Video Yazı Kaldırma

Video yazı kaldırma süreci sanıldığı kadar zor ve karmaşık değildir. İnstagram, Youtube, Twitter gibi sosyal medya hesaplarında yayınlanan videoların yazıları, topluluk kullanım kurallarına uymadığında kaldırılır.

Böyle bir yaptırım ile birlikte hem kullanıcıların mağdur olmaları engellenir hem de toplum ahlakının korunması amaçlanır. Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlar bir süre sonrasında gençleri olumsuz yönde etkileyebilir.

Video Üzerindeki Yazı Nasıl Kaldırılır?

Paylaşılan video üzerindeki yazıyı kaldırabilmek adına Adobe After Effect, CS5 gibi programlar hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Video üzerinden düzenleme yapılmasına yardımcı olan bu tür uygulamalar sayesinde işlemleri gerçekleştirmek kısa sürer.

 • Yayınladığınız video Youtube, İnstagram, Facebook gibi sosyal ağlar üzerindeki genel kurallara uymuyorsa eğer yazıyı silmek oldukça kolaydır.
 • Video yazı kaldırma işlemi program bilgisi olanlar tarafından yalnızca birkaç dakika içerisinde tamamlanır.
 • Bu sayede sosyal hesaplar üzerinden istediğiniz gibi paylaşım yapabilme hakkı elde edersiniz.
 • Videodaki yazı nasıl kaldırılır bilmiyorsanız eğer, sorun yaşamamak adına profesyonel destek almak her zaman faydalı olacaktır.

Video Yazı Kaldırma Süreci Yasal Mı?

Video ya da programlar üzerindeki yazı kaldırma işlemi, gerekli görülmesi halinde zorunlu hale gelir ve yasaldır. İnternet ortamında paylaşılan bir video eğer, kişilik haklarını ihlal ediyorsa gerekli yaptırımlar uygulanır. Böylelikle vatandaşların özgürlük alanlarının kısıtlanması engellenir. Sizin adınıza paylaşılan bir video varsa ve üzerindeki yazı hareket içerikliyse eğer, Sulh Ceza Mahkemelerinden yardım alabilirsiniz.

Hak ve özgürlüklerin ihlali: Sosyal medya ya da internet üzerinden paylaşım yapılırken, dikkat edilmeyen en önemli unsurlardan biri özgürlüklerin ihlalidir. Özellikle ünlü ve tanınmış isimlerin izinsiz yere görüntülerini almak, şikayet edilmesi halinde bazı yaptırımlar doğurur. Bu nedenle internetten video ve yazı paylaşırken de her zaman kontrollü olunmalıdır.

Video Yazı Kaldırma Youtube Üzerinden Nasıl Yapılır?

Youtube videonuz üzerindeki yazıyı kaldırmak istiyorsanız eğer, üyeliğinizi ya da hesabınızı kullanabilirsiniz. Belirtilen sosyal medya platformu üzerinde eğer bir kaydınız varsa tüm içeriklerinizi kontrol edebilmeniz daha da kısa sürer.

 • Paylaştığınız videoları silip yeniden yükleyebileceğiniz gibi aynı zamanda yazıları üzerinde de değişiklikler yapabilirsiniz.
 • Belirtilen noktada başkalarını mağdur etmemek, maddi ya da manevi anlamda herhangi bir zarara uğratmamak önem taşır.
 • Profesyonel bir destek almak istemeniz halinde ise firmamız personelleri ile ilgili tüm sorularınızı yanıtlar.
 • Video yazı kaldırma son dönemde internet kullanımının artmasının üzerine çok fazla yaygınlaşmaya başlamıştır.
 • Anayasal düzen doğrultusunda 5651 sayılı internet kanununda belirtilen süreçten kaynaklanan tüm yaptırımlar detaylanmıştır.

Video Yazı Kaldırma Zor Mu?

Video yazı kaldırma son derece pratik ve kısa süren bir işlemdir. Yukarıda belirtilen programlar ya da uygulamalar hakkında fikir sahibi olmanız halinde birkaç dakika içerisinde yazı düzenlemesi yapabilirsiniz. Böylelikle yasal bir sorun yaşamadan internette istediğiniz içeriği paylaşabilme şansınız ortaya çıkar.

 • İnternet ile ilgili düzenlemelerin olduğu 5651 sayılı kanun içerisinde izinsiz yere video ve içerik paylaşanlara 3000 güne kadar adli para cezası verileceği vurgulanmıştır.
 • Belirtilen noktada ise görevli mahkeme Sulh Ceza Hakimliği olarak bilinir.
 • Video yazı kaldırma, içerik paylaşımı ya da kişilik haklarını ihlal edecek olan tüm yaptırımlar yasalarla düzenlenmiştir.
 • Böylelikle mevcut toplumsal düzenin sağlanması ve haklarının her zaman korunması ön planda tutulur.

Youtube ya da diğer sosyal ağlar üzerinden paylaşılan videolardaki yazıyı kaldırmak yalnızca birkaç dakika sürer. Kullanıcıların memnun olmaları adına sosyal medya hesaplarındaki içeriklerde değişiklik yapmak kolaydır.

İlgili Yazılar

Bir yorum yaz