Bilişim Avukatı Web Sitesi

İnternet ağının günden güne gelişmesi, reklam hizmetlerinin de sınırsız olmasını mümkün kılmıştır. Kendinizi tanıtmak isteyen avukatların dahi bu yönde paylaşımda bulunmaları dikkatlerden kaçmıyor. Çoğu web siteleri üzerinden tanıtımlarına yer vermektedir. Örneğin bu yolla bilişim avukatı web sitesi üzerinden;

  • Adı üstünde internet avukatlarını değerlendirmeniz uzun sürmez.
  • Faaliyet alanlarına göre avukatlardan seçiminizi yapabilirsiniz.
  • İletişim bilgileri üzerinden de randevu alarak harekete geçilebilir.

Web sitelerini sunan avukatlar, kurumsallık yolunda ilerlemektedir. Çoğu avukatlık bürolarına sahiptir ve danışmanlık sunmaktadır. Merak edenler iletişime geçtikten sonra tüm bu detayları öğrenebilir. Mesela verilen hizmetlere yönelik fiyat araştırmasında bulunmanız da mümkün olacaktır.

Bilişim Avukatı Web Sitesi Nasıl?

Bilişim avukatı web sitesi içerisinde yukarıda belirttiğimiz hususlara yer verilmiştir. Kurumsallık yolunda ilerleyen avukatlar başta bürolarını sergiler. Beraberinde ise web siteleri üzerinden paylaşımlarda bulunur. Bu yolla müvekkillerini karşılayan avukatlar daha profesyonel gelmektedir. Profesyonellik adına sitelerden sergilenen içerikler ise;

-Alanlar; Adı üstünde ilk önce bilişim suçlarına yönelik hizmet verilmektedir. Bu yönde çalışma gösteren avukatlar diğer faaliyet alanlarını da gözler önüne serer. Nitekim sadece bilişim hukukuna bakılmaz. Devamında boşanma – aile ve de gayrimenkul gibi faaliyet alanları ayrı ayrı sergilenir.

-İletişim; Web sitelerinden iletişim bilgilerine de yer verilir. Özellikle de randevu aşamasında bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır. Çoğu sitede önce telefon numarası devamında da mail adresi mevcut durumda. Bu bilgiler dahilinde avukatlar ile görüşme sağlamak, randevu almak uzun sürmeyecektir.

Bilişim Avukatlarının Görevleri Nelerdir?

Temelde avukatlık mesleğinin ilkelerine bağlı olarak hizmet verilir. Ancak hukukun alanları da dikkate alınır. Yani aile, gayrimenkul ve de bilişim gibi çeşitli alanlar mevcut durumda. Hal böyle olunca hukukun düzenlemelerine göre avukatlık mesleğinin icra edilmesi esas alınır. Bilişim avukatı web sitesi üzerinden de tüm bu görevlere ilişkin paylaşımlarda bulunmaktadır. Mesela;

  • Elektronik bilişim sistemleri üzerinden işlenen suçlar temsil edilir.
  • Teknolojik tüm sistemler de yine hukuki açıdan değerlendirmeye alınır.
  • İnternet ortamında ki yayınlar da bilişim alanında dikkate alınır.

En başta bilişim avukatlarının konularını dikkate almanız faydalı olacaktır. Beraberinde ise avukatlar danışmanlık hizmeti sunarak müvekkillerine bilgi verir. Bu yolla görevlerini öğrenmeniz uzun sürmez. Şöyle ki suçun tespitine yönelik çalışma gösterilir. E-tespit sayesinde davalar deliller üzerinden sürdürülür. Profesyonel avukatların da bu şekilde ilerleme gösterdikleri açık durumda. Nitekim davanın kısa sürede sonuçlanması adına ispatlar dikkate alınır.

Bilişim Avukatı Tespitleri Nelerdir?

Bilişim suçlarının ispatına yönelik fiiller dikkate alınır. Fiilin ispatına yönelik daha çok IP adresleri üzerinden harekete geçilir. Bilgisayar sistemleri için hem statik hem de dinamik IP adreslerinin tespitine yer verilmektedir. Bu yolla tüm paylaşımlar incelenir, suçu ispat eden paylaşımlar sergilenir. Dava sürecinde tüm bu ispatlar ciddi önem taşımaktadır.

Bilişim suçlarında e-tespitin gerçekleşmesine önem verilir. Bu durum Türkiye Noterler Birliği tarafından desteklenmektedir. Gerek web siteleri gerekse sosyal medya aracıları için e-tespite yer verilir. 7 gün 24 saat boyunca tespite yönelik çalışma gösterilir ve bu merkezlerden işlenen suçların kanıtlanması sağlanır.

Bilişim Avukatı Erişimi Engeller Mi?

Bilişim avukatları internet sitelerine yönelik erişim engellerini mümkün kılmakta. Şöyle ki sitelerin yayınlamış oldukları içerikler dikkate alınır. İçerikleri hukuka aykırı ise şikayet edilir. Sulh Ceza Hakimliği şikayetleri anında inceleyerek karara geçer. Genelde de hukuka aykırılık üzerinden erişim engellerine karar verilir. Görüldüğü üzere bilişim avukatlarının önderliğinde olumsuz içerikler kaldırılmaktadır.

Bir yorum yaz