Boşanma Avukatı Beylikdüzü

Türk medeni kanunu çerçevesinde açılmakta olan birçok davaya boşanma avukatı beylikdüzü hukuk bürosu olarak bakılabilmektedir.Türk medeni kanununda boşanma davaları tek tek belirtilerek, aile hukuku kapsamında incelenmiş, Türk toplumsal yapısı esaslarına da uygun görülerek devletin en küçük kurumu olan ‘’Aile’’ kavramına ters düşecek davranışlar ve fiiller gerçekleştiren eşlerin ayrılmasına yönelik kanun hükümleri verilmiştir.

Türk Medeni Hukuku Esasları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti medeni hukuku gereğince eşlerin birlikte yaşamalarına ve evliliğinin sonlandırılmasına Asliye mahkemesi bakmaktadır. Türk medeni kanunu 161. Maddesi zina, 162. Maddesi hayata kast ve 163. Maddesi haysiyetsiz hayat sürmek gibi fiilleri gerçekleştirmiş olan kişiye karşı dava açma hakkı verilmiştir. Bu davaların esasında hapis cezası ( hayata kastın boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir.) verilmemekte, eşlerden zarar veren tarafın uzaklaştırılması üzerine işlem yapılmaktadır.

İki tip boşanma davası yürürlüğe girecek şekilde anlaşmalı ve çekişmeli boşanma olarak eşlerden birinin boşanmak istemesi ve diğer tarafın itirazı sonucunda çekişmeli boşanma başlayacaktır. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma avukatı hukuk bürosu aracılığıyla işleme alınabilmektedir.

Boşanma Sebepleri Nelerdir?

Türk medeni kanunu esasları gereğince eşlerin boşanması için gerekli olan davalar, zina, hayata kast, suç işlenmesi, akıl hastalığı ve evliliğin temelinden sarsılması ayrıca eşlerden birinin terk etmesi olabilmektedir. Kanunlar esasında bulunmakta olan 161. Madde ve 166. Madde arasındaki diğer kanunlar da bunlarla ilişkili olabildiği gibi eşlerin bunlarla ilgili olmadan ‘’Şiddetli geçimsizlik’’ nedenine bağlı da boşanma davası başlatma hakkı bulunmaktadır.

Boşanma avukatı Beylikdüzü hukuk bürosu, boşanma davalarının çekişmeli ya da anlaşmalı olması fark etmeksizin asliye mahkemesine başvuru esaslarını müvekkiline bildirerek kısa zamanda sürecin başlamasını ve olabildiğince hızlı bir şekilde sonuç vermesini hedeflemektedir.

Anlaşmalı Boşanma Davaları / Evlilik Sözleşmesi

Boşanma avukatı Beylikdüzü hukuk bürosu kapsamında, uzman avukatlar vesilesiyle evlilik sözleşmesi için danışmanlık hizmeti alınabileceği gibi anlaşmalı boşanma davalarında da gerekli olan sözleşme literatürünün uygulanması sağlanacaktır. Tarafların boşanması için aynı anda Asliye mahkemesine başvuru yapmaları, velayet, nafaka ve mal mülk paylaşımını kendi aralarında sözleşmeyle tamamlamış olmaları gerekebilmektedir.

Anlaşmalı boşanma davası Beylikdüzü hukuk bürosu üzerinden gerekli olan işlemlerin kaydının tutulması, dosya hazırlanması ve dilekçe evresinin tamamlanması için başvuru yapabileceğiniz avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Anlaşmalı boşanma işlemleri ve ilgili konulara vakıf olmak için büro üzerinden irtibat kurarak, haklarınızla ilgili bilgi alabilir, avukatlara danışabilirsiniz.

Çekişmeli Boşanma Davaları Beylikdüzü

Çekişmeli boşanma davaları için tarafların anlaşmazlıklarının mahkemeye yansıtılması gerekmektedir. Bazı durumlarda aile içi şiddet, çocuk istismarı ve haysiyetsiz hayat sürme suçlarını işlemiş olan tarafın, suçu kabullenmemesi ve kanıt getirilmesi gerekmektedir. Bu aşamada Türk Medeni kanunu esaslarının 163. Maddesi ve 166. Maddesine danışılarak, tarafın aileden uzaklaştırılması, çocuk ve kadının hayati önleminin sağlanması mahkeme kararınca ortaya sürülmektedir.

Türk medeni kanununun her bir maddesi çekişmeli ve anlaşmalı boşanma nedenlerini kapsar ve çekişmeli boşanmalarda, nafaka, velayet ve mal mülk paylaşımı için de karşı tava açılımı talep edebilir. Davanın sürdürülmesi ve dosya hazırlanılması evrelerinden çekişmeli boşanma avukatı Beylikdüzü bürosu olarak işlem başlatılabilecektir.

Boşanma Davasında Nafaka Hakkı

Anlaşmalı ve çekilmeli boşanma davaları fark etmeksizin, nafaka hakkı Türk medeni kanunu esaslarına dayanarak işsiz ve yoksul olan kadın veya erkeğin eski eşinden talep edeceği maddi destek olarak kanunlarda yerini almıştır. Bu maddi destek çocuk olsun ya da olmasın taraflardan birinin tazminat hakkı ya da evlenme hakkı olarak alabileceği maddi destek Türkiye Cumhuriyeti kanunları gereğince karşı tarafa verilme zorunluluğu olarak yer almaktadır.

Boşanma Avukatı Beylikdüzü Hukuk ve Danışmanlık Bürosu

Boşanma avukatı Beylikdüzü hukuk bürosu olarak, Türk medeni kanunun 161. Maddesi ve 166. Maddesi esaslarına dayanarak, boşanma davasının açılması, sürdürülmesi ve mahkeme sürecinin tamamlanması için ihtiyaç duyulan hukuki destek verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti medeni kanunu gereğince her erkek ve kadının 1 yıl evli kaldıkları takdirde boşanma davası açma hakkı bulunmakta, mahkemeye yansıtılarak nafaka ve velayet davaları da açması sağlanmaktadır.

Asliye mahkemesi üzerinden yürütülecek olan dava sürecinde, uzman boşanma avukatları ile büro üzerinden görüşme ayarlayarak, haklarınız ve kanunlar ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yorum yaz