Avukata Sor

Avukata sor hizmetimizden yararlanmak için yorumlar kısmında gerekli alanları doldurarak aklınıza takılan her türlü hukuki sorunu ya da soruyu uzman avukat kadromuza ileterek çözüm yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Avukata Sor Nedir?

Neredeyse her insanın avukata ihtiyacı olmaktadır. Boşanma, mal paylaşımı, icra hukuku, aile hukuku, bilişim hukuku, ticaret hukuku, miras hukuku ve daha birçok alanda insanların soruları olabilir. Bu noktada, avukata sor sayesinde müvekkillerin günlük hayatta karşılaştıkları veya karşılaşma ihtimallerinin olduğu problemlerin çözüme kavuşturulması sağlanmaktadır. Hukuki desteğe ihtiyacı bulunan müvekkillere olabilecek en hızlı sürede geri dönüş yapılmaktadır. Avukata sor platformu ile sorulan hiçbir soru cevapsız kalmaz.

Avukata sor hizmetinin alınması sürecinde müvekkillerle e-mail veya telefon üzerinden iletişim kurulmaktadır. Bu sayede, onların soru ve sorunlarına dair tüm iş ve işlemler büyük bir titizlikle takip edilmektedir. Bu platform aracılığıyla sorulan sorulara en kısa süre içerisinde yanıt verilmektedir. Bunun yanı sıra, müvekkillerin sorunlarının çözümü tam anlamıyla gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Avukata sor sürecinde soru sormak isteyenlerin bilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Her şeyden önce, konu ve başlığın en iyi şekilde belirlenmesi gereklidir. Hukuki problem veya davaya sebep olabilecek uyuşmazlık net bir şekilde anlatılmalıdır. Söz konusu sorunun hangi hukuk dalında olduğu belirtilmelidir. Ayrıca, olabildiğince kısa ve öz bir açıklama yapılmalıdır. Avukata sor bölümünden verim alabilmek adına kişinin ad ve soyad, telefon numarası ve e-mail bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak girmesi gerekmektedir.

Ücretsiz Avukata Sor

Avukata sor hizmeti sayesinde müvekkillerin hukuki soru ve sorunlarına en kısa süre içerisinde çözüm bulunmaktadır. Sorulan sorular; kendi uzmanlık alanlarını geliştirmek isteyen avukatlar tarafından cevaplanmaktadır. Avukata sor hizmetinden verim alınması için açık, sade ve öz sorular sorulması gereklidir. Konunun özünden uzaklaşmamak şarttır. Açık, kısa ve net sorular; hem soran hem de cevaplayan kişi için iyi olacaktır. Konunun uzun ve gereksiz bilgilerle detaylı hale getirilmesi zaman kaybının yanı sıra istenilen cevabın verilmesini de olumsuz etkileyecektir. Basit sorular sorulduğu takdirde daha iyi cevaplar verildiği kanıtlanmıştır.

Avukata sor hizmetinden faydalanmak isteyenlerin soru sorarken 5N1K yönteminden faydalanması tavsiye edilmektedir. Bir başka deyişle, nasıl, neden, ne zaman, ne, nerede ve kim sorularına açık ve net bir şekilde cevap verilmelidir. Ayrıca, soru sorulurken dilbilgisi kurallarına uyulup uyulmadığına dikkat edilmelidir.

İş Kanunu Avukata Sor

İş Kanunu ile ilgili birçok sorunun sorulması mümkündür. İhbar, işe iade ve kıdem davalarının açılması ve takip edilmesinin yanı sıra mobing ve art niyet tazminat davalarının açılması ve takip edilmesi, yıllık izin ve fazla mesai ücretlerinin hesaplanması, işçi ve işyeri güvenliği gibi hususlarda danışmanlık hizmeti verilmesi, hem işveren hem de işçilerin haklarının korunması, çeşitli sebeplerden dolayı iş göremeyen çalışanların haklarının korunması noktasında danışmanlık sağlanması, birtakım sebeplerden dolayı iş sözleşmesinin feshedilmesi ve daha birçok konu hakkında avukata sor uygulaması ile merak edilenlerin bu alanda uzman avukatlara sorulması söz konusu olmaktadır.

WhatsApp’tan Avukata Sor

WhatsApp’tan avukata sor hizmeti ile müvekkillerin akıllarında bulunan soruları WhatsApp aracılığıyla alanında uzman avukatlara sorması söz konusu olmaktadır. WhatsApp ile avukata soru sormak isteyenler için kısa yollar bulunmaktadır. Bilhassa sitede bulunan WhatsApp avukata soru sorun butonuna tıklanmasının hemen ardından avukatların hizmet sunduğu WhatsApp numarasına yönlendirme yapılmaktadır. Kişinin telefonunda bulunan WhatsApp uygulaması açılacaktır. Bu sayede, isteyen herkesin en kısa süre içerisinde soru sorması mümkün olacaktır.

Ceza Avukata Sor

Ceza Hukuku; müvekkillerin en çok sorusunun olduğu hukuk dallarının başında gelmektedir. Ceza hukukunun temelini oluşturan birçok ceza davasına dair soru sorulabilir. Sulh ceza davalarının yanı sıra Asliye ceza davaları, Askeri ceza davaları, Ağır ceza davaları, İcra ceza davaları, çek ve senet şikayetinden dolayı ortaya çıkan işlemler, alacaklılarla müzakere gibi hususlarda müvekkillerin soru sormasına izin verilmektedir.

Ceza avukatı; herkesin bildiği gibi ağır bir suçla yargılanan kişilerin avukatlığını yapmaktadır. Her ne kadar hukuk dilinde ceza avukatı gibi özel bir kategori olmasa da kendisini bu alanda geliştiren birçok avukat bulunmaktadır. Herhangi bir ceza ile yargılanan kişilerin ceza mahkemesinde görülen davalarına giren kişi olmasından dolayı ceza avukatlarının hayati bir önemi vardır. Birçok davaya girebilen ve sayısız mevzuat hakkında bilgi sahibi olan ceza avukatlarına soru sormak adına ceza avukata sor hizmetine başvurulabilir.

91 Yanıtlar
 1. Yasin

  karım uzaklaştırma kararı aldı ama dostunu evine alıyor. bunu nasıl ispat edip nafaka ödemekten kurtulabilirim? boşanma davası konusunda nasıl bir yol yöntem tavsiye edersiniz?

  1. Merhaba Yasin Bey.
   Uzaklaştırma kararı alan eş, işbu boşanma davası karara çıkmadan bir başka şahısla gönül ilişkisi içerisinde ise bunun tarafınızca ispatlanması sonucunda eşinize karşı dava açabilirsiniz. Bahse konu bu dava zina fiili olarak özel sebeple açılmalıdır. Özel sebeple açılan bu dava sonucunda hakimin de re’sen takdirine bağlı olarak nafakaya itiraz etmeniz mümkündür. Fakat bunun yapılabilmesi için öncelikli olarak zinanın kanıtlanması ve bu sebep kullanılarak karşı dava açılması gerekmektedir.

   1. Sakin duruş

    Merhabalar anlaşmalı boşanma davasında boşanma gerçekleştikden sonra kızın abileri tarafından darp edildim.o gün adliyeye kimseyi almıyorlardı içeri ama kızın abileri nasıl olduysa içeri girmiş.mahkeme sonrasında adliyenin içinde abisi böyle gidebilirmisin diyerek ilk yumruğu vurdu.darp raporu aldım(kafam kanadı yüzümde eziklikler kolumda incilme vardı) onlarda polise ifalerinde küfür etti sataştı diyerek ifade vermişler ama biz hiç bir şekilde konuşma gerçekleştirmedik yani böyle birşey yaşanmadı saten kamera olay yerini cekiyor.mahkeme gerçekleştiğinde gitmem gerekirmi(ben Ankara’da oturuyorum olay İstanbul’da gerçekleşti),davayı sürdürdüğümde ceza alırlarmı hem bilerek adam dövmek için adliyeye izinsiz giriyorlar hemde adliye içinde bir anlam ifade edermi bilmiyorum darp ediyorlar sizce nasıl bir yol izlemem gerekir.Arabulucu aradığında ikinizde şüpheli durumdasınız diyor ama anladığım kadarıyla kamera izlenmemiş çünkü benlik hiç bir durum olmadı ve sadece bende darp vardı.Teşekür ederim

   2. Kubilay

    Merhaba babam bi beyaz eşya mağazasına tanımadığı bir adama kefil olmuş ve adam borcu ödemiyor babamın üzerine hiç birseyi yok sadece emekli maaşı biz bu borcu ödemek istemiyoruz yapabileceğimiz birsey varmı ?
    Diğer bir sorumda eğerki babam vefat ederse annem veya biz bu borcu ödemek zorunda kalırmıyız ?
    Yardımcı olurmusunuz teşekkürler..

  2. Hasan

   Selam ben eşimden ayrılalı 8 yıl kadar oldu 1 kızım var 12 yaşında velayeti annede ama kızım 8 yıldır benimle yasiyor annesi ilgilenmiyor daha doğrusu bakmak istemiyor..velayeti istiyorum vermiyor bu bana ilerde sorun olur mu ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

  3. Aykutcan

   Ben 6ay cezaevinde kaldım ve hıc mahkemeye cıkmadan kovuşturma hukmu verildi ve cezaevinden cıkartıldım yaklasık 6 7 sene gecti ne yapabilirim

 2. canan ocak

  Çevresi çitler ile kapalı bahçe duvarları ortak ikiz villanın birincisinde ben diğerinde komşum oturmakta .Komşum ortak olan bahçe duvarını üstelik çit ile kapalı .Yaklaşık 2 metre yükseklik ve 7 metre uzunluğunda bir ucube ile kapatmak istiyor ve hatta şuan kapatıyor .sağında bahçe duvarımız ortak. ben ortadayım . Onun villası köşede önü yanı açık.Bu arkadaş bu yaptığı ile benim evimi 1. yarı açık ceza evine çevirdi ,2.si güneşimi kesti. Ben önümü göremiyorum . Hırlı mı var hırsız mı var göremiyorum .Egoistce kapattı. Benim tarafımı kapattı kendi tarafı yola bakıyor ,güneş alıyor ve açık . Bu kendini bilmez ile ilgili ne yapabilirim. tekrar ediyorum ucube evinin dışkapısının üstünden bahce kapısına kadar( burası 7 metre ) çatı yaptı ve sağ tarafı ortak duvarımız ile birleştirdi komple bahce duvarının üstüne resmen ucube duvar gibi koyarak hem üstü hem bahce duvarını bu çatıya ( yaptığı 7metre uzunluğundaki çaıtıya kadar) olan kısmı birleştirerek kapattı . Şuan bahçemin evimin güneş alan yola bakan kısmı ucube bir duvar ve çatı ile kapandı. benim evim hapishane gibi oldu. Güneşim gitti karardı .Bu konuda ne yapabiirim Sizden yardım rica ediyorum, Saygılaırımla

  1. Özlem Evirgen

   ( 1 )Ocak ayinda siddet ve darptan dolayi bosanma davasi actim. Ailemin ysnina gectim Avukat tuttum esimle ortak kendimize ait bi konutumuz var o suan o evde oturuyo satilmamasi icin ilk baska konut serhi koydurulmasi gerekmezmiydi.ipotek yapilmasin birinin ustune gecirilip elden cikarilmasin diye avukatim sen kullanmıyorsun diye bu zamana kadar yapmamış…bide annesinin evine tasinacakmis ordaki esyalardan benim hak talebim yok mu?? ( 2 ) bosanma davami actik cevap dilekcesi sunmadi o davada hicbir sekilde yeni iddaa da ve delil gosterme hakkini ksybediyo galuba degil mi??

