon verdiğini yazmış ona mesaj attım bana maçları verdi verdiği maçlar hiçbi yasal bahis sitesinde olmayan maçlardı kendi yasal site dediği sitenin linkini attı ve bana verdiği maçları oynamamı söyledi önce 10 tl attım verdiği ibana sonra en az 100 TL atılması gerektiğini söyledi sonra 100 TL attım sonra maçlar geldi vergi istedi 1244 TL bende annemin hesabından verdiği ilk ibandan farklı ibana attım sonra bir daha para istedi bu sefer 2000 TL ben uyandım dolandırıldığımı paramı geri istedim engellediler sistemden sonradan araştırdım verdiği maçlar olduğu gün ve saatine yokmuş alakasız takımlar yani olmayan maçlar ben suç işlemiş olurmuyum veya bana bir yaptırım olur mu cimere yazdım bu şikayetimi bana ceza gelir mi ben iddiadan anlamam bu arada bu yüzden inandım

   1. Merhabalar Yusuf Bey,

    Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, yasa dışı bahis suçuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

    Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
    Okyanus Hukuk Bürosu

  2. Merhabalar Yunus Bey,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, evlilik ve aile hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 129. Gizem Kahveci

  Merhaba benim 25 bin liralık bir borcum var. Maaş haczi yapıldı. Kesinti dışında ödeme yapıyorum fakat aynı ay içinde ödeme istiyorlar. Aksi takdirde eve icra gelir diyorlar. Oysa evim de yok. Ailemin ipotekli evi için haciz gelir mi? Cevaplarsanız çok memnun olurum teşekkür ederim

  1. Merhabalar Gizem Hanım,

   Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, icra problemleriyle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

   Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
   Okyanus Hukuk Bürosu

 130. Mustafa

  Hocam merhaba iyi çalışmalar
  Bir şey sorabilir miyim müsadeniz olursa
  (2006 de olan bir olaydan ceza aldım 2008 de onaylandı) (infazı 2021 ekimde bitecek) ama ilk suçun infazı bitmeden (3 Kasım 2020 de 2 ay 15 gün 5 yıl ertelemeli yeni bir ceza ONAYLANDI) SABIKAM olmasına rağmen mahkeme yaptığı araştırmada beni sabıkasız olarak gördü ve cezayı erteledi /(eski ceza bihakkın tahliye Ekim 2021) / hocam İNFAZIM YANAR MI (3. YARGI paketi onaylanmış sanırım pandemi döneminde / orda bir madde vardı / infaz yakmaya sınır o da yasalaştı ise (infaz süresinde sadece yeni alınan cezanın 2 katı kadar yanıyor) yani ben 2016 da o süreyi çoktan geçtim / HOCAM İNFAZIM YANAR MI onu soracaktım NOT : hocam yeni verilen 2 ay 15 gün ertelemeli ceza hükmün açıklanmasının geri bırakılması olarak 3 kasımda kesinleşti Ama eski cezamın infazı devam ediyor 2021 ekimde bitecek
  İnfazı bitmemiş olan eski ceza bu ertelemeli cezaya etkisi olur mu sorun olurmu yani
  (uyap ta son verilen ertelemeli 2 ay 15 gün CEZA dosya kapandı olarak görülüyor)
  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM KOLAY GELSİN BAŞARILAR..

 131. Elçin karaçam

  Merhabalar , daha önce yedi yıl cezaevinde kalmış bir tanidigim ( sahte para ve basit adam yaralamadan içeri giriyor ) şartlı tahliye ile mi pandemi süreci yüzünden mi dışarıdaydı bilmiyorum. Şu an 2 hafta önce otogardan üzerinde anahtar olan bir arabayı aracın içindeki kadın ile çalıyor fakat kadın inmek isteyince hemen sen bilirsin diyip zarar vermeden indiriyor. Yolda kaza yapıp polise yakalanıp nöbetçi mahkeme sonucu nitelikli yağmadan tutuklu yargılanıp cezaevine tekrar giriyor. Baro avukatı atanıyor ve basit hırsızlığa çevrilme ihtimali çok yüksek, karşı taraf zararı da tanzim edilirse çok az ceza alabilir bu suç nitelikli yağmaya girmemeli diyor ve çok ilgileniyor konuyla bizzat. Eski dosyası içinse o dosya kapanmış ki karşıma çıkmadı diye ifade ediyor. Ailesi çok umutsuz yapılacak bir şey yok diyorlar. Bu konuda bir de sizlerin yorumunu alabilir miyim. Iyi çalışmalar

