Azerbaycan Türkiye Deport

Azerbaycan Türkiye deport cezasının kaldırılması için Okyanus Hukuk bünyesinde danışmanlık hizmeti vermekte olan avukatlara başvuru yapabilirsiniz. Deport cezası alınması halinde ülkeye giriş yasağı ve sınırdışı edilme nedenlerine bağlantılı olarak uygulanan prosedürün yerine getirilmesi için Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun deport kaldırma işlemleri yapılması gerekmektedir. Bu aşamada Azeri vatandaşların hukuk bürosundan haklarıyla ilgili bilgi almasına izin verilmektedir.

Azerbaycan Türkiye Deport Nedir?

Türkiye’de bulunan her yabancının alması gereken bir takım yasal izinler bulunmaktadır. Bu yasal izinler gerek konsolosluk, gerek elçilik vasıtasıyla alınmadan yabancıların Türkiye sınırları içerisinde bulunması ‘’Suç’’ olarak yer alacaktır. Özellikle Azerbaycan Türkiye deport cezasının uygulanması, oturma iznine sahip olunmaması halinde Türkiye sınırları içerisinde yaşanılması ve çalışma izni olmadan izinsiz çalışmak ile sınırdışı edilmesi kararı verilmektedir. Sınır dışı kararının kaldırılması ya da ülkeye giriş izninin alınması için Okyanus hukuk ve danışmanlık bürosundaki deport davalarında uzmanlaşmış olan avukatlarla görüşülebilmektedir. Çalışma ve oturma izninden bağımsız olarak, fuhuş, uyuşturucu ve benzeri suçların işlenmesi de yabancı uyruklu kişilerin deport cezası almasına neden olmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun davranışlar sergilemeyen ve suç işleyen her yabancı vatandaş, vizesi olsun ya da olmasın deport cezası alarak sınır dışı edilebilmektedir. Bu alandaki kanuni haklarla ilgili işlemlerin yapılması ve deport cezasının kaldırılması için avukatla görüşülmesi yararlı olacaktır.

Azerbaycan Türkiye Deport , Deport Cezası Nedenleri Nelerdir Ve Süresi Nedir?

Azerbaycan Türkiye deport cezası alınmasının nedenleri; genel olarak ahlaka aykırı davranışlar, fuhuş ve uyuşturucu kaçakçılığı dahil olmak üzere izinsiz çalışmak ve oturmak da deport cezası nedenlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı herhangi bir suç işlemenin nedenleri de yabancı uyruklu kişilerin sınırdışı edilmesi cezası almasına neden olacaktır. Aynı zamanda sahte evlilik suçunun işlenmesi sonucunda da kişinin Türkiye sınırları içerisinden çıkartılması ve bu cezaya uygun şekilde Türkiye’ye giriş yapmaması sağlanacaktır.

Deport cezası hangi ülkenin vatandaşı olursanız olun, fark etmeksizin işlenmiş ollan suça göre 5 ay ile 5 yıla kadar sürebilmektedir. Deport cezasının kaldırılması için uygulanacak olan yasal düzenleme için bir avukatla görüşerek, yasağın kaldırılması sağlanabilmektedir.

Azerbaycan Deport Cezası İtirazı Nasıl Yapılır?

Kendisi hakkında deport cezası için sınırdışı edilmek üzere olan yabancı uyruklu kişi, deport cezasının nedenlerine göre itirazda bulunabilmektedir. Azerbaycan Türkiye deport cezası işlemlerinde vize süresinin bitmesi, oturma ve çalışma izninin olmaması durumlarına dayalı olarak verilmiş olan cezanın kaldırılmasını talep etmek ve deport işleminin sona ermesi mümkündür. Eğer yabancı uyruklu kişi çalışma iznin ya da oturma izninin olmaması nedeniyle sınırdışı edilmişse, ödenecek olan para cezasıyla cezanın kaldırılması mümkündür. Bu konuyla ilgili uzman avukatlar eşliğinde, yetkili mercilere başvuru yapılması aynı zamanda ceza süreci hakkında bilgi edinilmesi için danışmanlık hizmeti verilmektedir. Okyanus Hukuk aracılığıyla deport cezasının kaldırılması veya indirime tabii tutulması için başvuru yapabilirsiniz.

Deport Cezası Kaldırılmasında Avukatın Önemi Nedir?

Azerbaycan Türkiye deport cezasının kaldırılmasında, yasal sürecin gerektirdiği işlemlerin yerine getirilmesi için uzmanlarla birlikte dosyanın hazırlanması, mahkeme ya da konsolosluğa başvuru yapılması kritik noktalardan biridir. Özellikle itiraz dilekçesi ve işlenen suçun aklanması durumlarında sınır dışının iptal edilmesi gibi durumlara yönelik profesyonel  bir yasal süreç uygulanacaktır.

Vize süresi ve çalışma izni gibi durumlara istinaden avukatın belgeleri hazırlaması, gerekli mercilere başvuru yapılmasını sağlaması oldukça faydalı olacak, cezanın sebeplerine bağlı olarak sürecin kısalmasını da sağlayabilecektir.

Deport Cezası Ne Kadar Sürede Kalkar?

Azerbaycan Türkiye deport cezası kaldırma işlemleri için hukuki yollara başvuru yapılması gerekmektedir. Bunun için toplamda 15 günlük bir süre söz konusu olup, 15 gün içerisinde mahkemeye başvuru yapılması gerekmektedir. Deport cezası kaldırma işlemleri için mutlaka bir avukatla görüşülerek, sınır dışı işlemleri ve yabancılar hukuku ile ilgili bilgi alınmadan mahkemeye başvuru yapılmamalıdır.

Azerbaycan Türkiye Deport; Okyanus Hukuk Deport Cezası Avukatı

Deport cezası avukatı ile cezanın kaldırılması ve nedenlerine dayalı itiraz dilekçesi hazırlanması gibi işlemlerin yapılması mümkündür. Bu alanda uzman avukatlarla birlikte sürecin yürütülmesini sağlayabileceğiniz Okyanus hukuk ve danışmanlık bürosu, ihtiyacınız olan işlemlerin yapılmasını aynı zamanda sürecin devam etmesini sağlayacaktır. Sınırdışı yasal düzenlemeleri hakkında bilgi almak için hukuk büromuza danışabilirsiniz.

Bir yorum yaz