 3. Canan bener

  Mrb eşim 2019 yılında bana şiddet uyguladı, bende darp raporu aldım ama şikayetimden vazgeçtim fakat mahkeme açıldı ve bunun üzerine eski eşiyle aldatmadan dolayı darp etmiş ama hiç ceza almamış, 5sene hiç rahatsız etmemiş ve eski eşi mahkemede şikayetçi olmamıştır. Mahkeme o olaydan dolayı eşime 1yıl 4 ay ceza vermiş. Yatarmı, para cezasına çevrilirmi yada nasıl yol gözlemeliyiz? Bu hapis cezası kesinleşmiş kağıt yollandığında belli olcakmış.

 4. burak

  Note 5 1300 tl değerinde Telefonumu telefoncuya verdim 80 tl ye yaptım deyip telefonumu verdi telefonun arka kapağı soyulmuştu kapak verdi bitane sonra telefon olmadı telefonu geri götürdüm telefona anakart takıcam diye aldı takmadı 1 hafta oyaladı bende telefonu almak istedim geri telefonun arka kapağı kırıktı kırdıysanız yapın dedim telefonun bozuk zaten ne kapağı dedi dükkandada beni tehtit ettiler suç duyurusunda bulunmak istiyorum avukata gerek varmı tek halledebilirmiyim paramı alabilirmiyim öğrenciyim avukat tutamam mail atarsanız sevinirim

 5. Elçin karaçam

  Merhabalar , daha önce yedi yıl cezaevinde kalmış bir tanidigim ( sahte para ve basit adam yaralamadan içeri giriyor ) şartlı tahliye ile mi pandemi süreci yüzünden mi dışarıdaydı bilmiyorum. Şu an 2 hafta önce otogardan üzerinde anahtar olan bir arabayı aracın içindeki kadın ile çalıyor fakat kadın inmek isteyince hemen sen bilirsin diyip zarar vermeden indiriyor. Yolda kaza yapıp polise yakalanıp nöbetçi mahkeme sonucu nitelikli yağmadan tutuklu yargılanıp cezaevine tekrar giriyor. Baro avukatı atanıyor ve basit hırsızlığa çevrilme ihtimali çok yüksek, karşı taraf zararı da tanzim edilirse çok az ceza alabilir bu suç nitelikli yağmaya girmemeli diyor ve çok ilgileniyor konuyla bizzat. Eski dosyası içinse o dosya kapanmış ki karşıma çıkmadı diye ifade ediyor. Ailesi çok umutsuz yapılacak bir şey yok diyorlar. Bu konuda bir de sizlerin yorumunu alabilir miyim. Iyi çalışmalar

  1. Merhaba Elçin Hanım.
   Öncelikle koşullu salıverilme hakkından faydalanan kişi, hüküm giydiği cezanın 3/4’ü oranında cezadan indirilme süresinde herhangi bir suça isnat etmemek zorundadır. Örneğin, 10 yıl ceza alan hükümlünün koşullu salıverilme süresi 4 yıldır. Ve bu 4 yıl zarfında herhangi bir suça karışma durumunda direkt ceza alır. Fakat bu dava işbu süre bitmeden kapanmaz. Bahse konu olan bu kişinin arabayı çalması fiilinde ise basit hırsızlık suçundan bahsetmek oldukça zordur. Bu suç nitelikli yağma olup (gasp) kişi ilgili yaptırımlar çerçevesinde ceza alacaktır.

 6. Mustafa

  Hocam merhaba iyi çalışmalar
  Bir şey sorabilir miyim müsadeniz olursa
  (2006 de olan bir olaydan ceza aldım 2008 de onaylandı) (infazı 2021 ekimde bitecek) ama ilk suçun infazı bitmeden (3 Kasım 2020 de 2 ay 15 gün 5 yıl ertelemeli yeni bir ceza ONAYLANDI) SABIKAM olmasına rağmen mahkeme yaptığı araştırmada beni sabıkasız olarak gördü ve cezayı erteledi /(eski ceza bihakkın tahliye Ekim 2021) / hocam İNFAZIM YANAR MI (3. YARGI paketi onaylanmış sanırım pandemi döneminde / orda bir madde vardı / infaz yakmaya sınır o da yasalaştı ise (infaz süresinde sadece yeni alınan cezanın 2 katı kadar yanıyor) yani ben 2016 da o süreyi çoktan geçtim / HOCAM İNFAZIM YANAR MI onu soracaktım NOT : hocam yeni verilen 2 ay 15 gün ertelemeli ceza hükmün açıklanmasının geri bırakılması olarak 3 kasımda kesinleşti Ama eski cezamın infazı devam ediyor 2021 ekimde bitecek
  İnfazı bitmemiş olan eski ceza bu ertelemeli cezaya etkisi olur mu sorun olurmu yani
  (uyap ta son verilen ertelemeli 2 ay 15 gün CEZA dosya kapandı olarak görülüyor)
  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM KOLAY GELSİN BAŞARILAR..

 7. Gizem Kahveci

  Merhaba benim 25 bin liralık bir borcum var. Maaş haczi yapıldı. Kesinti dışında ödeme yapıyorum fakat aynı ay içinde ödeme istiyorlar. Aksi takdirde eve icra gelir diyorlar. Oysa evim de yok. Ailemin ipotekli evi için haciz gelir mi? Cevaplarsanız çok memnun olurum teşekkür ederim

 8. yunus

  babamın yabancı uyruklu bir kadınla ilişkisi var bu boşanma olmadan hukuken(mahkemece) engellenebilir miydi? kadına ikamet almak için ülkesinden getirirken ihtiyaçlarını karşılayacağını beyan etmiş kağıt üstünde. yine de vize 3 aylık diye biliyorum.ihbar edilse bile ceza süresi bittikten sonra tekrar girebilir miydi? ailesinin yanına giderken vize ihlali ceza ücreti ödese de sonra dönüş yaparken sıkıntı olmuyor.

  1. Yusuf

   Ben 5 ay önce instagramda gezioken devruhan demir adlı bir şahısın BAHİS reklamını gördüm ücretsiz yüksek oranlı kupon verdiğini yazmış ona mesaj attım bana maçları verdi verdiği maçlar hiçbi yasal bahis sitesinde olmayan maçlardı kendi yasal site dediği sitenin linkini attı ve bana verdiği maçları oynamamı söyledi önce 10 tl attım verdiği ibana sonra en az 100 TL atılması gerektiğini söyledi sonra 100 TL attım sonra maçlar geldi vergi istedi 1244 TL bende annemin hesabından verdiği ilk ibandan farklı ibana attım sonra bir daha para istedi bu sefer 2000 TL ben uyandım dolandırıldığımı paramı geri istedim engellediler sistemden sonradan araştırdım verdiği maçlar olduğu gün ve saatine yokmuş alakasız takımlar yani olmayan maçlar ben suç işlemiş olurmuyum veya bana bir yaptırım olur mu cimere yazdım bu şikayetimi bana ceza gelir mi ben iddiadan anlamam bu arada bu yüzden inandım

 9. c.k.

  Benim 1 olaydan 3 tane ayrı mahkemem var. Karşı tarafa elimi bile sürmedim. Fakat isbatını da yapamadım. birinci mahkemeden para cezası aldık iki taraf olarak. ikinci mahkemeden de 8 ay hapis cezası verildi bana. Fakat 5 yıl içerisinde tekrar bir suça karışıp ceza alırsam o zaman bu cezayı yatacakmışım. Bu ayın 20 sinde de üçüncü mahkeme var, aynı olaya bağlı. ben buradan da ceza alırsam eğer, ikinci mahkemeden aldığım hapis cezasını yatar mıyım?

 10. Zeynel yüksel

  Olayi şöyle anlatayım bir kisi düşünün bu kişi ölüyor ve çocukları 11 dönüm araziyi kendi aralarinda paylasiyorlar .ve çocuklarından bazilari paylarını satıyorlar.babam ve bu payları alanlar1994 yılında senetle aldilar ve ev yaptilar.o günden beri emlak vergisi ödüyorlar.elektrik obonesi su abonesi babamin uzerine.20 yıllık agaclar var bahcede.senetle alma sebepleri arazi hazine ile mahkemelik ve tapu yoktu.mahkeme 2005 senesinde bitti ve mahkemeyi arazi sahibi kazandi.tapu ölen arazi sahibinin üzerine gelmiş.11donum o kişinin uzerinde.arazideki paylarını senetle satan kişilerden ölenler oldu.ve çocuklari biz bu senetleri tanimayiz araziyi terk edin diyorlar.hukuki olarak ne yapılabilir.

  1. Burcu

   Babamın Facebookta yaptığı bir yorum yüzünden para cezası geldi avukat parası da var tabi itiraz etme hakkımız var itiraz edersek lehimize nasıl bir sonuç çıkabilir yada böyle bir ihtimal var mı

 11. Haydar akkaş

  Kiracı ile kira sözleşmesi olmadığı halde kiracı tahliye taahhütnamesi imzalaya bilir mi geçerliliği varmıdır? Daha öncesinde tahliye için çekilen ihtarnamenin geçerliliği kaybolur mu?

 12. Oğuz Alp ARSLAN

  Merhaba, bugün evimden(Cumhuriyet mahallesi Çubuk/ankara) markete (yavuzselim mahallesi) yaya olarak giderken
  2 polis tarafından çevrildim. polisler benden kimlik istedi ben de verdim. evimin adresini sordular. ben çok heyecanlandım ve evimin adresini unuttum. elimle sokağın diğer ucunu göstererek ‘burdan düz gidince sağda’ dedim. polis evimin açık adresini istedi. ben heyecanlandığımdan söyleyemedim. polis ‘evinin adresini nasıl bilmiyorsun, sen ne iş yapıyorsun dedi. ben öğrenci olduğumu söyledim. üniversite öğrenci kartımı görmek istedi ben de verdim. ‘evinin adresini bilmiyorsun, nasıl öğrencisin!’ dedi. O an evimin mahallesi aklıma geldi ve ‘cumhuriyet mahallesinde oturuyorum dedim. Sokağını sordu ben de bilmiyorum dedim. Polis üzerimi aradı. diğer polis ‘bize yalan söyledin cezanı çekiceksin!’ dedi ve 3150 tl para cezası yazdı. bir daha görürsek tekrar ceza yazarız dediler. böylece polis tarafından rencide edilip ceza yedim. hukuk yoluyla hakkımı arayabilir miyim?

