Instagram Hesabı Nasıl Onaylatılır?

1 milyarı aşkın kullanıcı sayısına sahip olan İnstagram’da insanlar popülerliğini arttırmak adına mavi tik almak istiyor. Instagram hesabı nasıl onaylatılır sorusunu sormak, bunun için nelerin yapılması gerektiğine odaklanmak önemli bir konudur. Özellikle de takipçi sayısı önemli bir parametredir. Peki bu hesapları nasıl onaylatırız, yakından bakalım.

Instagram Hesap Onaylatması Nasıl Olur ?

Hesabınızı onaylatmanız, gerçek bir kullanıcı olduğunuzu, özgün bir içerikçi olduğunuzu gösteren önemli bir parametre olarak karşınıza çıkıyor. Ünlü olmadan da onay alınması mümkündür. Ancak, Instagram’da insanların sizi az çok tanıyor olması önemli bir konudur.

Instagram onaylı hesap sahibi olmak özellikle gerçek bir kişi olduğunuzu ispat edebilmeniz adına önemlidir. Bunun yanında en önemli unsurlardan biri de hesabınızda özgün içerik ürettiğinizi ifade edebiliyor olmanızdır. Böylece her zaman insanlar tarafından kabul edilen bir kişi olabilirsiniz.

Hesap Onaylatma İşleminde Prosedür

Söz konusu onaylı hesap olduğu zaman insanların bazı unsurlara dikkat etmesi önemlidir. Çünkü herkes burada onay alamaz. Onay alabilmek adına öncelikle takipçi sayınızın yüksek olması, yaptığınız paylaşımlar üzerinden insanlar tarafından tanınıyor olmanız önemli bir konu olacaktır.

  • Tanınan bir kişi olmanız önemlidir.
  • Paylaşımlarınızın özgünlük derecesi de ön planda olmalıdır.
  • Aynı zamanda taklitçi paylaşımlardan uzak durmak önemli bir konudur.
  • Markaların güven kazanmaları da hedeflenmektedir.

Hesap Onaylatmak İçin Ünlü Olma Şartı Var Mı?

Ünlü bir kişi olmak zorunda değilsiniz. Bir şey icat etmeniz, şarkı söylemeniz ya da oyuncu olmanız gerekmiyor. Ancak, paylaşımlarınızın insanlar tarafından beğeniliyor olması, özellikle de hesabınıza takipçilerin sıklıkla uğruyor olması önemli bir konudur. Bu sayede onaylı bir hesap elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

Hesap onaylatma işlemini yapabilmeniz için özgün içeriklere sahip oluyor olmanız önemli bir konudur. Taklit içeren paylaşımlar üzerinden onaylı bir hesaba sahip olmanız ne yazık ki mümkün olamaz.

Nasıl Onay Alınıyor?

İstediğiniz zaman onay alma şansına sahip olmasanız bile her bir kullanıcı istediği zaman başvuru yapma şansına sahip olabiliyor. Başvurularınızı doğru bir şekilde yönetmeniz onay almanız konusunda sizlere kolaylık sağlayacak bir durum oluşturacaktır.

Onaylatma İşlemi: Onay alabilmeniz için belirli bir prosedüre göre hamle yapmanız önemlidir. İlk olarak doğrulama formunu doldurmak zorundasınız. Ayarlar bölümü üzerinden doğrulama talebi bölümüne gelmelisiniz. Sonra da formu doldurmalısınız. Kimlik bilgilerinizin bulunduğu kimlik belgesini yüklemek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız. Doğum tarihiniz onay alabilmeniz adına oldukça önemlidir.

Başvuru Değerlendirmesi Neye Göre Yapılıyor?

Tanınan bir hesaba sahip değilseniz ne yazık ki mavi tik almanız mümkün olmayacaktır. Mavi tik alabilmeniz için tanınıyor olmanız önemlidir. Kişi olarak tanınmıyor olsanız bile paylaşımlarınız insanlar tarafından tanınıyor olmak zorundadır.

Beğeni sayıları, etkileşim sayıları, takipçi sayıları özellikle başvurunun olumlu bir şekilde değerlendirilmesi adına önemli bir parametre olarak karşınıza çıkıyor. Bu aşamada hesabınızı tanınan bir profil haline getirmelisiniz.

Bir başka sosyal medya hesabı ile bir arada hareket etmek takipçi sayısını etkileyecektir. Aynı zamanda seçmiş olduğunuz etiketler de yine daha fazla kullanıcı ile etkileşimde olmanız adına önemli bir durumdur.

Hesap Neden Onaylatılıyor?

Ticari markalar Instagram üzerinden para kazanabiliyor. Instagram üzerinden para kazanabilmek adına da güvenilir bir platform elde etmek önemli bir konudur. Bunun için mavi tik önemli bir yere sahiptir. Öncelikle Instagram üzerinden mavi tik almak, ticari markaların ticari hareketlerinin çoğalmasında büyük bir rol oynamaktadır. Instagram hesabı nasıl onaylatılır sorusunu soranlar, öncelikle form doldurmalı, sonrasında da Instagram’dan yanıt beklemelidir. Kısa süre içinde yanıt gelecektir.  

İlgili Yazılar

Bir yorum yaz