Avukata Sor

Avukata sor hizmetimizden yararlanmak için yorumlar kısmında gerekli alanları doldurarak aklınıza takılan her türlü hukuki sorunu ya da soruyu uzman avukat kadromuza ileterek çözüm yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Avukata Sor Nedir?

Neredeyse her insanın avukata ihtiyacı olmaktadır. Boşanma, mal paylaşımı, icra hukuku, aile hukuku, bilişim hukuku, ticaret hukuku, miras hukuku ve daha birçok alanda insanların soruları olabilir. Bu noktada, avukata sor sayesinde müvekkillerin günlük hayatta karşılaştıkları veya karşılaşma ihtimallerinin olduğu problemlerin çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Hukuki desteğe ihtiyacı bulunan müvekkillere olabilecek en hızlı sürede geri dönüş yapılmaktadır. Avukata sor platformu ile sorulan hiçbir soru cevapsız kalmaz.

Avukata sor hizmetinin alınması sürecinde müvekkillerle e-mail veya telefon üzerinden iletişim kurulmaktadır. Bu sayede, onların soru ve sorunlarına dair tüm iş ve işlemler büyük bir titizlikle takip edilmektedir. Bu platform aracılığıyla sorulan sorulara en kısa süre içerisinde yanıt verilmektedir. Bunun yanı sıra, müvekkillerin sorunlarının çözümü tam anlamıyla gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Avukata sor sürecinde soru sormak isteyenlerin bilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Her şeyden önce, konu ve başlığın en iyi şekilde belirlenmesi gereklidir. Hukuki problem veya davaya sebep olabilecek uyuşmazlık net bir şekilde anlatılmalıdır. Söz konusu sorunun hangi hukuk dalında olduğu belirtilmelidir. Ayrıca, olabildiğince kısa ve öz bir açıklama yapılmalıdır. Avukata sor bölümünden verim alabilmek adına kişinin ad ve soyad, telefon numarası ve e-mail bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak girmesi gerekmektedir.

Ücretsiz Avukata Sor

Avukata sor hizmeti sayesinde müvekkillerin hukuki soru ve sorunlarına en kısa süre içerisinde çözüm bulunmaktadır. Sorulan sorular; kendi uzmanlık alanlarını geliştirmek isteyen avukatlar tarafından cevaplanmaktadır. Avukata sor hizmetinden verim alınması için açık, sade ve öz sorular sorulması gereklidir. Konunun özünden uzaklaşmamak şarttır. Açık, kısa ve net sorular; hem soran hem de cevaplayan kişi için iyi olacaktır. Konunun uzun ve gereksiz bilgilerle detaylı hale getirilmesi zaman kaybının yanı sıra istenilen cevabın verilmesini de olumsuz etkileyecektir. Basit sorular sorulduğu takdirde daha iyi cevaplar verildiği kanıtlanmıştır.

Avukata sor hizmetinden faydalanmak isteyenlerin soru sorarken 5N1K yönteminden faydalanması tavsiye edilmektedir. Bir başka deyişle, nasıl, neden, ne zaman, ne, nerede ve kim sorularına açık ve net bir şekilde cevap verilmelidir. Ayrıca, soru sorulurken dilbilgisi kurallarına uyulup uyulmadığına dikkat edilmelidir.

İş Kanunu Avukata Sor

İş Kanunu ile ilgili birçok sorunun sorulması mümkündür. İhbar, işe iade ve kıdem davalarının açılması ve takip edilmesinin yanı sıra mobing ve art niyet tazminat davalarının açılması ve takip edilmesi, yıllık izin ve fazla mesai ücretlerinin hesaplanması, işçi ve işyeri güvenliği gibi hususlarda danışmanlık hizmeti verilmesi, hem işveren hem de işçilerin haklarının korunması, çeşitli sebeplerden dolayı iş göremeyen çalışanların haklarının korunması noktasında danışmanlık sağlanması, birtakım sebeplerden dolayı iş sözleşmesinin feshedilmesi ve daha birçok konu hakkında avukata sor uygulaması ile merak edilenlerin bu alanda uzman avukatlara sorulması söz konusu olmaktadır.

