Gebze Avukat

Gebze avukat bürosu, birçok hukuki alan için uzmanlaşmış olan avukatlarla çalışmakta aynı zamanda mahkeme süreci hakkında müvekkillerin bilgilenmesini sağlayacak şekilde ilerlemektedir. Bir avukatın yapması gereken bütün işlemleri yerine getirecek olan, dava sürecinin takibinden, taraflar arası iletişim kurulmasından ve mahkemede savunma gerekliliğinin yerine getirilmesine kadar her aşamada yanınızda olacak, davanın olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Avukatın Görevi Nelerdir?

Avukat mesleğini icra ederken, öncelikle müvekkilinin özel hayatını korumak, paylaşmamak ve davanın gerekliliklerini yerine getirmekle yükümlüdür. Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre izlenmesi gereken prosedürü uygulamalı, aynı zamanda müvekkiline karşı şeffaf olmalıdır. Bu şeffaflıktan kasıt, davanın sonucunun olumsuz olduğunu bile bile, müvekkilini davayı kazanacaklarına dair ikna etmek gibi bir yol izlememesi, olabilecek bütün durumları olduğu gibi yansıtmasıdır.

Türkiye kanunlarının yenilenmesi, dava sürecinin değişmesine neden olacak bu nedenle avukat değişen yasaları ve gelen yeni kanunları takip etmekle yükümlü olacaktır. Gebze avukat bürosu kapsamında, avukatlarımızın olabildiğince şeffaf ve bilinçli bir şekilde hareket etmesini amaçlar, uzman avukatlarla birlikte çalışmaya önem veririz.

Avukatlık İlkeleri Nelerdir?

Gebze avukat bürosu, hukuk ilkelere ve mesleki ilkelere göre hareket etmeyi vazifesi bilmektedir. Etik değerler üzerinden hukuki alanın yansıtılması ve müvekkilin hayatıyla ilgili büyük kararların verilmesi nedeniyle, ölçülü ve kanunlara dayalı bir yol izlenmelidir.

Öncelikle müvekkilin savunulması esnasında, tamamen kanunlar ve hukuki düzlem göz önünde bulundurularak hareket edilmelidir. Aynı zamanda çekişmeli ya da anlaşmalı fark etmeksizin bütün dava sürecinde avukat sadece kanunların yanında olmalı, kanunlara göre hareket etmeyi amaçlamalıdır. Hukuki ilkelere dayanarak, mahkeme kararını değiştirecek bütün yolları denemeli bunu kanunlara göre yapmalıdır. Her zaman müvekkilini savunurken hukuki ölçülere dayanarak hareket etmeyi sürdürmeli, bunu müvekkiline de yansıtmalıdır.

Gebze Avukat; Avukatlık Havana Kuralları Nedir?

1990 yılında Havana’da toplanmış olan Birleşmiş Milletler, Avukatın adli hizmetlere erişim hakkı için yasalar belirlemiş, bunu hukuki platforma taşımıştır. Uluslar arası bir yasa olarak Havana kuralları gereğince avukatların ifade özgürlükleri, örgütlenme hakları ve disiplin hukukuna dayalı ilkeleri bulunmaktadır. Temel prensipler olarak Avukatlık havana kurallarının uluslar arası standartlarına göre hukuki bir şekilde işlemesi için Gebze avukat bürosu bu ilkelere sadık kalmaya önem vermektedir. İş, aile ve toplum hukuku alanında hizmet vermekte olan büromuz, avukatlarımız müvekkillerin en iyi şekilde kanun esaslarına dayanarak temsil edilmesi için hizmet vermektedir. Bu noktada hukuki ve avukatlık ilkelerine dayalı bütün gereklilikleri yerine getirmek görevimizdir.

Gebze Avukat; Avukat Hukuki Alanları Nelerdir?

Gebze avukat büromuz, hukuk alanındaki bütün davaların üzerine çalışabilmekte, müvekkillerini en iyi şekilde temsil etmeye özen göstermektedir. Değişen yasalar ve gelişen dünyaya özgü olan bütün eksikliklerin giderilmesi, müvekkillerin dava sürecindeki ihtiyaçlarının karşılanması, dosya, dilekçe ve kanunlar üzerine çalışılması için bütün alanlarda aynı şekilde çalışılmaktadır. Mahkeme ve müvekkil arasındaki planlamanın yapılması, mahkeme sürecinin takibi aynı zamanda yasaların takibi de avukatın en temel görevleri arasında yer almaktadır.

  • Aile hukuku
  • Ticaret hukuku
  • Bilişim Hukuku
  • Gayrimenkul hukuku
  • Ceza Hukuku
  • E-Ticaret Hukuku
  • İnternet Hukuku

Alanları da başta olmak üzere birçok noktada gelişen dünyanın yasalarına uygun şekilde müvekkilin en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Gebze Avukat Bürosu Ve Hizmetlerimiz

Gebze avukat bürosu, müvekkillerin en iyi şekilde temsil edilmesi için her zaman disiplinli ve uzman avukatlarla çalışmayı hedeflemiştir. Gebze’ye bağlı bütün mahkeme işlemlerinde yanınızda olacak olan büromuz, iletişim kurduğunuz takdirde size danışmanlık hizmeti verecek, sözleşme, dava ve danışma alanlarında yanınızda olmaya özen gösterecektir.

Avukatlık ve Türkiye Cumhuriyeti ilkelerine dayalı bütün vazifesine yerine getirecek olan avukatlarımız, sizi davanız üzerinden bilgilendirerek, dava süreci hakkında bilgi sahibi olmanızı aynı zamanda mahkemeyle aranızdaki iletişimin sağlanmasını amaçlamaktadır. Bizimle iletişim kurarak, danışmanlık ve avukatlık hizmetlerimizden yararlanabilir, dava süreci hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gebze Avukat Danışma Hizmeti

Gebze üzerinden avukatlık danışma hizmeti almak isteyen müvekkillerimiz, bizimle iletişim kurarak, avukatlık ilkelerine dayalı olan hukuk büromuz üzerinden dava sürecini başlatabilir. Size her alandan destek olmaya çalışan büromuz, telefon ve online iletişim üzerinden sorularınıza cevap verecek, sizi bu süreçte yalnız bırakmamaya özen gösterecektir.

İlgili Yazılar

Bir yorum yaz