  Teşekkürler.

 13. oğuzhan

  İyi günler benim itiraza iptal davamız var avukatla da şözleşmemiz var dava uzadıkça karşı tarafa faiz işliyor örnek 90.000 bin TL nin içinde 7.250 vekalet ücreti diyor ama tabi bu olmadan önce avukat şözleşme vardı hangisini yaparsak uyar avukatla şözlemedeki miktarımı yoksa yoksa bu 7.250 tl vereceğiz yada örnek toplam vekalet ücreti içinde 90.000 binin %12 si 10.800 vermemiz lazım yada avukat 7.250 ve 10.800 alır mı gerçek bu bilgi bana lazım şimdiden teşekkür ederim

 14. Ceren

  Merhaba
  03.12.2019 tarihinde yaya geçidinden geçerken bir araç bana çarptı ve sol el bileğimde hafif bir yaralanma gerçekleşti bir de çarpmanın etkisi ile elimde bulunan telefonumun ekran camı paramparça oldu. Ben şikayetçi oldum. Konu uzlaşmaya gidildiğinde şikayetçi olduğum beyefendi eğer telefonumu kendisine verirsem bana yeni telefon alacağını söyledi bende uzlaşmayı kabul etmedim ve sonucunda dava açıldı ikinci duruşmam dündü ve bana çarpan şahıs adli para cezasına çarptırıldı. Bu kazada yaralanan da benim telefonun camı tuzla buz olanda benim. Bundan sonraki süreçte tanzimat davası açabilir miyim? Veya başka bir şekilde yardımcı olabilir misiniz?

 15. Yusuf

  14 Kasım 2020 Tarihinde “Halkı kin ve Tahrik” den karakolda ifade verdim suçu işlediğimde 18 yaşından küçüktüm ifade verirken 18 yaşındaydım, bir whatsapp grubunda şahsın birinin anneme küfür etmesinin ardından dini değerine küfür ettim. İfademde anneme küfür edildiğini whatsapp grubunun bulunup tüm mesajların incelenmesini talep edip hakkımda ki suçlamayı reddettim. Neredeyse 3 ay olacak herhangi bir şekilde tebligat vesaire gelmedi. Bu soruşturma askeri okula girmeme engel midir ? Size soruşturma ne zaman biter ?

  1. Çilem Şimşek

   30.01.2021 tarihinde çalışmakta olduğum fabrikadan iş sözleşmesini karşılıklı fesih ederek ayrıldım. 7400 lira tazminat hak ettim. Şubat ayının sonuna kadar hesabıma yatacağı söylendi;ama hala yatmadı. Muhasebeyi aradığımda merkezi söyledim inşallah yatırırlar deniliyor. Bu durumda izlemem gereken yol nedir? Cevap verirseniz çok sevinirim

 16. Eren aras

  Merhabalar 27 ocakta bir eğitim kurumundan sertifika almak için telefonda üyelik için sesli onay ve web sitesi üzerinden mesafeli satış sözleşmesi onayladım ve ertesi gün iptal etmek istediğimde iptal edemeyeceklerini söylediler bende tüketici hakem heyetine başvurdum bana ilgili kuruma bir dilekçe yazdırdılae dilekçeye sesli onay ve web sitesindeki onayım sonrasjnda oluşturlan üyeliğimin iptal olmasını ve kendilerine ıslak imza vermediğimi beyan ettim ve iadeli taahhütlü gönderdim bu dilekçenin bir kopyasıyla beraber hakem heyetinin verdiği bir formu doldurup heyete teslim ettim ilgili eğitim kurumu beni arayıp üyeliğimin iptal olmayacağını iptal edersem 250 tl ödemem gerektiğini söyledi gerekçe olarakda izlediğim iki eğitim videosunu gösterdiler sorum şu bu parayı ödemessem ne gibi sonuçlarla karşılaşırım burda benim haklarım nelerdir ne gibi yol izlemeliyim şimdiden teşekkür ederim

  1. Yaren nisa

   Merhaba eşimden boşanmayı düşünüyorum. Yalnız iki çocuğum var gidersen çocukları vermem diyor. Çocuklarımı alıp ona söylemeden gitmek istiyorum. O zamanda babamın evine gelip ailemi rahatsız edecek. Bununla ilgili bir karar aldirabilirmiyim. Yani en azından boşanma davası olanaa sonuçlanana kadar çocuklarımı benden almasına nasıl engel olabilirim.

 17. Melis

  Merhaba 2017 yılında eşimle boşanmak için dava açtım (çekişmeli) 2018 yılında dava red verdi gerekçeli karar çıktı avukatım gerekçeli karar çıktıktan sonra kesinleşme şerhi için dilekçe vermesi gerekiyormuş vermemiş 2020 yılında dilekçe verildi kesinleşme şerhi çıktı 3 yıl süre geçtikten sonra hâkim otomatik olarak boşuyormuş ama kesinleşme şerhinden sonra 3 yıl ama avukatın hatasından dolayı kesinleşme şerhi yeni çıktı beklediğim 2 yıl boşa gitti yapılabilecek birşey var mıdır yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler şimdiden

 18. Murat

  Tefeci de 3 adet toplam 82 bin tl lik senetim var adam bunlari icraya verdi bende hakkinda savcılığa suç duyurusunda bulundum savcilikta sahsin ifadesini almis ve kovusturmaya yer olmadigina karar vermiş. Benim sorum bana gelen evrakta karsi tarafin aramizda para ve arac alışverişi oldugunu kabul etmiş. Benim borcumu odememek icin iftira attigimi soylemis. Ama sonuc olarak para ve arac verdiginide kabul etmiş. Buna ragmen sahsin elindeki senetler arastirilmamis hic bir ticari faliyet yurutmeyen vergi dairesinde kaydi olmayan bu sahsa ne karsiliginda 82 bin liralik senet aldigi sorulmamis arastirilmamis.mesela verdigi arac 25 bin tl civarında olmasina ragmen benden 44 bin tl lik senet aldi.bunun disinda ayrica para verdiginide kabul etmis daha evvelce yine borc almistim ve seneti bankaya vermisti yani bu 3 senet disinda da defalarca para alis verisimiz var sahisla ama savcilik bunlarin hepsinin normal oldugunu soylemis. Sizce savciligin bu tutumu normalmi. Itiraz etmelimiyim

 19. kadir

  Yetiştime yurdunda kalan 17 yaşındaki kız arkadaşım yurttan kaçarak yanıma yerleşti ve ortalama beş aydır beraberiz. Ailesi ve çevresindekiler benden şüphelendiği için yakınlarımın evine polis gelerek karakolda ifade vermemi istemiş, sizce şu an karakola gidip ifade vermelimiyim? Benim yanıma geldiğine dair herhangi bir delil yada ispat yok. Üç hafta sonra 18 yaşında oluyor evlenmemizde herhangi bir sakınca ya da sıkıntı doğar mı? Herhangi bir sorun ya da sıkıntı olmadan evlenebilmemiz için nasıl bir yol haritası takip etmemiz gerekiyor

 20. Sertaç ÖZTÜRK

  Merhaba öncelikle böyledir hizmet için teşekkür ederim.

  Sorum şu Dosya tutarı 380 bin TL ilk bir senet den dolayı haciz takibimiz vardı dosya yı ödemek için üzerimizde kayıtlı bir daireyi alacaklıya devrederek borcumuzu ödedik. sanırım buna haricen ödeme deniyormuş. Şimdi bu borç benim değildi borç karşılığı verilen dairede bize ait değildi eşimin abisinden dolayı borç ve mal bizim üzerimize geçmişti kendi borcunu kendi malı ile ödedik. dosya tutarı yüksek olduğu için tahsil harcı da yüksek çıkıyor ve eşimin abisine bunu ödeyemiyorum. ben asgari ücretli çalışan biriyim yaklaşık 18000 tl harcı ödemeden hesaplarım daki blokeyi ve aracımdahi hacizi nasıl kaldıra bilirim bir yöntemi vs zaman aşımı varmıdır bunun için ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim

 21. eflatun

  Merhaba, ben resim yapıyorum. Bu resimleride youtubda nasıl yapıldığını gösteren videolardan yapıyorum. Ben bu yaptığım resimleri satsam telif hakkı yermiyim.

 22. Ufuk eray

  İyi günler sayın avukat benim sorunum şu benim bundan 16 sene önce oğlumun kalp rahatsızlığı için benimde durumum olmadığından mahkeme kararıyla annem ve babamın üzerine verdik evlatlık tedavisi olabilsin diye şimdi kardeşlerim ve bende geri benim üzerime nufusuma geri almak istiyorum annem ile babamda geri alınsın istiyor bunun için ne gibi yol izlemeliyim oğlum şuanda 23 yaşında tesk

 23. mustafa

  kredi ile ev aldım krediyi annemin üzerine çektiğimiz için tapu annemin üzerine çıktı biz iki kardeşiz babam da var ileride ev ile ilgili hukuki bir sorun çıkmaması için ne yapa bilirim aile arasında bu evin benim olduğu konuşuldu ancak iki kardeş evlendik eşlerimiz arasında problemler oluyor buda beni rahatsız ediyor tapu annemin üzerinde kala bilir ama bende kendimi güvene almak istiyorum bu durum ile ilgi bir tavsiye vere bilirmisiniz teşekkürler

 24. Nuh Umut ERDOĞAN

  Merhaba, Garantina günlerinde bir e-kitap yazdım. Roman kadar kapsamlı olmamakla birlikte basit de sayılamayacak 45 sayfadan oluşan bir hikaye…Google play Kitaplar iş ortaklığında paylaşmak istediğimde bana telif haklarından dolayı hesabımın askıya alındığını ve yayınlanamadığını bildirildi. Kitabın aitliğine ait veriler istediler, bende tek tek, bir kaç defa farklı mesajlar ilede olmak suretiyle ; kitap taslaklarımı, orjınal e-kitap(epub), kitap kapağından , faydalandığım sitelere kadar hepsini kendilerine ilettim. Ayrıyetten internetten bu
  telif hakları konusunu da araştırma yaptım . Anladığım kadarıyla bilgi içeriyi olmayan , kurgusal ürünlerde yazarın kendisi başlı başına bir kanıtmış. Yanlışım var ise şayet ki büyük ihtimalde var. Lütfen düzeltin.Bu bulduğum araştırma verileride doğrudan bilginin kendisini kopyala yapıştır suretiyle eksiksiz bir şekilde yolladım. Daha sonra son olarak hatamı sorduğumda Books Publisher Content Policy ve the Google Copyright Policy . incelemem söyledi. Lakin kural ihlali bir şey ile karşılaşmadım.İlk Kitabım olmakla birlikte, yazı içeriğinden, yayınlama ve yayın kollarına dair bir çok eksiğim, keza yanlışım olacağının farkındayım. Google play yayınlanması önemli olmamakla birlikte hatamın nerede olduğu öğrenmek, çözüme kavuşturmak istiyorum.Bu konu hakkında değerli zamanınızdan bir kaç dakika ayırıp ,bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum. İlgi ve alakalarınız için teşekkür eder, Karantina zamanlarıdan sağlıklı, huzur dolu günler dilerim.