  1. Merhaba Elçin Hanım.
   Öncelikle koşullu salıverilme hakkından faydalanan kişi, hüküm giydiği cezanın 3/4’ü oranında cezadan indirilme süresinde herhangi bir suça isnat etmemek zorundadır. Örneğin, 10 yıl ceza alan hükümlünün koşullu salıverilme süresi 4 yıldır. Ve bu 4 yıl zarfında herhangi bir suça karışma durumunda direkt ceza alır. Fakat bu dava işbu süre bitmeden kapanmaz. Bahse konu olan bu kişinin arabayı çalması fiilinde ise basit hırsızlık suçundan bahsetmek oldukça zordur. Bu suç nitelikli yağma olup (gasp) kişi ilgili yaptırımlar çerçevesinde ceza alacaktır.

 132. burak

  Note 5 1300 tl değerinde Telefonumu telefoncuya verdim 80 tl ye yaptım deyip telefonumu verdi telefonun arka kapağı soyulmuştu kapak verdi bitane sonra telefon olmadı telefonu geri götürdüm telefona anakart takıcam diye aldı takmadı 1 hafta oyaladı bende telefonu almak istedim geri telefonun arka kapağı kırıktı kırdıysanız yapın dedim telefonun bozuk zaten ne kapağı dedi dükkandada beni tehtit ettiler suç duyurusunda bulunmak istiyorum avukata gerek varmı tek halledebilirmiyim paramı alabilirmiyim öğrenciyim avukat tutamam mail atarsanız sevinirim

 133. Canan bener

  Mrb eşim 2019 yılında bana şiddet uyguladı, bende darp raporu aldım ama şikayetimden vazgeçtim fakat mahkeme açıldı ve bunun üzerine eski eşiyle aldatmadan dolayı darp etmiş ama hiç ceza almamış, 5sene hiç rahatsız etmemiş ve eski eşi mahkemede şikayetçi olmamıştır. Mahkeme o olaydan dolayı eşime 1yıl 4 ay ceza vermiş. Yatarmı, para cezasına çevrilirmi yada nasıl yol gözlemeliyiz? Bu hapis cezası kesinleşmiş kağıt yollandığında belli olcakmış.

 134. canan ocak

  Çevresi çitler ile kapalı bahçe duvarları ortak ikiz villanın birincisinde ben diğerinde komşum oturmakta .Komşum ortak olan bahçe duvarını üstelik çit ile kapalı .Yaklaşık 2 metre yükseklik ve 7 metre uzunluğunda bir ucube ile kapatmak istiyor ve hatta şuan kapatıyor .sağında bahçe duvarımız ortak. ben ortadayım . Onun villası köşede önü yanı açık.Bu arkadaş bu yaptığı ile benim evimi 1. yarı açık ceza evine çevirdi ,2.si güneşimi kesti. Ben önümü göremiyorum . Hırlı mı var hırsız mı var göremiyorum .Egoistce kapattı. Benim tarafımı kapattı kendi tarafı yola bakıyor ,güneş alıyor ve açık . Bu kendini bilmez ile ilgili ne yapabilirim. tekrar ediyorum ucube evinin dışkapısının üstünden bahce kapısına kadar( burası 7 metre ) çatı yaptı ve sağ tarafı ortak duvarımız ile birleştirdi komple bahce duvarının üstüne resmen ucube duvar gibi koyarak hem üstü hem bahce duvarını bu çatıya ( yaptığı 7metre uzunluğundaki çaıtıya kadar) olan kısmı birleştirerek kapattı . Şuan bahçemin evimin güneş alan yola bakan kısmı ucube bir duvar ve çatı ile kapandı. benim evim hapishane gibi oldu. Güneşim gitti karardı .Bu konuda ne yapabiirim Sizden yardım rica ediyorum, Saygılaırımla

  1. Özlem Evirgen

   ( 1 )Ocak ayinda siddet ve darptan dolayi bosanma davasi actim. Ailemin ysnina gectim Avukat tuttum esimle ortak kendimize ait bi konutumuz var o suan o evde oturuyo satilmamasi icin ilk baska konut serhi koydurulmasi gerekmezmiydi.ipotek yapilmasin birinin ustune gecirilip elden cikarilmasin diye avukatim sen kullanmıyorsun diye bu zamana kadar yapmamış…bide annesinin evine tasinacakmis ordaki esyalardan benim hak talebim yok mu?? ( 2 ) bosanma davami actik cevap dilekcesi sunmadi o davada hicbir sekilde yeni iddaa da ve delil gosterme hakkini ksybediyo galuba degil mi??

