Video Kaldırma Ücretleri

Video kaldırma ücretleri profesyonel olarak hizmet veren kuruluşlara göre değişiklik gösterdiği gibi işlemler son derece kolaydır. Sosyal medya hesapları ya da internet platformlarını kullanıyorsanız eğer bu tür içerikler ile ilgili fikir edinmeniz gerekir.

Toplum ahlakına uygun olmaması, cinsel içerikler barındırması ya da izinsiz olarak çekilmesi nedeniyle paylaşılan tüm videolar yasal yollarla kaldırılır. Bu aşamada profesyonel bir destek alınması halinde ise işlemleri en kısa zamanda sonuçlandırmak mümkündür.

İnternetten Video Kaldırma Ücretleri Yüksek Mi?

İnternet üzerinden video kaldırma ücretleri değişiklik gösterir. Belirtilen noktada bir mağduriyet yaşıyorsanız eğer uzman avukatlarımızdan yardım alabilirsiniz. Bilişim konusunda alanında profesyonel çalışanlarımız tüm mağduriyetinizi en kısa sürede giderir.

 • Video kaldırma ücretleri her yıl güncelleniyor olsa da genellikle uygundur.
 • Hukuki işlemler, yasal süreçler ya da kanunlar hakkında fikir sahibi değilseniz eğer sizin yerinize tüm aşamalar en hızlı şekilde tamamlanır.
 • Böylelikle adınıza izinsiz olarak paylaşılan videolar, hakim onayı ile birlikte maksimum 24 saat içerisinde kaldırılır.
 • Bu aşamada Sulh Ceza Hakimliği her iki tarafında mağdur olmaması adına en iyi kararı vermeye özen gösterir.

Video Kaldırma Aşamaları Nasıl?

Video ya da içerik paylaşmak, başkalarının hakları ihlal edilmediği sürece herhangi bir problem oluşturmaz. Ancak sosyal medya hesaplarında ya da internet yoluyla izinsiz bir veri paylaşıldığında Anayasanın 5651 sayılı kanunu kapsamında, bazı yaptırımları vardır. Kurallara uymayan içerik yayınlayıcılarının 3000 güne kadar adli para cezası ödemelerine karar verilmiştir.

Somut deliller sunmak önemli: Açılan mahkemenin en iyi şekilde sonuçlanması ve hakimin doğru karar verebilmesi adına somut deliller sunmak önemlidir. Bu nedenle internet paylaşımları, video ya da diğer içerikler belgelenmelidir. Mağduriyet oranı ne kadar yüksekse hakimin davayı sonuçlandırma süreci de hızlanır. Cinsel içerik, porno ya da özel yaşamın ihlali gibi konularda TİB ( Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) en fazla 4 saat içerisinde karar verir.

Yasal Olarak İnternetten Video Kaldırtma

Vatandaşların özgürlük alanları kısıtlanıyorsa eğer internetten video kaldırtmak son derece kolaydır. Hem ünlü isimlere hem de normal bireylere sorulmadan videoları paylaşıldığında Sulh Ceza Hakimliğine şikayet etmek yeterli olacaktır.

 • Yasal yaptırımları olduğu gibi bu tür cezaların caydırıcı etki oluşturmasına özen gösterilir.
 • Başkasından izin almadan görüntüleri paylaşıldığında ve içerik uygunsuz olduğunda hakim 24 saat içerisinde karar verir.
 • Böylelikle hem internet ortamından hem de sosyal medya hesaplarından en kısa sürede kalkar.
 • Özellikle sosyal medyanın topluluk kurallarına uygun olmayan veriler hızlı bir şekilde silinir.
 • İnternette fazla bilgi kirliliğinin bu sayede önüne geçilmesi amaçlanır.

Video Kaldırma Ücretleri Ve İşlem Süreleri

Video kaldırma ücretleri ekonomik olduğu gibi aynı zamanda işlem süreleri de basittir. İnternette yayınlanan bir videonuzun kaldırılmasını istiyorsanız eğer avukat, sizin yerinize tüm süreçleri tamamlar. Eksiksiz bir şekilde hazırlanan dilekçe ile birlikte mahkemeye başvuru yapıldığında sonuçlanması kolaydır.

 • Hakim tüm verileri, görüntü, ses kayıtları ya da videoları inceledikten sonra bir karar verir.
 • Haklarınızı koruyabilmek adına yaptığınız başvurunun işlem süresi sanıldığı kadar uzun değildir.
 • Belirtilen noktada ise bilgi sahibi, donanımlı, uzman ve deneyimli bir avukattan yardım almak her zaman daha faydalı olacaktır.
 • Talebinizin doğru olması halinde karar verilir ve karşı tarafından en fazla 7 gün içerisinde itiraz etme şansı oluşur.

Bu tür yaptırımlar ile birlikte vatandaşların internet ortamında mağdur olmaları önlenir.

İlgili Yazılar

Bir yorum yaz