 25. özgür gökkaya

  babam kısıtlı kızına ( 18 yaşından büyük ve %98 engelli) vasi olmak için sulh hukuk mahkemesine başvurdu. geçtiğimiz aralık Vasilik aldı. Daha sonra TMK 335 ve 419-3 maddelerine göre kısıtlı erginlerde anne ve babanın kural olarak vasi değil de velayetin devamı olması gerektiğini öğrendik. Sorum şu biz bu vasilik kararını uzatılmış velayete nasıl dönüştürürüz? yeniden sulh hukuka mı dilekçe yazmalıyız? Sulh hukuku pas geçerek aile mahkemesine direk uzatılmış velayet isteğinde bulunabilir miyiz?

 26. HASAN KOCAKANAT

  Merhaba,1 ay önce annem vefat etti. Ben kendi borcumdan dolayı reddi miras yapabilir miyim? Eğer Benim hakkım çocuklarıma kalıyorsa benim borcum onlara geçer mi? Bundan dolayı çocuklarım sorun yaşar mı?

 27. Umut

  İyi günler.
  Eşimle bundan 7-8 ay kadar önce evde bir tartışmamız oldu. İkimizde alkollüydük. Kendisi başıma vurdu, ben de kendime hakim olamayıp eşimi darp ettim. Rapor aldı. O zaman 1 ay uzaklaştırma cezası almıştım. Şimdi asliye ceza mahkemesinde duruşmamız olduğu bilgisi verildi. Olay aramızda kapandı ama bu durumdan zarar görür müyüm? Ya da zarar görür müyüz? Ne yapmamızı tavsiye edersiniz?

 28. Yavuz

  Merhaba.köydeki tarlamız yol kenarında.arka tarafta kalan tarla sahiplerinin geçmesi için 1 metre genişliğinde patika yol var.yaklaşık 50 yıldır böyle.köyümüze 2007 yılında kadastro geldi.bizim haberimiz yokken 1 metrelik patika yol 3 metre olarak belirlenmiş.bu durumu yeni farkettik.ama yol halen açılmadı.şu anda 1 metre patika yol var.ilerde mahkemelik bi durum olursa sonuç ne Olur.yada nasıl iptal ettirebiliriz yolu.
  Teşekkürler

 29. papatya

  Nişanlımı bı kızla bastım. buda yetmezmiş gibi şiddet uygulladı bana hastahaneye gidip darp raporu aldım ve aynı zamanda emniyette gidip şikayet ettim. mahkeme açılacak bana yazdıgı argolu kelimeler de var. söz,nişan oldugu xaman çekilem fotograf ve videoda var ben bunları mahkemede göstersem ona tazminat davası açmış oluyor muyum. sönucta evlenmek üzereydik birine sordum dedi oluyor size de sormak istedim.

 30. Harun yanik

  Merhaba 2014 yilinda babamin ustune kredi çekip ev aldik 2020 Eylül ayında kalan borcu kapatıp evi uzerime aldim ama suan babamin bankalara yüklü borcu var acaba benim üstüme aldığım evime babamdan dolayi haciz gelirmi cevaplarsaniz cok sevinirim

 31. Esra

  23 sene önce babamı trafik kazasında kaybettim ölümünden karşı taraf sorumluydu ben o dönem çok küçüktüm. Dedemler mahkemede adamdan tazminat alarak olayı kapamislar. Zaman asimi olayı böyle şeyler için gecerlimidir o adam 1 gün bile cezaevinde yatmamış ben gerekirse verdiği tazminati geri ödeyerek taksirle ölüme sebebiyet verme davası açabilir miyim

 32. Ceyhun Çavuşoğlu

  İlk eşimden ayrılınca babamdan kalan miras hakkımı kardeşlerime devrettim. İkinci evliliğimi yaptım katdeşlerim bana hakkımı geri vermiyor dava açabilirmiyim nasıl bir yol izlemem gerek

 33. Hasan Ü.

  09/10/2020 tarihinde saç ekimi yaptım. Estetik adı altında işletmesi olan ekip tutarak ekime kendisi girmeden saç ekimi yapan ve kendisi doktor olmayan bir kişinin yanında saç ekimi yaptım. Ekimi özel bir hastanede poliklinikte yaptırdı. Bana bu işi on yıl uzman bir ekiple yaptığını söyledi. Hastane ortamında yaptığını söyleyince ben herhalde uzmanlar ile yapılıyor diye düşündüm.
  Ekime girdiğimde ekimi yapacak kişiye doktor sen misin dediğimde sustu. Yatırıp kafayı uyuşturduktan sonra yine doktor olup olmadığını sordum. Bana saç ekim uzmanı olduğunu söyledi. Saç ekimi yaptığımda aynı gün ekimin üç farklı bölgesinde morarmalar oldu ve orada koca nekrozlar oluştu, kabuk tuttu. Dördüncü gün yıkamaya gittiğimde yara kabuklarını sordum bana bunlar geçici olduğunu zamanla düşeceğini oradan saç çıkacağını söyledi. Onuncu günde yine yıkamaya gittiğimde sol şakaktaki bir nekrozu zorladı ve kabuğu söktü. Yarım santim çukur oluştu. Teknisyenine gönderip pansuman yaptı ve nitrocin merhem verdi. Nekroz olan yerlerde çökme oldu ve yara izleri oluştu. Ayarıca donör bölgede saçı kısa kestiğimde çizgi izler kaldı.
  Saç ekimini yaptıran kişi benden havale yoluyla parasını aldı. Fatura vereceğini söyledi ama sonra vermedi. Delil olarak onunla telefon konuşmaları ve watsapp mesajlaşmaları var. Onu mahkemeye vermeyi düşünüyorum. Bu davayı kazanma şansım nedir?
  Kendisi doktor olmayan sağlık teknisyeniyle saç ekimi yaptırıyor. Fatura kesmiyor. Ben bunu mahkemeye versem bu mahkemeyi kaybetme ihtimalim var mı? Adama inandım ekimi yaptım ve nekroz oluştu. Durumu anlatınca bir şey olmaz, geçer diye geçiştirdiler. Yara izi ve bu bölgede çıkmayan saçla kalakaldım.

 34. ELÇİN

  Merhaba.2014 yılında başladığım şirketten 2017 ocak ayında hiçbir hak talep etmeden kendi istifam ile ayrıldım.1 sene sonra 2018 de tekrar aynı şirkette işe başladım ve şuan halen çalışmaktayım.bu süre zarfında evlendim ve evlilik sebebi ile çıkmam gerekiyor.Geçmiş 2 senenin tazminatını alabiliyormuyum yoksa 2018den itibaren çalıştığım yıllarmı geçerli oluyor.Yardımınızı rica ediyorum.

 35. Baran batu

  Postegro İle Gizli Hesaba Bakma

  postegro diye bir uygulama ve internet sitesi var belki görmüşsünüzdür.bende bir ara hem uygulamayı hemde internet sitesini kullandım.Şimdi bu uygulamayı kullandığımı kişi öğrense beni savcılığa falan verebilir mi ? (Bana kim baktı diye ücretli eklentisi var) Bu eklentiyi kullanıp hesabın baktığımı öğrenirse yasal işlem başlatabilir mi ?Bir ceza alır mıyım ? Bilmeyenler için postegro:instagram gizli hesapları gösteriyor

 36. murat

  bir kavga sonucunda ayağım kırık oluştu 34 gün boyunca alçıda kaldı alçı çıkarıldıktan sonra 30 gün fizik tedavi gördüm maddi manevi tazminat davası açarsam ne kaybım olur ve ne kazancım olur

  1. ece güler

   merhaba D-smart firmasından internet aboneliği yaptırdık faturamız 85 lira gelecekti 1 ay sonra tv hizmetini ücretsiz olarak vereceklerini söylediler kabul ettik bağlandı sonrasında faturamızı 115 liraya çıkardılar ses kayıtlarında ısrarla faturamızın 85 lirada sabit mi kalacak diye ısrarla soruyorum ama şimdi ne tv paketini ücretini iptal ediyolar bi de üstüne üstlük madem tv paketini iptal edin dediğimde de 180 tl kapatma ücreti istiyolar bunun için ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

 37. Banu altun

  Merhaba. Ben Avon firmasından şikayetçiyim. Benim Nerden bulduklarını bilmediğim TC numaram ve doğum tarihim ile satış yapmışlar. Parasını alamayınca da arabam için icra davası açmışlar. Söyledikleri adres de hiç oturmadım.onlarda kayıtlı telefon numarası bana ait değil. Teslimat belgesinde imzam yok. Hatta satışın yapıldığı tarihlerde aynı şehirde bile ikamet etmiyordum. Bütün bunları bildirdim. 6 aydır çözecekler diye bekliyorum. Hiçbirşey çözmedikleri gibi kendilerinin mağdur olduklarını iddia ediyorlar. Lütfen bana bir yol gösterin.