   1. Merhabalar Özlem Hanım,

    Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, aile hukuku ve mal paylaşımıyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

    Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
    Okyanus Hukuk Bürosu

 135. Yasin

  karım uzaklaştırma kararı aldı ama dostunu evine alıyor. bunu nasıl ispat edip nafaka ödemekten kurtulabilirim? boşanma davası konusunda nasıl bir yol yöntem tavsiye edersiniz?

  1. Merhaba Yasin Bey.
   Uzaklaştırma kararı alan eş, işbu boşanma davası karara çıkmadan bir başka şahısla gönül ilişkisi içerisinde ise bunun tarafınızca ispatlanması sonucunda eşinize karşı dava açabilirsiniz. Bahse konu bu dava zina fiili olarak özel sebeple açılmalıdır. Özel sebeple açılan bu dava sonucunda hakimin de re’sen takdirine bağlı olarak nafakaya itiraz etmeniz mümkündür. Fakat bunun yapılabilmesi için öncelikli olarak zinanın kanıtlanması ve bu sebep kullanılarak karşı dava açılması gerekmektedir.

   1. Sakin duruş

    Merhabalar anlaşmalı boşanma davasında boşanma gerçekleştikden sonra kızın abileri tarafından darp edildim.o gün adliyeye kimseyi almıyorlardı içeri ama kızın abileri nasıl olduysa içeri girmiş.mahkeme sonrasında adliyenin içinde abisi böyle gidebilirmisin diyerek ilk yumruğu vurdu.darp raporu aldım(kafam kanadı yüzümde eziklikler kolumda incilme vardı) onlarda polise ifalerinde küfür etti sataştı diyerek ifade vermişler ama biz hiç bir şekilde konuşma gerçekleştirmedik yani böyle birşey yaşanmadı saten kamera olay yerini cekiyor.mahkeme gerçekleştiğinde gitmem gerekirmi(ben Ankara’da oturuyorum olay İstanbul’da gerçekleşti),davayı sürdürdüğümde ceza alırlarmı hem bilerek adam dövmek için adliyeye izinsiz giriyorlar hemde adliye içinde bir anlam ifade edermi bilmiyorum darp ediyorlar sizce nasıl bir yol izlemem gerekir.Arabulucu aradığında ikinizde şüpheli durumdasınız diyor ama anladığım kadarıyla kamera izlenmemiş çünkü benlik hiç bir durum olmadı ve sadece bende darp vardı.Teşekür ederim

    1. Büşra

     Merhaba, eşim menisküs yırtığı sebebiyle işyerinden tazminatli ayrılmak istiyor çünkü işi ağır sanayi ve sürekli ayakta aktif çalışıyor buda sağlığını olumsuz etkiliyor bacağı ağrı ve kitlenme yapıyor işyeri heyet raporu olmadan tazminat vermeyeceklerini söyledi ama heyetlik bir durum yok çalışsa eşimin sağlığı tehlikeye giriyor . Eşim tazminat alabilir mi

     1. Merhabalar Büşra Hanım,

      Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, sağlık kaynaklı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

      Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
      Okyanus Hukuk Bürosu

    2. Merhabalar,

     Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, darp mağduru oluşunuzu değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

     Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
     Okyanus Hukuk Bürosu

   2. Kubilay

    Merhaba babam bi beyaz eşya mağazasına tanımadığı bir adama kefil olmuş ve adam borcu ödemiyor babamın üzerine hiç birseyi yok sadece emekli maaşı biz bu borcu ödemek istemiyoruz yapabileceğimiz birsey varmı ?
    Diğer bir sorumda eğerki babam vefat ederse annem veya biz bu borcu ödemek zorunda kalırmıyız ?
    Yardımcı olurmusunuz teşekkürler..

