Deport Cezası Kaldırma

Demokratik bir ülke olarak Türkiye, yabancı uyruklu kişi ya da kişilerin toplum huzuruna ve yaşamına zarar verecek fiillerde bulunmalarına karşın, yurtdışı etme hakkına sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti kanunları esas alınarak, sınır dışı edilecek kişinin deport cezası kaldırma işlemi için de mahkemeye başvurulması gerekecek aynı zamanda uzman bir avukatla süreç hızlandırılabilecektir.

Deport Cezası Nedir?

Deport cezası; Türkiye’de bulunan yabancıların ( Ülkeleri ve uyrukları farketmeksizin) Türk ceza kanunu esaslarına ters düşen fiillerde bulunmak veya kalkışmak sonucunda Türkiye sınırları dışarısına (sınırdışı) edilmesine verilen kararın adıdır. Bu kişi ya da kişiler belirtilen süreye kadar ülkeye giriş yapamaz aynı zamanda ülkede barınamaz. Toplum refahını bozacak ya da devlete karşı işlenmekte olan suçlara göre deport cezası kaldırma işlemleri ve süreçleri farklılık gösterebilmektedir. Bunun için Türkiye Ceza Kanunu esasları üzerine uzmanlaşmış olan avukatlardan destek alabilirsiniz.

 Deport Cezası Hangi Koşullarda Verilir?

Yabancı deport cezası nedenleri ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kalma süresinin, vize süresinin bitmesine dayalı olabilmektedir. Aynı zamanda oturma izni bulunduğu takdirde çalışma izni bulunmayan kişi ya da kişiler ceza alacaktır. Bunlarla birlikte sahte evlilik, yasa dışı haller ve toplumsal ahlaka dayalı ( Fuhuş vb.) suçlar işlenmesi nedeniyle deport cezası işlenebilmektedir.

Türkiye, Bulgaristan ve Kıbrıs’a bağlı olan kişi ya da kişiler Türk ceza kanunu esaslarına vakıf olan bir avukat aracılığıyla deport cezası kaldırma ve cezanın azaltılması için uzman bir avukata başvuru yaparak, süreç hakkında bilgi sahibi olabilir.

Deport Cezası Sonuçları Nelerdir?

Deport cezası kararı, işlenen suça göre değişiklik gösterebilmektedir. Yabancı kişi ya da kişiler hakkında başlatılacak olan ceza kararı, 5 ay ile 5 yıla kadar uzatılarak Türkiye sınırları içerisinde ikamet etmeleri engellenecek, ceza süreci bitmesi halinde ülkeye alınacaktır. Ancak Türk ceza kanunun en ağır işlerine karışmış,  cinayet vb suçlar işlemiş olan kişiler ömür boyu giriş yapamayacaktır. Aynı zamanda bulaşıcı hastalıkları olanların deport cezası kaldırma işlemi yapması mümkün değildir.

Deport Cezasın Kaldırma

Türkiye Cumhuriyeti Kanunları esasına dayalı olarak işlenen suç eğer ağır ceza mahkemesi mertebesine ulaşacak şekilde değil aynı zamanda bulaşıcı hastalığı bulunmayan kişi ya da kişilerde, deport cezasının bitmesini beklemek zorunda değildir. Deport cezası nedenlerine göre değişkenlik göstermekte olan kaldırma işlemi için başvuru yapılarak, kaldırma talebinde bulunulma hakkı her dünya vatandaşına verilmiş bulunmaktadır.

Deport cezası kaldırma işlemi için uzman bir avukatla, konsolosluk, mahkeme ve sınır ihlalleri üzerine gerekli mercilere başvuru yapılarak süreç hızlandırılabilir, ceza süresi kısaltılarak ülkede barınma hakkı sağlanabilir.

Türkiye Deport Cezasın Avukatı

Bulgaristan ve Kıbrıs’da dahil olmak üzere Türkiye’de bulunan deport cezası işlemleri için avukata başvuru yapma hakkı her dünya vatandaşının hakları arasında yer almaktadır. Yabancıları hukuku esasına dayalı olan bütün işlemler, dava ve başvuru süreçleri hakkında deport cezası kaldırma avukatıyla görüşme yapabilir, kısa zamanda haklarınız üzerine bilgi alabilirsiniz.

Deport cezası işlemleri için öncelikle avukata başvuru yapmanız, haklarınız ve süreç ile ilgili bilgi almanız faydalı olabileceği gibi aynı zamanda sürecin hızlanmasına da yardımcı olacak, ceza kararına göre profesyonel bir şekilde işlem yapılması sağlanacaktır.

Bulgaristan Deport Cezası Kaldırma Avukatlık Bürosu

Türkiye’de bulunan Bulgar vatandaşların deport cezas kaldırma işlemleri için çalışmakta olan hukuk bürosu, Bulgaristan deport cezası işlemleri için özel ilgi ve bilgi gerekliliklerini yerine getirerek, bu sancılı süreçte yardımcınız olmayı hedeflemektedir. Bulgaristan asılı kişi ya da kişilerin sınır dışı edilme kararlarına karşı uzman avukatla görüşebilir, randevu alarak danışabilirsiniz.

Türkiye ve Bulgaristan yasalarına uygun şekilde yapılacak olan hukuki süreçte, alanında uzman olan avukatlar, deport cezası indirimi ve kaldırılması taleplerini yerine getirerek sınır dışı edilmemeniz için hukuki bir çalışma gerçekleştirecektir.

Kıbrıs Deport Cezası Kaldırma İşlemi

Kıbrıs deport cezası kaldırma hukuki sürecinde, avukatlık bürosu Türkiye ve Kıbrıs arasındaki geçerli kanunları ve yasaları inceleyerek profesyonel bir şekilde ceza esaslarının nedenlerine dayalı kararın indirilmesi üzerine çalışmalar gerçekleştirecektir. Kıbrıs deport cezası kaldırma işlemleri için hukuk ve danışmanlık bürosuna başvuru yaparak, gerekli olan bilgiler ve yasal düzenlemeler için randevu alabilirsiniz.

Önceki YazıSonraki Yazı

İlgili Yazılar

Bir yorum yaz