 38. ece güler

  merhaba D-smart firmasından internet aboneliği yaptırdık faturamız 85 lira gelecekti 1 ay sonra tv hizmetini ücretsiz olarak vereceklerini söylediler kabul ettik bağlandı sonrasında faturamızı 115 liraya çıkardılar ses kayıtlarında ısrarla faturamızın 85 lirada sabit mi kalacak diye ısrarla soruyorum ama şimdi ne tv paketini ücretini iptal ediyolar bi de üstüne üstlük madem tv paketini iptal edin dediğimde de 180 tl kapatma ücreti istiyolar bunun için ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz

 39. Ftmkkkz

  İyi günler efendim benim babaannem 85 yaş üzeri iki covid19 aşısını da vuruldu ama covid19 oldu ve ağır atlattı mahkemeye verebilir miyiz herhangi bir tazminat davası açabilir miyiz

 40. Şeyhmus

  Merhaba
  Çalıştığım yerde iş kazası geçirdim ve rapor sürem bittikten sonra işe gittiğim zaman işin pek olmadığından beni 1 ay ücretsiz izne çıkardılar 1 ay dolduktan sonra işe tekrar gidişimde oranın yetkilisi bana yeniden işin az olduğunu söyledi fakat benim yerime yabancı uyruklu birini almıştı beni tekrardan işe almadı ben o günden sonraki bir kaç gün şirketin en üst yetkilisi ile görüşmek için şirkete defalaraca kez gidip şirketi defalarca kez aradım fakat bi türlü benimle görüşmediler bende hakkımı aramak için hukuki yollara başvurdum savcılığa şikayetimi gerçekleştirdim bugün elime iş sözleşmesinin feshi adına bir belge geldi belgede sanki kendi rızamla işe gitmemişim gibi bir yazı geldi fakat oranın müdürü beni işe almamıştı şimdi ne yapmalıyım

 41. Reyhan çavdar

  Merhaba ben 13 senelik evliyim eşim beni çok aldattı yakalaninca dayak hakaret 3 kere ailemin yanına gittim 2 çocuğum var onlar için son şans verdim 3 sene once ama o hiç değişmedi 3 senedir alkol kullanıyor gene beni aldatiyordu çocukların yanında bana fiziksel ve psikolojik şiddet uyguluyor artık hayatım çekilmez bir hal aldı ve annemin evine geldim boşanma davası açtım beni aldattığına ve içki içtiğini ne deliler var kendisi boşanmak istemiyor bu durumda dava çok uzun sürermi çocukların velayeti ben alabilir miyim avukat tutmaya durumum yok o yüzden soruma cevap verirseniz sevinirim çok teşekkürler

 42. H. Onur KARAPINAR

  Vefat eden dedemin üzerine tapulu arsa var, babam ve kardeşlerinin tapusu yok, amcamın bankaya olan borcundan dolayı ipoteği var.
  Babam ev yapmak istiyor, kendi payının tapusunu alabilir mi? yoksa ipotekten dolayı kendi payının tapusunu alamaz mı?

 43. huseyin

  Kirada olan bir evi 4 ayın başında satın aldım. Evimin kiracısının kontratı bu yılın 6 ayın sonunda bitiyor. Başka evim olmadığı için kendim, Eşim ve çocuklarımla birlikte oturmak istediğimde sözleşme bitiminde evi boşaltmasını istedim fakat kiracı bir yıl daha kalmakta ısrar edip evi boşaltmayacağını belirtiyor. Ayrıca tapu konu ile herhangi bir şerh yok. Konuyla ilgili nereye başvurmam gerekiyor ve ne kadar sürede evimi boşalttırabilirim.
  Konuyla ilgili yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

 44. öznur

  2020 Yılında pandemi sebebiyle dünyada ve ülkemizde iş hukukunda hangi sebeplerle ve ne gibi değişimler meydana gelmiştir?

 45. Pınar akyol

  Merhabalar eşimle 7 yıldır evliyşz ve iki tane biri 5 diğeri 2 bucuk yasında çocuklarımız var ilk zamanlar sadece bagrıp çağırırdı esyaları kırardı çocukların yanın da sonradan çalısmaya başladım ve maasımı alır borç kira vs öder birde annesine çocuklarımıza baktığı için her ay 500 tl veriyordu bana da sadece 100 tl oda nadir .böyle olunca çalısmayı bıraktım ve şimdi her akşam tartışma hatta bazen de şiddet fiziksel şiddet görüyorum boşanmak istiyorum anlaşmaşlı ama kabul etmiyor . Dava açmak istiyorum darp raporu alıp dava mı açabilir miyim çocuklarımı alıp gidersem kaçırdı diye dava açmasından korkuyorum . O yüzden bir sey yapamıyprum lütfen yardım edin sizce ne yapmalıyım ? Davayı açar darp raporumu verirsem çocuklarımı alabilir miyim bosanabilir miyim ?

 46. Duygu

  Merhaba
  05.07.2019 yılında evlendim. Karşı taraf resmi nikahı yapar yapmaz tüm verdiği sözlerden bir bir caymaya başladı ve düğün günü kahnanamın hakaretin maruz kaldım. Kaynanam kayınbabam ve kızlarından birçok kez dayağa teşebbüs ve ağır hakaretler işittim. Ev temizliğine zorlandım tehtid edildim. Kocam sessizce sadece izliyor ve oda şiddeti birtek bana uyguluyor.
  Elimde darp raporu yok çünki hızlı vurup iz bırakmam diyen eşim var.
  Ailesi nerdeyse 2 yıldır bana acı çektirdi ve halan içimizdeler Bi şekilde. Üstelik bütün eziyetlerini hamileyken yaptılar.
  İftiralar attılar
  Deli demişler bana herkes böyle tanımış
  Eşimin ailesine dava açsam sonuç başarılı olurmu
  Not:daha önce hakim karşısına çıktık eşimde bnde ailesi yüzüne kavga ettimizi belirttik

 47. Onur yıldız

  2019 da u dönüşü olmayan yer den döndüm ticari taksi kullanıyordum motorla çarpışdım 2 kişi yaralandı tazminat davası açdılar taksinin sahibi ne kadar sorumludur tazminatları taksinin sahibi ödermi

 48. Cemre

  İddet müddeti davası açtım dediler 1 ay içinde biter 1 ay’ı geçti anlayamadım dava dosyam karar cıkmış yazıyor sonuçlanmış mı oluyor? tekrar başka biri ile evlilik yapmak istiyorum bi sıkıntı çıkar mı Banada yardımcı olur musunuz bilgi almak istiyorum

 49. Ecrin neva

  Babam 2014 yılında vefat etti borçlarından dolayı reddi miras yaptık sonra babamın adına olan banka borcuna avukatın geç itiraz etmesi nedeniyle üzerimizde kesinleşmiş borç görünüyor bu iptal olur mu

 50. Beyhan

  Ben İkt mezunuyum.yıllarca işbaşvuruları yaptım.işe giremedim.işten çıkarıldım.maddi durumum yok.atılan şeyleri temizleyip aldığım için oturduğum site üyeleri kooperatife şikayet etti bu sadece beni ilgilendirmez mi?hatta bir üye seni burda bir daha görürsem senin bacaklarını kırarım dedi.biz de üyeyiz ben üye ve kooperatifi nereye şikayet edebilirim?koop. 10-15 imza topla işe alıyım dedibazı üyelerden imza aldım.bazıları yönettim yüxzünden imza vermedi..cumburbaşkanlığına şikayet etsem olur mu?başımı derde sokmak istemiyorum.koop kaymakamlığa o da mahkemeye mahkeme de jandarmayla zorla akıl hastanesine gönderdi beni hapsettiler 2 gün ailemin bana ulaşmasını yasakladılarherşeyime elkoydular 8 yaşında çocuğum var üzüntüden mahvoldum.sonraki günlerde ailem bana ulaştı benim aramam yasak.güvenlik görevlileri de hemşirelerin hep kötü müdahalesiyle karşılaştım.şimdi plastik topluyorum.geri dönüşüme satmak için üyeler ve koop.tekrar karışırsa ben nerden izin alabilirim?ve tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum.stresliyim.

 51. Hacer Kaya

  Merhaba babam ölmeden 4 yıl önce kendi ikamet ettiği evi bana bir fiyat karşılığı sattı babam 31.03.2021 tarihinde vefat etti ablam mirastan mal kaçırma davası açtı davalı benim bu mahkemenin sonucu sizin de tecrubelerinize dayanarak az çok bilebilirsiniz nasıl sonuç gösterir ? şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

 52. onur sarı

  Merhaba, benim 02.04.2012 (9 yıldan fazla) çalıştığım işyerimle ilgili pek çok mağduriyetim var ve artık en kısa zamanda tüm mağduriyetlerime son vermek, haklı çıkış sebebiyle ayrılıp tüm haklarımı almak ve mağduriyetlerimi de tazmin etmek istiyorum, sadece bir kaç gün içinde hemen işlemlere başlamak istiyorum. tecrübeli, bilgili iyi ki tanımışım diyeceğim bir avukata ihtiyacım var, yardım edebilir misiniz?

  İşe giriş tarihim 02.04.2012 ama sigorta başlangıcı 06.07.2012 dir. 95 gün sigortasız çalıştırıldım.
  Sgk ya bildirilen ücretlerim MART 2021 e kadar düşük gösterildi bir kısmı banka hesabıma yatırıldı kalan kısmı elden nakit verildi.
  Nisan 2012 – kasım 2015 arası
  haftaiçi 08:30 – 19:00 (yemek 45 dk.)
  cumartesi 08:30 – 16:00 (yemek 45 dk.)
  Mesai ücretleri tarafıma ödenmedi
  Aralık 2015 – ekim 2019 arası
  haftaiçi 08:30 – 18:30 (yemek 45 dk.)
  cumartesi 08:30 – 16:00 (yemek 45 dk.)
  Mesai ücretleri tarafıma ödenmedi
  Kasım 2019 – günümüze kadar
  haftaiçi 08:30 – 18:00 (yemek 30 dk.)
  cumartesi 08:30 – 13:00 (mola yok.)
  Mesai ücretleri tarafıma ödenmedi

