02122363690
·
[email protected]
·
Pzt - Cuma 09:00-17:00
Ücretsiz Danışmanlık

İnternetten Haber Kaldırma, İçerik Kaldırma

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı internetten-icerik-kaldirma-1024x615.jpg

İnternetten Haber Kaldırma

İnternet dünyasının sınırlarının olmamasından dolayı yalnızca tek bir haberin bile saatler içerisinde birçok siteye yayıldığı bilinmektedir. Bu noktada, gerçek dışı bir haberin varlığı veya kişilerin ya da kurumların itibarını zedeleyecek türden ithamların olduğu haberlerin söz konusu olduğu hallerde internetten haber kaldırma işlemi gerekli olmaktadır.

İTİBARINIZI HEMEN KORUMA ALTINA ALIN

*Lütfen linkleri alt alta yazınız.

İnternetten Haber Kaldırma Dilekçe Örneği

İnternetten Haber Kaldırma İçerik Sildirme

İnternet üzerinde bulunan bir haberi kaldırmak isteyenlerin ilk olarak söz konusu paylaşımı yapan kişiye ulaşıp paylaşımı kaldırmasını istemesi gerekir. Bu doğrultuda herhangi bir sonuç alınamadığı hallerde hukuki süreç başlatılmaktadır. İnternetten haber kaldırma dilekçe örneği; bu konuda uzman olan bir avukat tarafından doldurulmalıdır. Talep konusunda şikayete konu olan paylaşımlara yer verilmelidir. Twitter, Facebook veya ilgili web sayfası paylaşımları; söz konusu dilekçede bulunmalıdır. Dilekçenin içerisinde delillere de yer verilmelidir.

Google Haber Kaldırma

internetten video ya da görüntü kaldırma

Google’dan kaldırılması istenilen haberin aynı zamanda ilgili web sitesinden de kaldırılması lazımdır. Google arama sonuçlarından ve önbelleğinden silinen habere söz konusu site üzerinden erişim sağlanması mümkün olabilir. Bu bağlamda, Google arama sonuçlarından kişi, kurum veya herhangi bir hizmetle ilgili haberlerin sıralama sonuçlarından çıkarılmasını istemenin faydalı bir çözüm olmayacağı bilinmektedir.

İnternetten Haber Sildirmek

İnternette bulunan her haberin kaldırılması mümkün değildir. 5651 sayılı kanuna göre herhangi bir suç teşkil eden ve insanların özel hayatının gizliliğini tehlikeye düşüren haberlerin kaldırılması söz konusu olmaktadır. İnternetten haber sildirmek isteyen kişilerin öncelikli olarak içerik sağlayıcısına ulaşması gerekmektedir. İçerik sağlayıcısının haberi kaldırmadığı durumlarda bilişim hukuku konusunda uzman olan bir avukattan yardım alınarak hukuki süreç başlatılabilir.

Google içerik Kaldırma

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı İnternetten-haber-kaldirma-sartlari-nelerdir.jpg

Google içerik kaldırma; gerekli başvurular yapıldığı takdirde mümkün olmaktadır. Google arama sonuçlarından istenmeyen bilgilerin kaldırılmasının en önemli yolu bu bilgileri yayınlayan web sitesinin sahibi ile iletişim kurmaktır. Web sitesinin sahibi bu içeriği kaldırdığı takdirde Google arama sonuçlarında söz konusu içerik gözükmeyecektir.

Google Haber Akışı Kaldırma

Google haber akışı kaldırma işlemleri için kişi veya kurumların gerçekten haklı sebeplerinin olması gerekir. Aksi takdirde, bu isteğin gerçekleşmesi mümkün değildir. Bunun yanı sıra, Google, içerikleri doğrudan kaldırmaz. İlgili web sitesinin yöneticisinin kaldırmadığı hallerde haber Google arama sonuçlarında yer almaya devam eder.

İnternetten Video Ve Görüntü Kaldırma İşlemi Ne Kadar Sürer

İnternetten İçerik Kaldırma

İnternetten içerik kaldırmak için web sitesi ile iletişime geçilmelidir. Ardından, kişi veya kurumun hukuki süreci başlatma hakkı bulunmaktadır.

5651 Sayılı Kanun

2007 yılında yürürlüğe girmiştir. Buna göre, her işletme; söz konusu kanunun gereklerine uygun olarak internet kayıtlarını tutmak zorundadır. Bu yayınlar yoluyla işlenen suçlar ile mücadele edilmesi kapsamında fayda sağlamaktadır.

Mahkeme Kararıyla Haber Kaldırma

Web sitesinden içerik kaldırmak isteyenler; ilgili web sitesinin yöneticisiyle iletişime geçip çözüm alamadıktan sonra yasal haklarını kullanabilirler. Bu noktada, bilişim hukukunda uzman bir avukattan yardım alınmalıdır.