    1. Merhabalar Kubilay Bey,

     Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, borçlar hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

     Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
     Okyanus Hukuk Bürosu

  2. Hasan

   Selam ben eşimden ayrılalı 8 yıl kadar oldu 1 kızım var 12 yaşında velayeti annede ama kızım 8 yıldır benimle yasiyor annesi ilgilenmiyor daha doğrusu bakmak istemiyor..velayeti istiyorum vermiyor bu bana ilerde sorun olur mu ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

   1. Merhabalar Hasan Bey,

    Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, velayet hukukuyla alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

    Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
    Okyanus Hukuk Bürosu

   2. Menal

    Mrb efendim ıyı gclr ev sahibim esim caya ıscılıge gıdecegı evi kiraladığı ev bir sure bos ev olup kira bedeli ödeyeceğini söyledi ev sahıbı de kira yerine depo gibi bps evim var oraya alın orada kalsın mayıs haziran da depo bırakılan esya ıcın bir miktar alırım pamdemi sebebi ile de 263 lira cıkar Ken dogal gazı ödemedim cay sahibi ödedi ve eline ne zama gecer ne zaman olur sa simdi de fatura ödedim. Veo verdıgo yerden cık diyor cikmazsan esyalarını kapıya dokerim

    1. Merhabalar Menal Hanım,
     Kira sözleşmesi herhangi bir şarta bağlanmıyor. Bu nedenle sözlü olarak yapılan sözleşmeler de diğer sözleşmeler ile aynı koşullara sahip oluyor. Fakat sözlü kira sözleşmesinin ispatlanması gerekiyor.Elinizde bulununan yazışmalar ve şahitler birer ispat niteliğindedir. TBK m.343 uyarınca kira sözleşmelerinde kira bedelinin belirlenmesi dışında, kiracı aleyhine değişiklik yapılamaz.Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz uzman avukat kadromuz ile birlikte İleri sürebileceğiniz haklarınız için en yakın zamanda ofisimize bekliyoruz.
     Okyanus Hukuk Bürosu

  3. Aykutcan

   Ben 6ay cezaevinde kaldım ve hıc mahkemeye cıkmadan kovuşturma hukmu verildi ve cezaevinden cıkartıldım yaklasık 6 7 sene gecti ne yapabilirim

   1. Merhabalar Aykutcan Bey,

    Öncelikle yaptığınız yoruma geç dönüş yaptığımız için çok özür dileriz. Avukatlarımız bir süredir oldukça yoğunlar. Bu nedenle talebinizle ilgilenme fırsatına henüz erişemediler. Ancak kendileri, ceza hukuku ve haksız mahkumiyetle alakalı mağduriyetinizi değerlendirmeye aldılar ve kısa süre içerisinde çözüm seçenekleriyle sizlere bir kez daha dönüş yapacağız.

    Bizi tercih ettiğiniz ve bekleme sabrını gösterdiğiniz için çok teşekkür ederiz!
    Okyanus Hukuk Bürosu

    1. Beren

     Merhaba, ben 120 dairelik bir sitede oturuyorum. Sitenin kapalı otopark araç kapasitesi; site yönetiminin yaptırdığı çizimlerle ayrıldı ve 100 araçlık yer çıktı. Durum böyle olunca site yönetimi kapalı otoparka 2. araçların alımını engelledi. Yönetim planında, otopark yönetimiyle alakalı hiçbir madde yok. Sadece “site ile ilgili kararları, site yönetimi alır” maddesi var. Ayrıca sitenin projesinde kapalı otopark alanı 150 araçlık olarak görünüyor. Site yönetimi toplantıda bu şekilde karar aldık deyip 2. araçlarımızı sokmamıza engel olabilir mi?

     1. Okyanus Hukuk

      Beren Hanım Merhabalar,

      Site yönetiminize ait ilgili site yönetimi mevzuatı kanuna aykırı olmayacak bir şekilde planlanmalar içermelidir. Bu sebepten dolayı ilgili yönetmelikleri detaylıca incelemeden sizlere genel bir bilgi aktarabilmemiz uygun olmayacaktır. Detaylı bilgi alabilmek için Okyanus Hukuk Büromuzu arayarak, randevu talep edebilir ve fizikken ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

      Saygılarımızla, iyi günler dileriz.

  4. Cenk

   Marhabalar avukat bey öncelikle size bişey sormak istiyorum mesela boşanmış kadın çocugun nafakasını aldı çocuk babasının yanında kaldı eğitimini orda yaptı ama babası ne yazıki babalık vazifellerini yerine getirmedi ve çocugun piskolojisini zedeleyecek şeyler yaşandı anne tüm masraflarını karşıladı ve üstelik bunlar fotoraflı ve faturalı belgeler var eğitimi ve diğer herşeyi anne yaptı sadece çocuk baba yanında kaldı anne nafaka alma hakı varmı acaba cevaplarsanız seviniriz (birikmiş nafaka)

Bir yorum yaz