WhatsApp’tan Avukata Sor

WhatsApp’tan avukata sor hizmeti ile müvekkillerin akıllarında bulunan soruları WhatsApp aracılığıyla alanında uzman avukatlara sorması söz konusu olmaktadır. WhatsApp ile avukata soru sormak isteyenler için kısa yollar bulunmaktadır. Bilhassa sitede bulunan WhatsApp avukata soru sorun butonuna tıklanmasının hemen ardından avukatların hizmet sunduğu WhatsApp numarasına yönlendirme yapılmaktadır. Kişinin telefonunda bulunan WhatsApp uygulaması açılacaktır. Bu sayede, isteyen herkesin en kısa süre içerisinde soru sorması mümkün olacaktır.

Ceza Avukata Sor

Ceza Hukuku; müvekkillerin en çok sorusunun olduğu hukuk dallarının başında gelmektedir. Ceza hukukunun temelini oluşturan birçok ceza davasına dair soru sorulabilir. Sulh ceza davalarının yanı sıra Asliye ceza davaları, Askeri ceza davaları, Ağır ceza davaları, İcra ceza davaları, çek ve senet şikayetinden dolayı ortaya çıkan işlemler, alacaklılarla müzakere gibi hususlarda müvekkillerin soru sormasına izin verilmektedir.

Ceza avukatı; herkesin bildiği gibi ağır bir suçla yargılanan kişilerin avukatlığını yapmaktadır. Her ne kadar hukuk dilinde ceza avukatı gibi özel bir kategori olmasa da kendisini bu alanda geliştiren birçok avukat bulunmaktadır. Herhangi bir ceza ile yargılanan kişilerin ceza mahkemesinde görülen davalarına giren kişi olmasından dolayı ceza avukatlarının hayati bir önemi vardır. Birçok davaya girebilen ve sayısız mevzuat hakkında bilgi sahibi olan ceza avukatlarına soru sormak adına ceza avukata sor hizmetine başvurulabilir.

14 Yanıtlar
 1. Yasin

  karım uzaklaştırma kararı aldı ama dostunu evine alıyor. bunu nasıl ispat edip nafaka ödemekten kurtulabilirim? boşanma davası konusunda nasıl bir yol yöntem tavsiye edersiniz?

  1. Merhaba Yasin Bey.
   Uzaklaştırma kararı alan eş, işbu boşanma davası karara çıkmadan bir başka şahısla gönül ilişkisi içerisinde ise bunun tarafınızca ispatlanması sonucunda eşinize karşı dava açabilirsiniz. Bahse konu bu dava zina fiili olarak özel sebeple açılmalıdır. Özel sebeple açılan bu dava sonucunda hakimin de re’sen takdirine bağlı olarak nafakaya itiraz etmeniz mümkündür. Fakat bunun yapılabilmesi için öncelikli olarak zinanın kanıtlanması ve bu sebep kullanılarak karşı dava açılması gerekmektedir.

   1. Sakin duruş

    Merhabalar anlaşmalı boşanma davasında boşanma gerçekleştikden sonra kızın abileri tarafından darp edildim.o gün adliyeye kimseyi almıyorlardı içeri ama kızın abileri nasıl olduysa içeri girmiş.mahkeme sonrasında adliyenin içinde abisi böyle gidebilirmisin diyerek ilk yumruğu vurdu.darp raporu aldım(kafam kanadı yüzümde eziklikler kolumda incilme vardı) onlarda polise ifalerinde küfür etti sataştı diyerek ifade vermişler ama biz hiç bir şekilde konuşma gerçekleştirmedik yani böyle birşey yaşanmadı saten kamera olay yerini cekiyor.mahkeme gerçekleştiğinde gitmem gerekirmi(ben Ankara’da oturuyorum olay İstanbul’da gerçekleşti),davayı sürdürdüğümde ceza alırlarmı hem bilerek adam dövmek için adliyeye izinsiz giriyorlar hemde adliye içinde bir anlam ifade edermi bilmiyorum darp ediyorlar sizce nasıl bir yol izlemem gerekir.Arabulucu aradığında ikinizde şüpheli durumdasınız diyor ama anladığım kadarıyla kamera izlenmemiş çünkü benlik hiç bir durum olmadı ve sadece bende darp vardı.Teşekür ederim