  Zorla çalıştırılan resmi tatiller
  23 nisan (hepsi), 19 mayıs (hepsi) 15 temmuz (2020 yılı), 30 ağustos (hepsi), 28 ekim(hepsi), 29 ekim (hepsi)
  Zorla çalıştırılan bu resmi tatillerin mesai ücretleri tarafıma ödenmedi
  Yıllık izinler
  nisan 2012 – kasım 2015 arası sahip olduğum yıllık izinlerim hep 10 günden hesaplandı ve Pazar günleri de dahil edildi.
  14 iş günü olarak kullanma kararı yönetim tarafından kasım 2015 toplantısında alındı bu tarihten sonra yıllık izinler 14 iş günü yapıldı, fakat kullanamadığım çok iznim var, geçmişe yönelik düzeltmeler yapılmadı.
  2020 yılı zamları görüşülürken işverenlerimiz Ahmet Tutar, Adem Tutar, İsmail tutar ve firmamızda büro elemanı olarak görev yapan aynı zamanda Ahmet Tutar’ın oğlu olan Anıl tutar’ın da zam görüşmelerinde etkili olarak hazır bulunduğu bir odada zamları görüştük, isimleri anılan 4 kişinin baskılarıyla istediğim ücretin çok altında bir ücret verildi, her yıl zam görüşmelerimiz aynı ortamda aynı şekilde yapılıyordu, ayrıca bu görüşmede ücreti düşük bulduğum için bana Ahmet Tutarın sözüyle ve diğerlerinin de kabulüyle haziran 2020 ayında tekrar bir zam yapılacağı sözü verilmiştir, İsmail Tutar bu verilen sözü elinde bulunan personel ücret listesinde adımın bulunduğu satıra not almış ve tamam o zaman haziranda tekrar zam yapacağız maaşını iyileştireceğiz diyerek hepsi bunu onaylamıştır, ama şubat 2021 de Ahmet Tutara bunu hatırlatmama rağmen nisan 2021 ayında hala bu zam yapılmamıştı, verilen sözler tutulmamıştır.
  23.03.2020 – 09.06.2020 tarihleri arasında evden çalışma sistemi uyguladık, tam mesai saati çalışma yapılmasına rağmen, usulsüz ve gizli bir kararla kısa çalışma ödeneğine işverenlerimiz tarafından başvurulmuş ve bu karar bize nisan ayının sonunda 29 nisanda bize bildirildi, ayrıca işverenlerimizin aldığı bu kararla mart 2020 22 gün çalışma olarak sigorta gösterilmiş nisan-mayıs haziran ayları ise tam 3 ay 0 (sıfır) gün olarak gösterilmiş 98 gün sigortam yatırılmamıştır fakat tamamında mesai saatlerime göre evden çalıştım. Bu tarihlerde kısa çalışma ödeneğinden faydalanıyor olarak göründüğüm için tarafıma kısa çalışma ödeneği yatmış fakat işveren bu ücretleri benden geri almıştır.
  Kısa çalışma ödeneği için yapılan toplantıda “bu işlemler usulsüzce kötüye kullanılıyor ve sigortamızı yatırmayarak bizi mağdur ediyorsunuz, bunu yapmayın, bizi mağdur etmeyin” diyerek haksızlığa itiraz ettiğim için bana işverenimiz Ahmet Tutar tarafından “onur ben şimdi seni işten atsam iş mi bulabileceksin bu zamanda, biz sizi işsiz bırakmayarak size iyilik yapıyoruz” denilmiştir.
  Ayrıca 09.06.2020 tarihindeki bir başka toplantımızda aynı konuya ilişkin olarak “bu usulsüzce sigortasız çalıştırılmamız bizi mağdur ediyor bunu yapmayınız, biz evden çalışmaya devam ediyoruz ve mesai saatlerimize uyuyoruz, oysa siz bizi kısa çalışma başvurusuyla haftalık çalışma saatimizi sıfır gösterek sigortasız çalıştırıyorsunuz ve bu yolla kar elde ediyorsunuz bu illagal bir durum, bizi mağdur etmeyiniz” dediğimde bu sefer diğer bir işverenimiz Adem Tutar tarafından bana “onur sen ne ima ediyorsun attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değsin, bizim heryerde tanıdıklarımız var bize haberler geliyor, kim bizi şikayet ederse biz biliyoruz önceden, daha önce başka şeylerle bizi şikayet etmeye çalışanlar oldu ama hiç bir şey elde edemediler” cevabıyla susturuldum.
  Uzun zamandır ve sistematik bir şekilde bana karşı bir mobbing uygulanmış ve son toplantılarda “bizi bu şekilde mağdur etmeyin” diyerek itiraz ettiğim günlerden itibaren bu mobbing daha da artmış ve katlanılamaz boyuta gelmiştir. İşverenim Ahmet Tutar her gün ve giderek daha fazla bir şekilde diğer herkesin bulunduğu ofiste yüksek sesle “onur seni kovacağım ya, bak gözüm üzerinde ha, her şey bu onurun yüzünden, ödettireceğim bunları sana, onur sen hiç dayak yedin mi, seni döverim bak, lan hiçbir boku halledemiyorsun ya” yemek yerken gördüğünde yine herkesin içinde yüksek sesle “hak ettin mi lan yemeğini, birde yemek mi yiyorsun, yok lan sana bir daha yemek, bunların hepsini tahsil edeceğim senden” gibi aşağılamalarla her gün herkesin duyduğu ve gördüğü şekilde sayısız defa bu davranışlara maruz kaldım.
  Diğer bir işverenimiz Adem Tutar ve İsmail Tutar tarafından da çoğunlukla Adem tutar tarafından olarak yine herkesin duyduğu ve gördüğü ortamda yüksek sesle parmak sallayarak “onur şu konu ne oldu niye haber vermedin niye hatırlatmadın, ben size ne dedim ha ne dedim, bak seni uyarıyorum şu konu bir daha böyle olmayacak, şu konu şu gün seninle ciddi ciddi konuşacam bak toplantı yapacağız ben çeki düzen vereceğim size” gibi yüksek sesle ve parmak sallayarak günaşırı sürekli bu azarlamalara maruz kalmaktayım, ve herkes şahit olmaktadır.

 53. yıldo

  İyi günler,
  Bir iki konuda görüşünüzle bana yol gösterirseniz sevinirim,
  Hükümet komserinin katılmadığı ve ortakların rızasıyla kooperatif mahallinde daha önceden 11 madde olarak açıklanan gündem maddelerine şeçilen divan başkanı ortaklar tarafından ilave olmadığı için daha önceden ilan edilen gündem maddeleri ile toplantıya devam edildi.
  Görüşmeler devam ederken usule uygun olmayan şekilde gündem maddelerinin haricinde kararlar alıp seçim yapıyorsunuz dememe rağmen toplantıya devam edildi. Bende toplantının sonuna doğru divan katibinin yazdığı toplantı tutanağına şerh koyup imza atarak toplantıdan ayrıldım.
  15 gün kadar sonra kayıtlarımda olsun diye Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne teslim edilen toplantı tutanağını yazı ile aldım.
  Almış olduğum toplantı tutanağında O gün divan katibinin el yazısı ile yazdığı ve benim şerh koyarak imzaladığım tutanağın değil de, Tamamen bilgisayardan alınarak yazılmış 11 madde olarak açıklanan gündemin dışında, olmayan Yönetim ve denetim kurulu seçimlerinin de içinde bulunduğu ve kendi isteklerinin de olduğu 22 maddeye çıkarılıp imza altına alınarak teslim edildiğini gördüm.( Ayrıca:Sanki Yönetim ve denetim seçiminin yapılması için sonradan A4 kağıdına şahısların iş yerlerine gidip imzalatılarak alınan kağıdı da usule uygun yapabilmek için tutanakla beraber teslim etmişler).
  Bu aşamadan sonra ben de mahkemeye dava açarak genel kurul’un iptalini istedim. İlk derece mahkemesi tamamını değil de içinde yönetim ve denetim kurullarının da olduğu ilan edilen gündemin dışındaki tüm maddeleri iptal etti. Kooperatif istinaf mahkemesine gitti şu anda orada.
  Benim öğrenmek istediğim,
  1- İstinaf mahkemesinin sonucunu beklemeden Toplantı tutanağında imzası olan divan başkanı,katibi, kooperatif yönetim kurulu ve sonradan imzalatılam A4 kağıdında imzası olanlar hakkında sahtekarlıktan ceza davası açabilirmiyim veya ne yapabilirim.
  2- Birde İlk derece mahkemesi tarafından seçim maddeleri de iptal edildiği için 2020’nin başından itibaren devam eden yönetimin almış olduğu huzur hakları ve yapmış olduğu icraatlar konusunda neler yapılabilir.
  Kısaca bu konularda veya başka neler neler yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim
  İyi çalışmalar.

 54. Merve

  Merhabalar eski eşime ve ailesine açmış olduğum manevi tazminat davası reddedilmiş ve karşı tarafın avukatına vekalet ücreti ödemem gerektiği söylendi avukatım yinede temyize gideceğini söyledi fakat ikinci kez davanın reddedilişi bu durumda temyiz mi daha sağlıklı dosyayı kapatmak mı ve avukatım karşı taraftan tahsis edeceğine emin olduğundan benimle ücret konuşmamıştı durumum olmadığı her anlamda belli ama şu an benden ne kadar ücret talep etme hakkına sahip bilgilendirebilir misiniz lütfen

 55. Bahadır coskun

  Merhaba iyi günler 2014 yilindaydı 86/2 maddesinden 2bin TL para cezası verildi onuda hagb ye cevirmislerdi..

  2018 de 179/3 alkollü araç kullanmaktan ceza alınca 2014 deki hagbem bozuldu dosyam açıldı 2014 deki dosyamda uzlaşmaya gidildi karşı tarafla anlaştık dava düştü…

  2018deki alkol olayında da mahkemeden adli para cezası aldım 1500 TL…

  2020de de tekrar kavga olayım oldu ve 86/1 53/1 ve 58. Sevk maddesi düzenlemiş savcı… mahkeme tarihi daha belli değil ama… Buradaki 58 korkutuyor beni tekerrür mü uygulayacak direk yoksa bu 58 sana uyarı birdaha bu suçun üstüne suç islersen 58 tekerrür mü uygularım dicek mahkeme…. ve önceki suclarim şimdi tekrar önüme cikacakmi?
  tessekur ederim Allah razı olsun şimdiden

 56. Esmanur ay

  Ben dershaneden çıkmak istiyorum çünkü, eğitim verilmiyor olumsuz eğitim, veriliyor bize söyledikleri her şey palavra hocalar ders işlemiyor benden sözleşmeyi fesh, ettiğim için %10 istiyorlar bende iyi eğitim verilmediği için, verilen vaadler sözler tutulmadığı için, vermek, istemedim bize tebliğat göndereceklermiş vermezsek benim haklarım ne bilgilendirimisiniz lütfen

 57. Mehmet İzmir

  Merhabalar , bugün trafik cezam var mı diye baktığımda üzerime kayıtlı olan motorsikletimin haciz edildiğini gördüm , 2017 yılında üniversite için devlet yurdu çıkmadığı için özel yurda yazılmak zorunda kaldım sonrasında ise babam senet imzaladı , o sene içerisinde babamın trafik kazasından dolayı evde kimse olmadığından okulu bırakmak zorunda kaldım memleketime döndüm bir süre sonra 1983 model arabamıza haciz konuldu , ama benim senette sadece adım var imzam yok ben orda kalıyordum benim motorsikletime haciz koyulmuş ne yapmam gerekiyor ? Haciz 7 gün olmamış dosya 2018’den ama benim senette bir imzam bulunmamakta

 58. Semih Öçal

  Merhaba trafik kazası tazminat davam sonuçlandı, kazandım. Sigorta firması ön ödeme yapmıştı. Ancak teminat tutarının kalan kısmını ödememektedir. Gerekçeli kararda ihbar olunan olarak gözükmekte. Ancak davalı olarak gözükmediğimiz için ödeme yapamıyoruz denilmektedir. Ne şekilde tazminatı tahsil edebilirim. Teminat tutarı kadar olanını ödemek zorunda diye düşünüyorum. Davalı şahıs mal kaçırdığı için tahsilat yapılamıyor. Nasıl bir yol izlemeliyim. Fikir verirseniz Çok sevinirim. İyi günler. İyi çalışmalar dilerim.

 59. Muhammed emin gezer

  Vakıfbank hesabım masak tarafından blokelendi. İçerisinde ki parama dokunamıyorum. Ve yasaklı kimlik bildirimi getirdi. Bddk ya attığım şikayet sonucu bankadan bana gelen yazı şu.. gelen havaleden dolayı bankamıza şüpheli işlem bildirimi yapıldığı tespit edilmiştir. Hesabım iki haftadır blokeli ve bu mesaj ne anlama geliyor. Benim ne yapmam lazım bana akıl verün lütfen cevabınızı bekliyorum.

