Nafaka Avukatı

Nafaka avukatı boşanma davalarında ve velayet davalarında durumu belirleyen en net değişkenler arasında yer alıyor. Bu noktada özellikle konusunda yetkin olan kişiler ile çalışmak elde edilecek olan sonucun niteliğinin artırılması için büyük önem arz ediyor. Kişilerin elde edecekleri verimliliğin maksimum seviyeye çıkabilmesi için bu alanda tecrübe sahibi olan ve daha önce de başarılı dava sonuçlarına imza atmış olan kişiler ile çalışmak sizin için daha verimli olacaktır. Özellikle son dönemlerde nafaka ile alakalı çıkan tartışmaların sonrasında bu alanda yetkin olan kişiler ile iş birliği yapmak sizin için büyük önem arz eder!

Nafaka Hakkında Güncel Tartışmalar

Nafaka avukatı kategorisinde inceleme yaparken konu ile alakalı son tartışmalar hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Bu noktada kadınlara verilen nafakanın evliliğin süresine bakılmaksızın ömür boyu verilmesi karşı tarafın haklarının ihlal edilmesi ve mal varlığının kötüye kullanılması olarak nitelendirilmektedir. Son dönemlerde kişilerin özellikle belirli dönemler için nafaka alabilmelerine karar verilmektedir. Ömür boyu nafaka hakkının kalkması kadınları bu alanda mağdur edeceğini belirten bir grup da bulunuyor. Siz de nafaka konusunda davanın hangi tarafındaysanız avukat seçimini ona uygun şekilde yapabilirsiniz.

İştirak Nafakası Nedir?

İstanbul nafaka avukatı konu başlığı altında kişilerin özellikle çocuğun bakımı hakkında ihtiyaçlarının karşılanması temel adım olarak belirlenmiştir.

  • Velayeti almayan tarafın alan tarafa çocuğun bakımında yardımcı olmak amacı ile ödediği nafaka türüdür. Bu nafaka normal koşullarda 18 yaşına kadar devam etmektedir. Bunun sonrasında çocuğun okumaya devam etmek istemesi üzerine sürenin uzatılabileceğinin de ayrıca altı çizilmelidir. Bu şekilde süreç içerisinde çocuğun haklarının korunmasının esas kabul edildiği bilinmelidir.

Bu nafakanın verilmesi için kişisel bir başvuruya gerek yoktur. Kişiler kısa bir süre içerisinde mahkemenin eklemiş olduğu ek gereklilik ile beraber iştirak nafakası alma hakkını elde edecektir. Bu noktada kişisel başvuru ile durumun daha seri bir hale getirilmesi de mümkün kılınacaktır!

Yoksulluk Nafakası

Avukat nafaka ücreti kapsamında inceleme yapıldığı zaman en sık talep edilen nafaka türünün yoksulluk nafakası olduğu görülüyor. Eşlerin ayrılmasının hemen sonrasında yoksulluğa düşecek olan tarafın hayatının refah seviyesi düşmeyecek ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hayatına devam edebilmesi en temel unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bu noktada kadın ya da erkek ayrımı olduğunu da düşünmemelisiniz. Nafaka talepleri sosyal yapılanma sebebi ile daha çok kadınlar tarafından talep edildiği için durum genelde kadınlar üzerinden anlatılır fakat bu konuda geçerli herhangi bir cinsiyet ayrımı söz konusu değildir.

Nafakanın Miktarının Belirlenmesi

Boşanma avukatı nafaka miktarının belirlenmesi konusunda da oldukça etkilidir. Bu noktada kişilerin özellikle ödeyebilecekleri tutarda bir nafakanın belirlenmesi her iki tarafın da mağdur edilmemesi için en önemli unsurdur. Nafaka miktarının belirlenme süreci içerisinde ne zamandan itibaren ve hangi tarihler arasında ödenmesi gerektiği de muhakkak dikkate alınması gereken hususlardandır. Bu noktada avukatınız sizi tüm süreç hakkında bilgilendirecektir.

Okyanus Hukuk Farkından Faydalanın!

Nafaka avukatı kategorisinde kişilerin sorunsuz şekilde güvenebilecekleri birine ihtiyaçları varsa özellikle Okyanus Hukuk bu bağlamda tüm beklentileri karşılamaktadır. Kişilerin tek tek avukat alternatiflerinin geçmişi ve başarıları hakkında da bilgi sahibi olma fırsatı bulunuyor. Bu şekilde süreç içerisinde size yardımcı olacak isme tam manası ile güvenebilirsiniz. Okyanus Hukuk bu alanda hem tecrübeli hem de eğitimli olan kişiler ile iş birliği kurulmasına büyük önem vermektedir. Siz de davada daha kuvvetli bir ele sahip olmak için en doğru yerdesiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

İlgili Yazılar

Bir yorum yaz