 2. canan ocak

  Çevresi çitler ile kapalı bahçe duvarları ortak ikiz villanın birincisinde ben diğerinde komşum oturmakta .Komşum ortak olan bahçe duvarını üstelik çit ile kapalı .Yaklaşık 2 metre yükseklik ve 7 metre uzunluğunda bir ucube ile kapatmak istiyor ve hatta şuan kapatıyor .sağında bahçe duvarımız ortak. ben ortadayım . Onun villası köşede önü yanı açık.Bu arkadaş bu yaptığı ile benim evimi 1. yarı açık ceza evine çevirdi ,2.si güneşimi kesti. Ben önümü göremiyorum . Hırlı mı var hırsız mı var göremiyorum .Egoistce kapattı. Benim tarafımı kapattı kendi tarafı yola bakıyor ,güneş alıyor ve açık . Bu kendini bilmez ile ilgili ne yapabilirim. tekrar ediyorum ucube evinin dışkapısının üstünden bahce kapısına kadar( burası 7 metre ) çatı yaptı ve sağ tarafı ortak duvarımız ile birleştirdi komple bahce duvarının üstüne resmen ucube duvar gibi koyarak hem üstü hem bahce duvarını bu çatıya ( yaptığı 7metre uzunluğundaki çaıtıya kadar) olan kısmı birleştirerek kapattı . Şuan bahçemin evimin güneş alan yola bakan kısmı ucube bir duvar ve çatı ile kapandı. benim evim hapishane gibi oldu. Güneşim gitti karardı .Bu konuda ne yapabiirim Sizden yardım rica ediyorum, Saygılaırımla

 3. Canan bener

  Mrb eşim 2019 yılında bana şiddet uyguladı, bende darp raporu aldım ama şikayetimden vazgeçtim fakat mahkeme açıldı ve bunun üzerine eski eşiyle aldatmadan dolayı darp etmiş ama hiç ceza almamış, 5sene hiç rahatsız etmemiş ve eski eşi mahkemede şikayetçi olmamıştır. Mahkeme o olaydan dolayı eşime 1yıl 4 ay ceza vermiş. Yatarmı, para cezasına çevrilirmi yada nasıl yol gözlemeliyiz? Bu hapis cezası kesinleşmiş kağıt yollandığında belli olcakmış.

 4. burak

  Note 5 1300 tl değerinde Telefonumu telefoncuya verdim 80 tl ye yaptım deyip telefonumu verdi telefonun arka kapağı soyulmuştu kapak verdi bitane sonra telefon olmadı telefonu geri götürdüm telefona anakart takıcam diye aldı takmadı 1 hafta oyaladı bende telefonu almak istedim geri telefonun arka kapağı kırıktı kırdıysanız yapın dedim telefonun bozuk zaten ne kapağı dedi dükkandada beni tehtit ettiler suç duyurusunda bulunmak istiyorum avukata gerek varmı tek halledebilirmiyim paramı alabilirmiyim öğrenciyim avukat tutamam mail atarsanız sevinirim

 5. Elçin karaçam

  Merhabalar , daha önce yedi yıl cezaevinde kalmış bir tanidigim ( sahte para ve basit adam yaralamadan içeri giriyor ) şartlı tahliye ile mi pandemi süreci yüzünden mi dışarıdaydı bilmiyorum. Şu an 2 hafta önce otogardan üzerinde anahtar olan bir arabayı aracın içindeki kadın ile çalıyor fakat kadın inmek isteyince hemen sen bilirsin diyip zarar vermeden indiriyor. Yolda kaza yapıp polise yakalanıp nöbetçi mahkeme sonucu nitelikli yağmadan tutuklu yargılanıp cezaevine tekrar giriyor. Baro avukatı atanıyor ve basit hırsızlığa çevrilme ihtimali çok yüksek, karşı taraf zararı da tanzim edilirse çok az ceza alabilir bu suç nitelikli yağmaya girmemeli diyor ve çok ilgileniyor konuyla bizzat. Eski dosyası içinse o dosya kapanmış ki karşıma çıkmadı diye ifade ediyor. Ailesi çok umutsuz yapılacak bir şey yok diyorlar. Bu konuda bir de sizlerin yorumunu alabilir miyim. Iyi çalışmalar

  1. Merhaba Elçin Hanım.
   Öncelikle koşullu salıverilme hakkından faydalanan kişi, hüküm giydiği cezanın 3/4’ü oranında cezadan indirilme süresinde herhangi bir suça isnat etmemek zorundadır. Örneğin, 10 yıl ceza alan hükümlünün koşullu salıverilme süresi 4 yıldır. Ve bu 4 yıl zarfında herhangi bir suça karışma durumunda direkt ceza alır. Fakat bu dava işbu süre bitmeden kapanmaz. Bahse konu olan bu kişinin arabayı çalması fiilinde ise basit hırsızlık suçundan bahsetmek oldukça zordur. Bu suç nitelikli yağma olup (gasp) kişi ilgili yaptırımlar çerçevesinde ceza alacaktır.