 60. ali sezer

  merhaba bundan 6 ay öncesine internet üzrinden oyun hesabımı satım satığım kişi parayı başka bir adamdan yasal olmayan yola benim hesabıma gödermiş adam hakkımda suç duyurusunda bulunmuş ne yapabilirim teşşekürler

 61. salih tuncel

  merhaba iyi günler 2018 yılında maaşıma zam yapılmaması elden para verilmesi fazla mesai yatırılmaması gerekçesiyle haklı fesih yaparak işten ayrıldım önce uzlaşmatırmacı başvurduk ikinci toplantıya işveren vekili katılmadığı için tutanak tutuldu ve dava acıldı benim iki sahidimde işveren gdava açmış kişilerdi o dönemde danıştayın 2011 yılında almış olduğu bu tarzdaki şahitlere dikkatli yaklaşın yeminli ifadeleri tutarlı ise kabul edin ilkesinden hareketle sahitlerim yeminli ifadelerini verdiler sene 2021 oldu davalı taraf benden yeminli fade vermemi istedi (yemin teklifi) verdim fazla mesailerimi alamadığımı haftada 60 saat çalıştığımı ve 45 saat parası yatırıldığını söyledim hakime hanım karara çıtkı 20 ekim 2020 danıştay kararını baz alarak fazla mesailerimi tırnak içinde iptal etti kıdem agi ve 20 günlük alamadığım maasıma hükmetti
  biraz araştırınca istinaf mahkesi kararlarında davacı olup işveren aleyhine sahitlik yapan kişilerin sahitliklerini yok hükmünde sayıp kısmen kabul edilip kısmen red edilen davaların tümden red edildiğini gördüm şimdi naçizane bir kac sorum olucak
  1-ben davayı actığımda sahitlerim davacı olmalarına ragmen sahitliklerin kabulünde bir engel yoktu yeminli ifade doğru ve tutarlı ifade esas alınıyordu şahitlerime davalı taraf tek soru sormadı davalı taraf işyerinde calışan personelleri olmasına ragmen sahit göstermedi sahitlerin ifadesini yahut iddalarımızı çürütücek bir belge sunmadı ve ben üzerine yeminli ifade verdim mahkeme harar verirken danıstayın kararını baz aldı ama bana baska şahit sunabilme sansıda vermedi sonuc olarak : bu 2020 danıstay kararı geriye dönük beni bağlar mı ? mahkemenin bu iptal kararı kesin mi? istinafta fazla mesai ve diğer haklarımıda kaybedermiyim ? istinaf davayı tümden aleyhime bozarmı
  2-fazla mesailer gittiği için 4000 davalı taraf avukatına ödeme yapmam gerekiyor 300 küsür harc vs..
  bu ücreti muhakkak ödemelimiyim?
  3- istinafa müracatta kazanmak adına şansım var mı ? varsa kazanmak adına önerilerinizi rica ederim
  saygılarımla

 62. gürkan çetin

  merhabalar yasa dışı bahis yüzünden 2.5 yıl hapis cezası aldım banka hesaplarımda hepsinde bloke var şu an mahkeme devam ettiği için her hangi bankadan ne hesap açabilme nede başka bir hesaba para gönderebiliyorum 2018 den beri süreç devam ediyor stajer olarak çalıştığım firma hesabıma para yatırdığı hesap direk blokeye giriyo şu an 8 tane banka hesabımda 90 bin tl bulunmakta benim tek amacım temize çıkmak yardımcı olursanız sevirim

 63. İyi günler.15.ocak.2021de 138kişilik sitede Kentsel dönüşüm kat karşılığı inşaat sözleşmesine imza attım.Müteahhite dairemin yenilenmesi için üstüne 90bin tl ödeyeceğim.Ödemeyi senet olarak ödeyeceğim.Müteahhit ayrıca bana ödeme protokolü imzalattırıp kendine aldı.Protokolde fazladan 10bin yazdığını farkettim.Sorduğumda yanlışlıkla olduğunu söyledi.Israr etmemle fazla 10bini karalayıp whatsapptan bana gönderdi.1.senet ödememi bankaya nakit ödemeye senet aslını almaya gittiğimde dekont verildi.Senet aslının genel müdürlükte olduğu 1 ay sonra senedin geleceği söylendi.1ay sonra senet aslını aldım.Müteahhit yani ödemeyi yapıp senet aslını alacaktım bankadan dediğimde banka çalışma sistemi değişmiş deyip geçiştirdi.Müteahhitten mesaj yoluyla 90bin tl ödemem için Adıma E-fatura kesmesini talep ettim.2aydır cevap vermedi.Şüphelendim bunlardan sonra.Belediyeye kentsel dönüşüm kira yardımı başvurusunda bulunabilmesi için yıkım evrağı almak için müteahhit ofisine çağrıldık.Gittiğmde imzala diye önüne evraklar koydular okuyup imzalayacağımı söylediğimde tersledi üstüne de değersiz daireniz 90bine yenileniyor daha ne istiyorsunuz dedi.Yerimiz ümraniye bölgesinde emlak değeri iyi olan yer.Evraklar içinde haksız yerleşim daire kat paylaşımı yapıldığını o anda gördüm bilgim yoktu.Bunu farkettiğim evrakların resmini çektiğim için de bozuldu beyfendi.Sözleşme imza aşamasında 3daire sahibine müteahhiti bulan kişi bunlar iş takibi yetkisi verdik .Müteahhit de aynı yetkiyi verdik.5temsilci avukat,inşaat k ontrolörü tuttuk diye 1 yıldır 138kişiden 750tl topluyorlar.Bu parayı 50kişi gelen verdi.1 kısmı sadece 100tl verdi.Tuttuklarına dair evrak,sözleşme,firma ismi,telefon vermeleri talebinde bulundum çok kez sözlü ve yazılı verilmedi.Avukatıgören tanıyan yok.Müteahhit Lideri ofisine çağırıp sözleşme imzalattırırkende avukat yoktu.5temsilci bu parayı vermezsek avukata vereceklerini masrafları bize yükleyeceklerini ödemeyi bu yollara alamazlarsa tapuda dairemize şerh koyduracaklarını söylediler.Bunu yapabilirler mi.Bu yetkimi kötüye kullanmak değil midir suç değil midir.Bunları sebep göstererek yetkimi çekebilirmiyim çekersem ne olur.Riskli binalar raporla 3ay önce yıkıldı .Devletin ilk kira ödemeleri yattı.wto.son kişi imza atması diye inşaat başlanamıyor denildi.Bu da garip geldi.İnşaat başlamadı 20bin tl ödeme yaptım.Senetleri durdurabilirmiyim inşaat başlamadığı içşin nasıl durdurabilirim.Sözleşmeden cayılursa her cayan 100bin tl ödeyecek yazmakta.Temsilcilere bu olanlardan sonra hiç güvenim kalmadı.Sözleşme imza aşamasında imzadan sonra müteahhit babamın imza atabilmem için verdiği vekaleti temelli istedi.Notere gerekli mi sordum bana lazım değil belki tapuda gerekebilir dedi.İlginç geldi bütün yetkileri vermişken temsilcilere ve müteahhite.5gün sonra vekalet lazım diye istedim müteahhit ben olmadan noterde vekaletin fotokopisi ne aslıdır kaşesi bastırıp bana verdi bununla işini görebilirsin dedi.Ben olmadan bunu nasıl yaptınız dedim.Yapılabiliyor dedi.Bu yaptığı yasal mi dır

 64. Ali Öztel

  Merhaba, yakın zamanda bir ev satın aldım ve içerisinde kiracı var. Ev sahibi kiracıyla bu sene kontrat yapmadığını, yeni bir kontrat olmadığını söyledi. Ben de buna dayanarak, tamamen acemilikle en geç 1 – 2 ay içerisinde çıkar diye düşündüm. Ve kiracının evin satılacağından haberi vardı. Ancak kiracı 2017 Eylül ayından beri orada ve düzenli ödemelerini yapmış. Ben kiracıyla görüştüğümde, yeni kontrat yok fakat ödemelerinin düzenli olmasından dolayı bitiş tarihini bana önümüzdeki Eylül olarak söyledi. Kanunen düzenli ödeme yaptığı için, yeni bir kontrata gerek yokmuş. Yani otomatik yenilenme gibi bir durum oluşuyormuş. Kendisine henüz noterden bir ihtarname tarzı bir şey göndermedim. En geç 1,5 – 2 ay içerisinde boşaltılmasını istediğimi belirttim. Yeni bir yer bakacağını, bulursa boşaltacağını sözlü olarak iletti. Ancak benim de şöyle bir durumum var; 5 aylık evliyim ve eşimle birlikte anne-babamın sahip olduğu evde yaşıyorum ve almış olduğum eve bir an önce taşınmak istiyorum. Anne ve Babam aynı evde yaşamamızı istemiyor ve bir an önce aldığımız eve taşınmamızı istiyor. İkametim ise anne ve babamın evindedir. Kiracının en kısa sürede çıkması için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Saygılarımla.

 65. Narin akkaya

  eşimle 19 yıldır evliyiz yıllardır beni aldatıyor sürekli ben olayım çocuklarım olsun (3erkek 2 kız çocuğumuz var ) kaç defa onu beni aldatırken yakaladı gerek fiziki olarak gerekde fiziki olanlarla mesajlaşırken en geçen yazın telefonuna virüs girmiş ve bitcoin ödememesi durumunda sevgilileriyle olan mesajları ailesine (yani bize) iletceğini söylemiş eşimde bunu hiç takmamış dolandırıcı diye düşünmüş en son bu virüstekiler bana tüm konuşmaları yolladılar eşim yıllar önce konuşmayacağına söz verdiği sevgilisyle konuşmaya devam etmekteymiş sevgiliside tek değil öyle diyeyim 3-4 kadınla aynı anda konuşuyor ve bunlarda çocuklu -evli kadınlarda var eşim yine yalvardı yakardı yeminler etti affettim tekrardan ama dün küçük kızım babası telefondayken arkadsındaymış ve konuştukları tüm şeyleri görmüş eşim eski sevgilileriyle konuşmaya devam etmekteymiş sürekli sözlü/sözsüz şiddete uğruyorum bizi köle olarak görüyor en son böyle konuştuğumuzda evden gitmişti bir oğlumla tek konuşuyordu ben boşanma davası açmayı düşünüyordum oğlumda onu buna söyleynce bende üstümdeki tüm malları kaçırım demiş e devlettede şöyle alta koyacağım fotoğraftaki şekilde farklı kimlikler üzerinden (farklı tc aynı isim) mallarını idare etmekteymiş en son biz barışınca malı mülkü tekrar üstüne almış bir iş yerinden sadece aylık 1 milyon tlden fazla cirosu var bunların yanında kiralarıda var tüm herşey biz evlendikten sonra sahip oldu ben boşanmak istiyorum burdaki yorumlara göre avukatımı burdan çalışmak istiyorum bu durumda aylık alabileceğim nafaka miktarı nedir tahmini olarak sizce eşimin durumu belirttiğim gibi (eşim sevgilerilye bildiğim bir otele gidiyor heykır bana gönderdiği fotoğraflarıda flash belleke attım çocuklarım da bu olanlara şahit)

  bahsettiğim resim https://www.hizliresim.com/5hx4e2i

 66. UMUTSUZ

  Merhaba ben bir arkadaşıma eft yolu ile borç para verdim. Dekont açıklamasına borç olarak verildi yazdım. Ancak geri ödeme tarihi yazmamıştım. Sözlü olarak belirttiği sürede ödeme yapmadı. hukiki olarak nasıl bir yol izlemeliyim. Direk icra takibi açabilirmiyim. Mal kaçırma olayına giderse ne yapılmalıdır.Teşekkürler.

