Boşanma Avukatı Şişli

Boşanma avukatı şişli hukuk bürosu, Türk medeni kanunun kapsadığı bütün davalara bakabilmekte aynı zamanda danışmanlık hizmeti vererek evlilik sözleşmesi sürecinin de başlatılmasını sağlayabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kanunları esas alınarak, boşanma işlemlerinin tamamlanması için Asliye mahkemesine başvuru yapılarak, süreç mahkemeye intikal ettirilmektedir.

Boşanma Davası Süreci Nasıl İşler?

Türk Medeni Kanunu uyarınca evli olan çiftin, evliliklerinin sonlandırılması için boşanma davası açması gerekmektedir. Bu aşamada, boşanma davasının Asliye mahkemesine intikal edilmesini sağlayacak etmenler, sevgi ya da aşkın bitmesi gibi durumlar üzerine değerlendirilerek yapılmaz. Türk medeni kanunun 161. Ve 166. Maddesinde yer alan zina, hayata kast, onur kırıcı davranış ve terk hususlarının yanı sıra aynı zamanda akıl hastalığı ve haysiyetsiz hayat yaşamak gibi etmenler söz konusu olmalıdır. Bunların dışında kalan boşanma davalarında ise ‘’Şiddetli geçimsizlik’’ başlığı yer alacak, medeni kanunda eşlerin geçimsizliği üzerinden dava sürdürülecektir.

Boşanma avukatı şişi hukuk bürosu üzerinden boşanma dilekçesinin hazırlanması, itiraz kararı ve velayet davaları gibi süreçler başlatılarak, taraflar arasındaki davanın sürdürülmesi, mahkemede temsil edilmesi ve en kısa zamanda sonuçlanması hedeflenmektedir.

Boşanma Davası İçin Nereye Başvuru Yapılmalıdır?

Boşanma davası için öncelikle taraflardan birinin ya da her ikisinin de Asliye mahkemesine boşanma dilekçesi vermesi gerekmektedir. Bu dilekçe kişilerin boşanma nedenini ve gerekliliğini açıklayacak şekilde yazılmalı, kişisel duygu ve durumlara girilmeyecek mahkemeye sunulacak olan bir yazı olarak hazırlanmalıdır. Boşanma dilekçesi hazırlamak ve asliye mahkemesine başvuru yapmak için boşanma avukatı hukuk bürosu aracılığıyla dosya hazırlanmasını ve danışmanlık hizmetini talep edebilir, sürecin başlamasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle asliye mahkemesine nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı ve boşanma dilekçesiyle gidilmeli, 2 haftalık süre içerisinde istenilen belgelerin tamamlanmasıyla dava başlatılacağını bilmeniz gerekmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davası

Anlaşmalı boşanma avukatı Şişli hukuk bürosu üzerinden süreç hakkında bilgi alabileceğiniz gibi anlaşmalı boşanmalarda prosedürün nasıl işlemesi gerektiği üzerine uzman avukatlarla süreci başlatabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davaları, tarafların boşanmaya itiraz etmeden aynı zamanda aralarındaki velayet, nafaka ve mal mülk paylaşımını mahkemeden önce kararlaştıran kişilerdir. Bu davalar genel hatlarıyla kısa sürebileceği gibi taraflardan birinin vazgeçmesi ve itiraz etmesi durumunda anlaşmalı boşanma çekişmeli boşanmaya dönüşebilecektir. Sürecin sağlıklı bir şekilde işlemesi için boşanma avukatına başvuru yaparak danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Çekişmeli Boşanma Avukatı

Boşanma davasının Asliye mahkemesine intikal etme şeklinden başlayarak, çekişmeli boşanma davası işlemi başlamaktadır. Çekişmeli boşanma davasında taraflardan sadece birinin asliye mahkemesine boşanma dilekçesi vermesi sonucunda dava süreci başlatılacak aynı zamanda karşı tarafa da bildirilecektir. Bu aşamada seyir eden, velayet, nafaka ve tazminat davalarının da mahkemeye yansıtılması için uzman bir avukata danışmak faydalı olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti medeni kanunun esaslarına dayanarak çekişmeli boşanma davalarında taraflardan birinin davacının hayatına kast edici hareketlerde bulunması durumunda da uzaklaştırma davası açılabilmektedir.

Dava sürecinde mahkeme kararının doğru ve istikrarlı bir şekilde devam etmesi için tarafların düzenli olarak mahkemeyi takip etmesi, bir avukat danışmanlığı eşliğinde davanın sürdürülmesi daha iyi sonuçlara vesile olabilir. Boşanma avukatı Şişli hukuk bürosu üzerinden uzman avukatlarımızla görüşerek, sürecin hızlanması için yapılabilecekler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Boşanma Avukatı Ücretleri 2020

Boşanma avukatı şişli 2020 ücretleri ile ilgili genel bir fiyat söylenmesi imkansızdır. Dosya masrafları, davanın niteliği ve mahkeme sürecine bağlı olarak ücretler değişim gösterebilmektedir. Özellikle anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarına göre değişmekte olan süreç, avukat ve hukuk danışmanlığı bünyesinde de farklılık gösterecektir.

Uzman avukatlarla çalışmak için Şişli bürosu bünyesinde yer almakta olan avukatlık hizmeti için randevu alarak davanızın ücretlendirilmesi ve dosya masrafları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Boşanma Avukatı Şişli Hukuk Ve Danışmanlık Bürosu

Türk medeni kanunu esasları üzerinden değerlendirilmekte olan boşanma davalarının sürdürülmesi, dosya ve dilekçe hazırlanması işlemleri için çalışmakta olan Şişli hukuk bürosu, çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında müvekkilerin bilgilendirilmesini sağlayacaktır. Boşanma avukatı şişli hukuk işlemleri için büro üzerinden avukatlarla randevu alarak boşanma davası sürecinin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

İstanbul hukuk bürosu bünyesinde gerçekleştirilecek olan davaların, müvekkillerin bilgilendirilmesi, dava süreci hakkında fikir verilmesi gibi önemli hususlara da dikkat edilerek bu zorlu sürecin üstesinden gelmek amaçlanmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yorum yaz