 6. Mustafa

  Hocam merhaba iyi çalışmalar
  Bir şey sorabilir miyim müsadeniz olursa
  (2006 de olan bir olaydan ceza aldım 2008 de onaylandı) (infazı 2021 ekimde bitecek) ama ilk suçun infazı bitmeden (3 Kasım 2020 de 2 ay 15 gün 5 yıl ertelemeli yeni bir ceza ONAYLANDI) SABIKAM olmasına rağmen mahkeme yaptığı araştırmada beni sabıkasız olarak gördü ve cezayı erteledi /(eski ceza bihakkın tahliye Ekim 2021) / hocam İNFAZIM YANAR MI (3. YARGI paketi onaylanmış sanırım pandemi döneminde / orda bir madde vardı / infaz yakmaya sınır o da yasalaştı ise (infaz süresinde sadece yeni alınan cezanın 2 katı kadar yanıyor) yani ben 2016 da o süreyi çoktan geçtim / HOCAM İNFAZIM YANAR MI onu soracaktım NOT : hocam yeni verilen 2 ay 15 gün ertelemeli ceza hükmün açıklanmasının geri bırakılması olarak 3 kasımda kesinleşti Ama eski cezamın infazı devam ediyor 2021 ekimde bitecek
  İnfazı bitmemiş olan eski ceza bu ertelemeli cezaya etkisi olur mu sorun olurmu yani
  (uyap ta son verilen ertelemeli 2 ay 15 gün CEZA dosya kapandı olarak görülüyor)
  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM KOLAY GELSİN BAŞARILAR..

 7. Gizem Kahveci

  Merhaba benim 25 bin liralık bir borcum var. Maaş haczi yapıldı. Kesinti dışında ödeme yapıyorum fakat aynı ay içinde ödeme istiyorlar. Aksi takdirde eve icra gelir diyorlar. Oysa evim de yok. Ailemin ipotekli evi için haciz gelir mi? Cevaplarsanız çok memnun olurum teşekkür ederim

 8. yunus

  babamın yabancı uyruklu bir kadınla ilişkisi var bu boşanma olmadan hukuken(mahkemece) engellenebilir miydi? kadına ikamet almak için ülkesinden getirirken ihtiyaçlarını karşılayacağını beyan etmiş kağıt üstünde. yine de vize 3 aylık diye biliyorum.ihbar edilse bile ceza süresi bittikten sonra tekrar girebilir miydi? ailesinin yanına giderken vize ihlali ceza ücreti ödese de sonra dönüş yaparken sıkıntı olmuyor.

 9. c.k.

  Benim 1 olaydan 3 tane ayrı mahkemem var. Karşı tarafa elimi bile sürmedim. Fakat isbatını da yapamadım. birinci mahkemeden para cezası aldık iki taraf olarak. ikinci mahkemeden de 8 ay hapis cezası verildi bana. Fakat 5 yıl içerisinde tekrar bir suça karışıp ceza alırsam o zaman bu cezayı yatacakmışım. Bu ayın 20 sinde de üçüncü mahkeme var, aynı olaya bağlı. ben buradan da ceza alırsam eğer, ikinci mahkemeden aldığım hapis cezasını yatar mıyım?

 10. Zeynel yüksel

  Olayi şöyle anlatayım bir kisi düşünün bu kişi ölüyor ve çocukları 11 dönüm araziyi kendi aralarinda paylasiyorlar .ve çocuklarından bazilari paylarını satıyorlar.babam ve bu payları alanlar1994 yılında senetle aldilar ve ev yaptilar.o günden beri emlak vergisi ödüyorlar.elektrik obonesi su abonesi babamin uzerine.20 yıllık agaclar var bahcede.senetle alma sebepleri arazi hazine ile mahkemelik ve tapu yoktu.mahkeme 2005 senesinde bitti ve mahkemeyi arazi sahibi kazandi.tapu ölen arazi sahibinin üzerine gelmiş.11donum o kişinin uzerinde.arazideki paylarını senetle satan kişilerden ölenler oldu.ve çocuklari biz bu senetleri tanimayiz araziyi terk edin diyorlar.hukuki olarak ne yapılabilir.

 11. Haydar akkaş

  Kiracı ile kira sözleşmesi olmadığı halde kiracı tahliye taahhütnamesi imzalaya bilir mi geçerliliği varmıdır? Daha öncesinde tahliye için çekilen ihtarnamenin geçerliliği kaybolur mu?

Bir yorum yaz