 67. Recep

  Merhaba iyi günler benim bir cezam vardı ve infaz ettim sonra ise bunu infaz ettikten sonra eski bir kavgadan dolayı 1 yıl 3 ay 15 ceza almıştım ve ertelenmişti ve infaz biittikten sonra bu ceza tekerrür e girip dosya tekrar açıldı bu cezaya itiraz ettim ve sonucu ve bekliyorum şimdi benim sorum mahkeme benim itirazimi kabul etmese bu cezadan dolayı yatarım varmı sistem nasıl işler dedigim gibi tekerrür olan suç 1 yıl 3 ay 15 gündür

 68. Cem Kaya

  Merhaba. İcra dairesi tarafından ihale usuluyle satışı yapılacak gayrimenkulun ihale tarihinden önce alacaklının avukatı ile görüşerek ve rakamda anlaşarak gayrimenkulü ihaleden çektirip satın alım işlemini yapabilirmiyiz ?
  Eğer bu işlem olabiliyorsa icra dosyasındaki alacaklı avukata nasıl ulaşabileceğime dair bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.

 69. League of Legends adlı oyunda karşı tarafa hakaret etmiştim ve ekran görüntüsü alarak Cimer’e şikayet edeceğini söylemişti. Yaklaşık ne kadar sürede sonuçlanır bu şikayet ve olay savcılığa ulaştığında ne kadar sürede ip tespiti yapabilir? Ve ilk defa şikayet ediliyorum ne tarz bi ceza alırım? Ve bu durum memuriyetime zarar verir mi?

 70. Üst komşum karısı ile birlikte geldi kapıyı çaldı bende açtım ve bu kişiler beni darp etti ve öldürmekle tehtit etti polisi çağırıp şikayetçi oldum mahkeme ne zamn sonuçlanır ve bu kişiler ne kadar ceza alır

 71. Erkek olan boğazımı sıktı ve tekme attı kendimi zor kurtardım can havli ile onları dışarı attım ve o esnada kapıyı kapatmaya çalışıyorum ama hala üzerime kapıyı itikliyorlar di 15 yaşındaki oğlumun yardımı ile kapıyı kapattik hala kapıyı yumrukluyor ve tekmeliyorlardi ve tehtit ediyorlardı seni öldürürüm diyerek hemen polisi aradım ambulans geldi hastaneye gittim darp raporu aldım karakola gittim şikayette bulundum şimdi süreci merak adiyorum ne ceza alırlar 5 yaşındaki oğlum ve 15 yaşındaki oğlum olaya şahit oldular piskolojik olarak etkilendiler çok rüyalarına girdi kaç sefer evimize girdiler bu kişiler o şekilde darp ve tehtit edildim ve hala bu kişilerle aynı apartman da oturuyoruz benim kendi evim onlar kiracı ev sahipleri ben kiramı düzenli alıyorum diyor cikmalrin da yardımcı olmuyor ne yapabiliriz çıkmaları için çocuklarım ve ben çok tedirginiz

 72. Merhaba evlilik birliği icinde dogan iki cocugum var bundan 3 ay once bir bayanla olan tartismamizda kadin cocuklarimin kocasindan oldugunu soylerek beni sikayet etti bende hakaretten tehdit ve santajdan sikayetci oldum.cocuklar esimden elbette.savci obayanin sikayetini dikkate alir.soybaği degistirme sucundan kadinin elinde delili yok sadece oyle hissediyor o kadar

 73. Sertaç

  Merhaba sayın avukat;
  2020 yılı mayıs ayın da alkollü araç kullanmaktan ehliyetime el konuldu ve mahkeme sürecinde bana 3 ay 15 gün açık ceza evinde ceza verildi, fakat pandemi sürecinde olduğumuz için açık ceva evlerinde ceza infazları sürekli olarak 2 ay süreyle erteleniyor. Bu süre zarfında benim ehliyetime trafik şube müdürlüğü el koydu aynı zaman da kimliğim ise açık ceza evi tarafından alındı ve bana geçici bir kimlik belgesi verildi, şu an ne ehliyetim ne de kimliğim yok ve pandemiden dolayı cezam sürekli ertelendiği için ceza evine girip cezamı da çekemiyorum bu durum beni çok mağdur ediyor hem iş hayatımı hemde sosyal hayatımı olumsuz yönde etkiliyor. 6 ay süreyle benden alınan ehliyetim tam 1 yıldır elimden alınmış durumda. Benim pandemiden dolayı cezamı çekememem ehliyetime ve kimliğime kavuşamaman sosyal ve iş hayatımı olumsuz yönde engelliyor. Bu cezayı para cezasına çevirebilir miyim yada bu mağduriyetimi nasıl giderebilirim. Lütfen bana bu konuda yol gösteriniz. Şimdiden desteğiniz ve yardımınız için çok teşekkür ederim. Saygılarımla

 74. ARZU

  EVİMİZİ İLK ALDIĞIMIZDA TAPU EŞİMİN BABASININ ÜSTÜNE ALINMIŞTI. EV KREDİYE UYGUN OLMADIĞINDAN EV BORCUNU EŞİMİN İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANMASI İLE ÖDEDİK. TAPUYU 4 YIL ÖNCE DEVİR ALDIK VE TEDBİREN ABİSİNE,ÜVEY ABLALARI NEDENİYLE ÖNLEM OLMASI NEDENİYLE OLDUĞUNU SÖYLEYEREK EVİN ÖDEMESİNİN TARAFIMIZCA YAPILDIĞI İLE İLGİLİ ANNE BABASI KARARIYLA BİRLİKTE ABİSİNE TUTANAK İMZALATTIK. BABA MALI OLARAK DÜŞÜNEREKTE FIRSATÇILIK YAPMAK İSTİYORLAR. EŞİMİN ABİSİNİN BABAMLAR KREDİ ÇEKTİ EV İÇİN DEMESİ İLE (ANNE-BABASI DÜĞÜN TAKILARIMIN TAMAMINI BENDEN ALDIKLARINDAN ONLARIN DEĞERİNDE BİR MİKTAR ONLARDA KREDİ ÇEKMİŞLERDİ EV İÇİN) HAK TALEP EDİCEKLERİNİ İMA ETMELERİYLE ŞUANDA EVİMİZİ GERÇEKTE SATILMADAN NASIL KURTARABİLİRİZ BİR YOLU VARMIDIR ARAYIŞINDAYIZ.

 75. Mahmut ikbal

  1987 yılında babam belediyenin arsasına bir ev yapmış. Sonrasında belediyeden arsayı satın almak istemiş fakat belediye şuyulandırma yapmış arsayı bize vermek yerine başkasına 250 m2 arsanın 150 m2sini vermiş. Bizde sonradan öğrendik ki bu adamın başka bir yerde hakkı varmış (yol, köprü yapılmış sanırım arsasına). Belediye, bizim arsayı bölmüş bir kısmını buna vermiş. Babam da bir ev yapmış oldu. Adamdan yeri satın almak istedi fakat adamdan 34 yıldır bir haber alamadı. Şimdi adam ölmüş mirascıları geldi “bu arsa benim dayımın çıkın buradan” diyor. Satın almak istediğimizi söyledik fakat 150m2 arsa için 2milyon tl istiyor. Çevre arsaların fiyatı 300-350bin tl arası. Velhâsıl adamla anlaşamıyoruz. Belediyeye gitmiş arsanın emlak vergisi ödemeye başlamış. Çocukluğumuz da bu evde geçti, satın da alamıyoruz. Ne yapacağız bilmiyoruz. Yardımcı olursanız seviniriz.

 76. TUĞÇE

  Merhaba, 2014 yılında sözleşme yaparak devre mülk satın aldım.. taksitlerim tüm ödemelerim bitti.. tapuyu malum devre mülk şartları ile ancak bu sene verebildiler. Bu süre zarfında tesisteki aksaklıklar ve tapu problemleri sebebiyle bir çok haciz davasına konu olmuş durumda.. Ben olayları akışına bıraktım, kötü , olumsuz senaryolara inanmadım daha doğrusu inanmak istemedim.. bu nedenle davaya başvurmadım. Almış olduğum hacizli tapudan sebep yasal sorumluluklarım nelerdir? bilgi verirseniz çok sevinirim

 77. Binnas

  Çekişmeli boşanma davası açtım 2 yıldır ailemin yanında kalıyorum mahkemeye çıktım hakim 3 duruşmada davayı düşürdü dava düştüğü için ben tekrar dava açtım ama tekrar dava açamıyor muşum çünkü ilk dava kapanmıyormuş o yüzden açtığım ikinci dava iptal edildi açtığım davaları kapatmam gerekiyormu bilgi alabilir miyim sizden rica etsem

 78. erkan

  Merhaba 1 ay önce internette robot süpürge aldım. ürün arızalı çıktı servise yolladık arızalı olduğuna dair rapor verdi. aldığım firmaya raporu ilettim. bana aynı model ama farklı renk ürünler değişim yada para iadesi teklif ettiler. ben aynı renk olmasını istedim çünkü özellikle o rengi almıştım. ürün halen piyasada üretimde olmasına rağmen kendilerinde o renk olmadığı için kabul etmiyorlar. ya başka renk yada para iadesine zorluyorlar. merak ettiğim aynı renk temini için kanunen hakkım var mı?

  teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

 79. Güler

  MERHABA
  3 yaşımdayken evlat edinen ailemle problem yaşamaktayım. ilgilenmem için bulunduğum yere taşımıyorlar ben çalıştığım için sürekli gidip gelemiyorum. Babam 81 annem 76 yaşında sorum şu babam en son mallarını bir kısmını devrettiğini söyledi, zarara uğramamaları ve kandırılmamaları adına benim bilgim dışında satış devir vs. yapmaması için ne yapabilirim? Şu an bildiğim kadarı ile bir daire bir miktarda paraları var yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Bir yorum yaz